Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
S`bejne gabim kur thone se gruaja eshte gjysma e burrit. Sepse nje burre i martuar s`eshte vecse gjysem burri.
--- Rolland

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 58 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "Rrufeja"
Nė 22 janar 1909 doli nė Egjipt numri i parė i gazetės "Rrufeja", e pėrmuajshme politike, shoqėrore dhe letrare, e drejtuar nga Jani Vruho. Pas numrit tė 14 gazeta e ndėrroi titullin nė "Sėpata" dhe qarkulloi deri nė vitin 1910.

Kristo Kono
Nė 22 janar 1991 u nda nga jeta kompozitori Kristo Kono, artist i Popullit. U shqua nė organizimin e drejtimin e lėvizjeve artistike, veēanėrisht nė qytetin e Korēės dhe shkroi nė gjini tė ndryshme tė muzikės; ndwr to spikasin: poema simfonike "Borova", "Labėria", opera "Lulja e kujtimit", etj.

Xhorxh Gordon Bajron
Nė 22 janar 1788 lindi poeti i madh anglez Xhorxh Gordon Bajron, autor i veprave: "Poema orientale", "Bepa", "Epoka e bronztė", "Don Zhuani", "Manfredi", "Kaini", etj., i cili u bė i famshėm veēanwrisht me poemėn madhore "Shtegtimi i Ēajld Haroldit", ku i rezervon njė vend tė veēantė Shqipėrisė dhe shqiptarėve.

Andre Mari Amper
Nė 22 janar 1779 lindi Andre Mari Amper, njėri nga themeluesit e elektrodinamikės, shkencetari qe formuloi rregullėn e cila mban emrin e tij, zbuloi veprimin mekanik tė ndėrsjelltė tė rrymave elektrike dhe ligjin Amper. Vdiq nė vitin 1836.

 
Internet :: Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt
Postuar nga: Albo te Djele, 20 Prill 2008 - 22:56 -- (20070 Lexime)
Internet Shqiptaro-amerikani Donald Leka dhe sistemi Glide

Donald Leka, i lindur nga dy prindėr shqiptarė, ėshtė shefi ekzekutiv i njė kompanie qė rritet ēdo ditė. Sistemi GLIDE qė ofron kompania e tij i ndihmon njerėzit pėr t’u lidhur nga telefoni i tyre celular, nga njė kompjuter portativ me dokumentet qė ruajnė nė kompjuterin e tyre tė shtėpisė .

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Nje virus i ri po shperndahet ne Internet
Postuar nga: Albo te Merkure, 28 Janar 2004 - 04:20 -- (9012 Lexime)
Internet Sot ėshtė zbuluar njė virus i ri qė ka filluar tė qarkullojė nė internet nėpėrmjet emaileve. Virusi ka marrė emrin MyDoom nga McAfee ndėrsa Symantec e quan Novarg.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Virus: Nuk me hapet Albasoul ose Forumi
Postuar nga: Albo te Merkure, 19 Nendor 2003 - 12:20 -- (6911 Lexime)
Internet Nese ju jeni nje vizitor i rregullt i Albasoul dhe keni disa dite qe nuk ju hapet fare Albasoul ose forumi, ka shume te ngjare qe ju te jeni infektuar me nje virus qe ka krijuar jo pak anomali ne Internet.

Per tu ardhur ne ndihme te gjitheve ju per te adresuar sa me pare dhe sa me shpejt kete problem, ju ftojme te lexoni rrugen e pastrimit te kompjuterit tuaj nga ky virus. Nje teme e vecante eshte hapur per kete problem tek forumi shqiptar dhe ju mund ta vizitoni ate duke klikuar ketu.

