Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Gazi dhe helmi jane vellezer.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 77 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ernest Koliqi
Nė 15 janar 1973 u nda nga jeta Ernest Koliqi, shkrimtar, studiues dhe publicist, njėri nga intelektualėt shqiptarė qė dhanė njė kontribut tė madh pėr ēėshtjen e gjuhės shqipe, botues i revistės sė njohur "Shejėzat"(nė Romė), autor i veprave: "Gjurmėt e stinėve", "Simfonia e shqipeve", "Rrėnjėt lėvizin", "Kangjellat e Rilindjes", "Poetėt e mėdhenj tė Italisė 1 dhe 2", etj.

Akademia e Arteve tė Bukura
Nė 15 janar 1962 u pėrurua nė Tiranė shkolla e lartė pėr artistė - Konservatori i Tiranės, sot Akademia e Arteve tė Bukura. Drejtor i saj i parė ishte Albert Paparisto.

Zhan Batist Pokėlen
Nė 15 janar 1622 u lind Zhan Batist Pokėlen, i njohur nė botėn e letrave si Molier, pėrfaqėsuesi mė i madh i klasicizmit francez, mjeshtėr i komedisė, qė la veprat-kryevepra, tė cilat vunė bazat e komedisė franceze: "Tartufi", "I sėmuri imagjinar", "Kopraci", "Mizantropi", "Borgjezi fisnik", etj. Vdiq nė vitin 1673.

Mihail Eminesku
Nė 15 janar 1850 u lind poeti i njohur rumun Mihail Eminesku, njėri nga krijuesit mė tė mirė tė vendit tė tij dhe tė krejt trevės ballkanike, autor i poemave: "Kilini", "Pėrralla e blinit", "Letrari", etj. Vdiq nė vitin 1889.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Qershor, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Kujtimet e Nenes Mbretereshe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53502002-06-30 10:02:02
  Jeta e Gjeneral-major Spiro Mojsiu Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 111772002-06-30 00:01:12
  Nderohet shkrimtari Fadil Kraja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73342002-06-29 19:54:28
  Mariena, violina shqiptare ne Bilbao Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42192002-06-29 19:49:20
  Rikthehet Familja Mbreterore ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56602002-06-28 13:46:30
  "Me beni shenjtore" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40192002-06-28 02:55:28
  Albumi i dyte nga Remi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51782002-06-27 22:23:49
  Njė vitrinė pėr letėrsinė franceze Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94282002-06-27 15:39:58
  Lajme: Tensioni pas marreveshjes Berisha - Nano Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41822002-06-27 05:04:29
  Projekti: Dokumentimi i komandava ne mIRC Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 98422002-06-26 06:31:56
  Kolevica: Si i njoha tre gjigandėt e kulturės shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48662002-06-25 11:02:34
  Edukata Seksuale - III Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78692002-06-25 03:46:16
  Lajme: Alfred Moisiu, presidenti i ri shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54282002-06-24 19:29:08
  ILLIRISTIKA- nga albanologu prof. Nezir Myrta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82182002-06-24 11:00:27
  Eqerem Ēabej vlereson At Gjergj Fishta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 93202002-06-24 06:26:44
  Artur Kuko terhiqet nga kandidimi per president Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54522002-06-23 04:41:21
  Si u shndėrrua Tirana nė kryeqytet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64432002-06-23 04:22:16
  Anekdota per figura historike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 175432002-06-22 01:01:58
  Sa kushtonte liria per shqiptaret ne 1989? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55812002-06-21 09:43:43
  Fjalori shqip, si mund t'i shpetoje piraterise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50452002-06-21 04:43:47
  Lajme: Ahrens: "Zgjedhjet u dėmtuan nga vullneti politik" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32142002-06-21 02:15:12
  Meta, Raja, Kola. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52682002-06-20 11:25:27
  Noli dhe Kolloneli [II] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33032002-06-20 11:15:24
  Bukuroshja E Londrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44012002-06-19 22:02:49
  Zbulimi i Planeteve te Reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79402002-06-19 13:05:41
  Lajme: Nano-Berisha, hapa para per Presidentin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33222002-06-19 00:00:53
  Noli dhe Kolloneli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36872002-06-18 22:57:34
  Harrimi i Kishės sė Shirqit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52392002-06-18 02:32:25
  Njoftime: Konjaku me i mire ne bote Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 146672002-06-17 19:59:16
  Brumerat Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140682002-06-17 14:43:06
  Berati Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62672002-06-17 02:23:06
  Bukuroshja e Londrės - vazhdimi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45302002-06-16 01:06:51
  Lajme: Familja Mbreterore kthehet ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54332002-06-14 22:02:29
  Shqipėria e Jugut i jepet Greqisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57402002-06-14 20:02:51
  Pse deshtoi abetarja mbarekombetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70362002-06-14 01:01:07
  Sensibiliteti ndaj kripes dhe tensioni arterial Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63382002-06-13 19:57:36
  Fetih Selenica Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45812002-06-13 01:01:01
  Tinguj te rinj nė faqen e muzikės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47662002-06-12 16:41:28
  Enver Hoxha fillon vellavrasjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60432002-06-12 02:07:30
  Edukata Seksuale - II Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 108312002-06-12 01:56:32
  Argjentina nuk mendon largimin e shpejte Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42372002-06-12 01:49:34
  PSHERĖTIMA E THELLĖ E IKJES Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34372002-06-12 01:48:28
  Tė pėrmbushet amaneti i Konicės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45232002-06-11 03:12:11
  Album i ri nga Remi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43172002-06-10 20:15:57
  Aktivitetet kulturore artistike ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81882002-06-10 01:38:17
  Noli kujdeset pėr pėrfaqėsimin e Shqipėrisė nė New York Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 31982002-06-09 02:55:12
  PS-PD, ne nje tryeze per Presidentin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34232002-06-08 04:39:57
  Lajme: BE i thote JO hapjese se negociatave me Shqiperine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35142002-06-07 20:56:34
  Shkodra - Bastion i qyteterimit Shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94342002-06-07 20:37:44
  Festivali pėr fėmijė kurorėzon fituesit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75272002-06-07 01:31:13
  Noli informon pėr shtyrjen e pranimit tė Shqipėrisė nė OKB Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42682002-06-07 01:25:50
  Lajme: Berisha mbledh 54 deputetė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34722002-06-06 01:01:25
  Lajme: Shelley: "5% e femrave shqiptare nen kthetrat e tutoreve" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47762002-06-06 00:55:30
  Gjuha shqipe, mediat dhe-mllefi im! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50552002-06-05 22:34:41
  Edukata Seksuale - I Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 162452002-06-05 00:59:35
  Pėrgėzimet e Nolit pėr Enver Hoxhėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41092002-06-04 01:01:29
  Lidhjet e E. Hoxha me Cosa Nostra Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57792002-06-04 01:00:18
  Deklarata e te drejtave te njeriut ! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47552002-06-03 01:06:24
  Pashko Gjeci ben Danten te flasi shqip Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41582002-06-02 21:07:36
  Iliret dhe qyteterimeve te lashta ! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 382522002-06-02 04:39:20
  Djali Qe Urren Korrupsionin Dhe Vjedhjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78862002-06-01 11:21:19


  61 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.