Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ja keshilla me e mire per nje njeri te arsyeshem: mos i zer bese nje gruaje, edhe kur ajo po te thote te verteten.
--- Euripide

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 70 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Violeta Manushi
Nė 5 mars 1926 u lind nė Korēė Violeta Manushi, Artiste e Popullit, e cila nga njė tipografe e thjeshtė nė shtypshkronjėn "Pepo", arriti tė bėhet njė nga aktoret tona mė tė mira, qė ka nė repertorin e saj mbi 120 role si protagoniste, 97 prej tė cilave nė kinematografi; ndėrmjet tyre spikasin Nica, Dorina, Olimbia, Rita, Ollga apo zonja Dulska.

Telat Noga
Nė 5 mars 1945 vdiq nga tortuart nė kampin e pėrqendrimit nė Mathauzen, Telat Noga, Hero i Popullit.

Francesco Piava
Nė 5 mars 1876 vdiq Franēesko Piava, libretist italian, autor i libreteve tė veprave mė tė mira tė kompozitorėve e mėdhenj botėrorė, operat: "Rigoleto", "Ernani", "Traviata",etj, me tė cilat u bė i njohur dhe u cilėsua si libretisti mė i mirė i shekullit XIX.

Pier Simon Laplas
Nė 5 mars 1827 vdiq shkencėtari i madh francez Pier Simon Laplas, i cili arriti tė shpjegonte tė fshehtėn e fillimit tė sistemit planetar diellor nga njė tymnajė, dhe i shihte trupat qiellorė jo si diēka e ngrirė dhe e pandryshueshme, por si diēka qė ndryshon dhe zhvillohet vazhdimisht.

Alfred Kazela
Nė 5 mars 1947 u nda nga jeta Alfred Kazela, kompozitor, pianist,dirigjent dhe muzikant i njohur italian, pėrfaqėsues i rrymės sė neoklasicizmit, autor i veprave: "Skarlatiane pėr piano dhe orkester","Koncert roman", "Paganiniana", 7 opera, etj.

 
Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht
Postuar nga: Albo te Merkure, 10 Tetor 2007 - 14:21 -- (15923 Lexime)
Humor Pasaporta -> Tefter per ryshfet (kurbet tefter)
Leternjoftimi - Surrat tapi
Disko -> Gjullurdi bodrum.
Rrobalares -> Bulldum kazan.
Radio -> Aheng dallap.
Raki -> U deme shyqyr.
Doganier -> Shejtan Hesap.
Celular -> muhabet hava.
Penallti -> Serbez hyxhym.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Pak humor ju bėn mirė pėr shėndetin
Postuar nga: Fiori te Merkure, 23 Gusht 2006 - 14:21 -- (19487 Lexime)
Humor Mė poshtė po u japim vetėm njė garruzhde tė mbushur me grimca humoristike nga ai kazani i madh i humorit shqiptar qė e gjeni vetėm tek Forumi Shqiptar.


Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Ndėron jetė nė skenė Artisti i Meritur Aleko Prodani
Postuar nga: Albo te Merkure, 03 Maj 2006 - 08:45 -- (20218 Lexime)
Humor U nda nga jeta dje ne qytetin e Korēes aktori i mirenjohur i komedise

Aleko Prodani, vdekje tragjike nė skenė

I ndaloi zemra nė mes tė premierės

Jeta e tij ėshtė mbyllur aty ku ai jetoi pjesėn mė tė madhe tė saj. Aktori i njohur korēar, Aleko Prodani ka rėnė nė skenė pėr tė mos u ngritur mė. Sė bashku me aktorėt e teatrit “Andon Zako Ēajupi” tė Korēės ėshtė ngjitur nė premierėn e komedisė “Tre gra pėr njė burrė” tė Dario Fo-sė.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Intervistė me shkrimtarin satirik, Luan Laze
Postuar nga: Albo te Marte, 25 Prill 2006 - 10:53 -- (11560 Lexime)
Humor Intervistė me shkrimtarin satirik, gazetarin dhe drejtuesin televiziv, Luan Laze.

Kėtu nuk njihen tė drejtat e njeriut, jo tė autorit

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: "Bukė me djathė nė Hollivud" me Elza Zagreda
Postuar nga: Albo te Premte, 10 Mars 2006 - 10:11 -- (13318 Lexime)
Humor Aktorja e njohur televizive, Elza Zagreda, sjell episode komike nga stereotipet e traditės shqiptare pėr femrėn qė duhet tė jetė nikoqire dhe e zonja pėr punė shtėpie. Nė teatrot e Los Anxhelosit, Bostonit e Nju Jorkut

Bukė e djathė nė Hollivud

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Ndėron jetė publicisti i mirėnjohur i "Hosteni" Niko Nikolla
Postuar nga: Albo te Enjte, 05 Janar 2006 - 11:11 -- (16650 Lexime)
Humor Publicisti, shkrimtari, kryeredaktori i revistės “Hosteni” nė gjurmė qė nuk zhduken