Printo artikullin 

 
Internet :: Blaster, virusi qe ka shkaktuar anomali ne Internet
Postuar nga: Albo te Enjte, 14 Gusht 2003 - 14:18 -- (10743 Lexime)
Internet Javen e fundit nje virus eshte shperndare me shpejtesi neper Internet duke krijuar anomali teper te medha qe kane prekur dhe shume prej jush, vizitoreve tane. Per tu ardhur ne ndihme te gjitheve ju, ne po u japim skedaret qe u duhen per tu mbrojtur nga virusi. Lexoni me vemendje ne vazhdim.Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Gjuha Shqipe tani pjesė e Microsoft-it
Postuar nga: Skampa te Enjte, 17 Korrik 2003 - 14:30 -- (12361 Lexime)
Internet Shqipja dhe Microsofti, nė njė nga hapat e fundit tė pėrparimit tė gjuhės Shqipe nė botė.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Albtelekom ofron sherbimin e Internetit
Postuar nga: Albo te Hene, 16 Qershor 2003 - 16:04 -- (15683 Lexime)
Internet Albtelekom, internet me Dial-up nė 8 qytete tė vendit

Kompania shtetėrore e telefonisė fikse, konkurrentja kryesore e operatorėve privatė tė internetit

Bledjana Beqiri


Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Pse nuk mund ta kem emrin tim .al ne internet
Postuar nga: isli te Djele, 08 Shtator 2002 - 08:55 -- (10068 Lexime)
Internet "Trafikut" nė WEB i mungon adresa me .AL. E kanė vetėm Parlamenti, qeveria, Presidenca, Telekomi...

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Si te mbrohemi nga viruset - III
Postuar nga: Albo te Premte, 30 Gusht 2002 - 23:36 -- (14606 Lexime)
Internet Ne kete artikull te trete do te mesoni se si mund te parandaloni viruset qe arrijne deri ne kutitet tuaja postare. Masat parandaluese qe ju mund te merrni ne lidhje me posten tuaj elektronike.


Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Echelon, misteret njerėzore
Postuar nga: Albo te Hene, 12 Gusht 2002 - 01:32 -- (8009 Lexime)
Internet Niki Hager

Marrė nga semestralja "Covert Action"Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Internet :: Si te mbrohemi nga viruset - II
Postuar nga: Albo te Marte, 16 Korrik 2002 - 16:08 -- (16471 Lexime)
Internet Programet e Anti-Viruseve dhe perdorimi i tyre

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

  Sensacioni ditor
Asgje sensacionale sot.

  Chat Shqip

Dhomat e bisedimit
· #shqiperia
· #dardania
· #albasoul
· #forumi
· #ndihme
· 

  Projekti
· Kredoja jone
· Vizioni Albasoul
· Historiku
· Bashkepunim
· Ndihma juaj
· Stafi yne
· Ndihme

Bordi Drejtues
· Statuti i Bordit
· Erion Malaj
· Adrian Kamenica
· Afrim Gashi
· Saimir Lolja
· Ervis Tusha
· Emri juaj
· Emri juaj

  Artikujt e shkuar
Marte, 30 Shtator
·Gėzuar festėn e Fiter Bajramit! (0)
Djele, 22 Qershor
·Pėrfundojnė zgjedhjet parlamentare nė Maqedoni (0)
·Abdyl Frashėri: Dhe rreziku islamik nė Lidhjen e Prizrenit (0)
·1908 - 2008, 100 vjetori i lindjes sė Eqrem Ēabej (0)
Merkure, 28 Maj
· 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri (0)
·Drama e "Damjanit himarjot" ne oborrin e Sulltanit (0)
·Shqiperi - Poloni = 0 - 1 (0)
·Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008 (0)
Djele, 27 Prill
·Gėzuar Pashkėn Orthodhokse! (0)
Djele, 20 Prill
·Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt (0)
·Ndėrron jetė i fotografi i mirėnjohur shkodran Angjelin Nėnshati (0)
·Stan Dragoti, nė Shqipėri pėr tre filma hollivudianė (0)
Enjte, 03 Prill
·Shqipėria merr ftesėn pėr tu anėtarėsuar nė NATO (0)
Djele, 23 Mars
·Gėzuar Ditėn e Sulltan Novruzit dhe Ditėn e Pashkės Katolike! (0)
Marte, 18 Mars
·Fushatė donacionesh pėr viktimat e tragjedisė sė Gėrdecit (0)
Shtune, 08 Mars
·Gėzuar 8 marsin - Dita ndėrkombėtare e Gruas (0)
Premte, 07 Mars
·7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar (0)
Merkure, 27 Shkurt
·Avni Mula: 80-vjetori im i bardhė (0)
·Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut (0)
·Tkurrja e shqipes vazhdon (0)
 Artikujt me te vjeter

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.