Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ndjej perbuzje per ate qe ecen me kenaqesi ne rrjesht e ne formacion nen tingujt e bandes; ai gabimisht ka marre nje tru sepse do ti kish mjaftuar vetem palca e kurrizit.
--- Albert Einstein

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 104 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Grupi karakteristik 'Lira'
Nė 22 tetor 1922 u dha nė Korēė njė koncert nga njė grup i veēantė kėngėtarėsh dhe me njė repertor po aq tė veēantė: me kėngė patriotike dhe kėngė popullore korēare tė pėrpunuara. Kėshtu u themelua Kori i Pleqve ose Grupi karakteristik Lira, njė formacion muzikor, i cili ende ėshtė ndėr mė tė pėlqyerit.

Shyqyri Ishmi
Nė 22 tetor 1942 mbylli sytė i riu 20-vjeēar Shyqyri Ishmi, hero i Popullit (U var pas torturash nė burgun nazist.).

Franc List
Nė 22 tetor 1811 lindi kompozitori i madh gjerman Franc List. Qė fėmijė nisi karrierėn muzikore, kur debutoi pėr herė tė parė nė publik si pianist, pėr tė shkėlqyer mė pas si njėri nga mjeshtrit e mėdhenj tė muzikės botėrore edhe me veprat e tij: Rapsodi, poemė simfonike, prelude, etyde etj. Vdiq nė vitin 1886.

Vatikan
22 Tetori ėshtė dita e festės sė Selisė sė Shenjtė (Vatikanit).

 
Lajme :: Kuvendi rrezon kandidaturen e ministrit te jashtem
Postuar nga: Albo te Marte, 29 Korrik 2003 - 09:43 -- (9543 Lexime)
Lajme Pesė socialistėt votojnė kundėr ministrit tė Jashtėm, Meta, Koja, Legisi, Muēo dhe Prifti. PSD dhe PBDNJ, 6 vota abstenuese

Kuvendi miraton Meksin, rrėzon Bellon

Zv/kryeministrja merr 74 vota pro, 55 kundėr dhe 8 abstenime. Bello merr vetėm 64 vota pro, 58 kundėr dhe 16 abstenime

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Zv. Kryeministri Ilir Meta jep doreheqjen
Postuar nga: Albo te Shtune, 19 Korrik 2003 - 19:58 -- (6872 Lexime)
Lajme Zv/kryeministri dhe ministri i Punėve tė Jashtme largohet pas kritikave nė analizėn 6 -mujore

Meta jep dorėheqje tė parevokueshme

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: FMN: Qeveria pengon zhvillimin e biznesit
Postuar nga: Albo te Hene, 14 Korrik 2003 - 10:52 -- (6313 Lexime)
Lajme Fondi Monetar Nderkombetar ka publikuar kete jave ne adresen e tij te internetit nje raport te posacem per Shqiperine. Kritikohen procedurat borukratike ndaj investitoreve dhe pagesat jozyrtare ne dogana dhe tatime. Shpenzimet buxhetore nuk jane transparente. Keshillohet parlamenti per marrjen e me shume pergjegjesive. Procedurat e privatizimit nuk jane te kuptueshme per publikun

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Shqiperia e shqetesuar nga sundimi i mafias
Postuar nga: Albo te Shtune, 21 Qershor 2003 - 14:52 -- (8216 Lexime)
Lajme Le Figaro, 20 qershor 2003

Tirane: nga i derguari yne special Philippe Geli

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Sekretari amerikan i mbrojtjes viziton Tiranen
Postuar nga: Albo te Merkure, 11 Qershor 2003 - 09:52 -- (5928 Lexime)
Lajme Nje reportazh i plote i vizites se sekretarit te mbrojtjes ne Tirane.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: OSBE: "Tirana rrezikohet nga destabilizimi"
Postuar nga: Albo te Premte, 06 Qershor 2003 - 12:31 -- (6713 Lexime)
Lajme RAPORTI I PLOTE I ORGANIZATES TE SIGURISE DHE BASHKEPUNIMIT EUROPIAN (OSBE) PER SHQIPERINE

Nga Osmo Lipponen

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Ministri i Rendit mbron vrasesit e Florian Viles
Postuar nga: Albo te Shtune, 17 Maj 2003 - 16:43 -- (10639 Lexime)
Lajme Leter drejtuar ambasadorit amerikan ne Shqiperi, Xhejms Xhefrej

Zoti Ambasador!