Niko Nikolla, faraoni i tetė

Shuhet Niko Nikolla

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Kur tė qeshni mbani barkun me dorė - vazhdim
Postuar nga: Fiori te Merkure, 08 Qershor 2005 - 18:49 -- (18020 Lexime)
Humor - Cfare po han o Sejdin?
- Kos me fruta te fabrikes Tlyni Tirones o Nuredin, po mbaj diete, ja lexoji c'thote.
- 30% me pak karbohidrate. 75% me pak sheqer. Aaaa. Fjaline e pare e kuptoj more Sejdin, por te dyten jo, 75% me pak sheqer, po se kush se?
- Po se sheqeri o Nuredin, se sheqeri.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Nė 70-vjetorin e humoristit Skėnder Sallaku
Postuar nga: Albo te Merkure, 26 Janar 2005 - 11:50 -- (14250 Lexime)
Humor Balerini qe u be humorist

Publiku e ka pak te veshtire ta mendoje ne nje rol tjeter, ndryshe nga ai i humoristit. Por Skender Sallaku, pervecse nje kampion ne mundje ka provuar te beje dhe balerinin. "Ne skene per here te pare jam ngjitur si balerin. Atehere isha vetem 16 vjec dhe nuk mund ta imagjinoja qe ai podium do te shoqeronte jeten time per 52 vjet me rradhe; jo me si balerin, por si aktor humori", pohon Sallaku ne 70 vjetorin e lindjes se tij.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Kur tė qeshni mbani barkun me dorė - vazhdim
Postuar nga: Fiori te Hene, 27 Dhjetor 2004 - 13:51 -- (20242 Lexime)
Humor - Vdiq gjyshja.
- Mos,... po si.
- Po ja gjyshi, po lexonte temėn "Kur tė qeshni mbani barkun me dorė".
- Po mirė gjyshi, gjyshja, gjyshja si ndroi jetė?
- Po ja gjyshi,...
- More po gjyshi apo gjyshja?
- Po ja gjyshi,
- Hė
- Po mbante barkun me dorė duke lexuar atė temėn e po qeshte aq me tė madhe sa i fluturan dhėmbėt e vėna nga goja e drejt e nė ballin e gjyshes.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Humor :: Fjalor Shqip-Turqisht (c) Forumi Shqiptar
Postuar nga: Albo te Marte, 27 Korrik 2004 - 12:58 -- (59306 Lexime)
Humor Antaret e forumit shqiptar jane duke punuar ne perpilimin e nje fjalori Shqip-Turqisht qe ka per tu ardhur shume ne ndihme te gjitheve. Jo vetem qe do te mesoni turqisht, por te mesoni edhe te qeshni gjithashtu :)

Ku tjeter pervec se ne forumin shqiptar ....Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

  Sensacioni ditor
Asgje sensacionale sot.

  Chat Shqip

Dhomat e bisedimit
· #shqiperia
· #dardania
· #albasoul
· #forumi
· #ndihme
· 

  Projekti
· Kredoja jone
· Vizioni Albasoul
· Historiku
· Bashkepunim
· Ndihma juaj
· Stafi yne
· Ndihme

Bordi Drejtues
· Statuti i Bordit
· Erion Malaj
· Adrian Kamenica
· Afrim Gashi
· Saimir Lolja
· Ervis Tusha
· Emri juaj
· Emri juaj

  Artikujt e shkuar
Marte, 30 Shtator
·Gėzuar festėn e Fiter Bajramit! (0)
Djele, 22 Qershor
·Pėrfundojnė zgjedhjet parlamentare nė Maqedoni (0)
·Abdyl Frashėri: Dhe rreziku islamik nė Lidhjen e Prizrenit (0)
·1908 - 2008, 100 vjetori i lindjes sė Eqrem Ēabej (0)
Merkure, 28 Maj
· 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri (0)
·Drama e "Damjanit himarjot" ne oborrin e Sulltanit (0)
·Shqiperi - Poloni = 0 - 1 (0)
·Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008 (0)
Djele, 27 Prill
·Gėzuar Pashkėn Orthodhokse! (0)
Djele, 20 Prill
·Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt (0)
·Ndėrron jetė i fotografi i mirėnjohur shkodran Angjelin Nėnshati (0)
·Stan Dragoti, nė Shqipėri pėr tre filma hollivudianė (0)
Enjte, 03 Prill
·Shqipėria merr ftesėn pėr tu anėtarėsuar nė NATO (0)
Djele, 23 Mars
·Gėzuar Ditėn e Sulltan Novruzit dhe Ditėn e Pashkės Katolike! (0)
Marte, 18 Mars
·Fushatė donacionesh pėr viktimat e tragjedisė sė Gėrdecit (0)
Shtune, 08 Mars
·Gėzuar 8 marsin - Dita ndėrkombėtare e Gruas (0)
Premte, 07 Mars
·7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar (0)
Merkure, 27 Shkurt
·Avni Mula: 80-vjetori im i bardhė (0)
·Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut (0)
·Tkurrja e shqipes vazhdon (0)
 Artikujt me te vjeter

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.