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: $ 350 milion investime per kerkimin e naftes
Postuar nga: Albo te Marte, 22 Prill 2003 - 10:59 -- (8940 Lexime)
Lajme Kompani tė njohura botėrore kanė kėrkuar naftė nė territorin shqiptar pa arritur sukses
Kėrkimi i naftės, 350 milionė USD investime


Nė dhjetė puse nė zona tė ndryshme, vetėm nė Berat ėshtė zbuluar “pak” naftė

Florian Papa

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Bie Sadam Husein dhe rregjimi i tij
Postuar nga: Albo te Enjte, 10 Prill 2003 - 01:32 -- (6049 Lexime)
Lajme Trupat amerikane kanė hyrė nė qendėr tė Bagdatit, njė qytet ku festimet zhvillohen paralelisht me luftime nė disa pjesė. Nė pamjet e shfaqura nė televizion, duken trupa qė kanė zėnė pozicione pėrreth Sheshit Firdos tė Bagdadit, kur dhjetra irakianė rrėzuan monumentin e Sadam Huseinit, me ndihmėn e forcave amerikane.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Kryeministri grek premton kthimin e pronave cameve
Postuar nga: Albo te Enjte, 03 Prill 2003 - 10:25 -- (7842 Lexime)
Lajme Kryeministri grek premton dhe miratimin e ligjit pėr kthimin e kompensimin e pasurive tė shqiptarėve nė Greqi

Simitis-Nanos: Ligji i luftės, kapitull i mbyllur

“Ēėshtja e kėtij ligji, pėrfundimisht, politikisht dhe juridikisht ėshtė mbyllur, qė nė nėnshkrimin e traktatit tė miqėsisė”

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

  Sensacioni ditor
Asgje sensacionale sot.

  Chat Shqip

Dhomat e bisedimit
· #shqiperia
· #dardania
· #albasoul
· #forumi
· #ndihme
· 

  Projekti
· Kredoja jone
· Vizioni Albasoul
· Historiku
· Bashkepunim
· Ndihma juaj
· Stafi yne
· Ndihme

Bordi Drejtues
· Statuti i Bordit
· Erion Malaj
· Adrian Kamenica
· Afrim Gashi
· Saimir Lolja
· Ervis Tusha
· Emri juaj
· Emri juaj

  Artikujt e shkuar
Marte, 30 Shtator
·Gėzuar festėn e Fiter Bajramit! (0)
Djele, 22 Qershor
·Pėrfundojnė zgjedhjet parlamentare nė Maqedoni (0)
·Abdyl Frashėri: Dhe rreziku islamik nė Lidhjen e Prizrenit (0)
·1908 - 2008, 100 vjetori i lindjes sė Eqrem Ēabej (0)
Merkure, 28 Maj
· 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri (0)
·Drama e "Damjanit himarjot" ne oborrin e Sulltanit (0)
·Shqiperi - Poloni = 0 - 1 (0)
·Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008 (0)
Djele, 27 Prill
·Gėzuar Pashkėn Orthodhokse! (0)
Djele, 20 Prill
·Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt (0)
·Ndėrron jetė i fotografi i mirėnjohur shkodran Angjelin Nėnshati (0)
·Stan Dragoti, nė Shqipėri pėr tre filma hollivudianė (0)
Enjte, 03 Prill
·Shqipėria merr ftesėn pėr tu anėtarėsuar nė NATO (0)
Djele, 23 Mars
·Gėzuar Ditėn e Sulltan Novruzit dhe Ditėn e Pashkės Katolike! (0)
Marte, 18 Mars
·Fushatė donacionesh pėr viktimat e tragjedisė sė Gėrdecit (0)
Shtune, 08 Mars
·Gėzuar 8 marsin - Dita ndėrkombėtare e Gruas (0)
Premte, 07 Mars
·7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar (0)
Merkure, 27 Shkurt
·Avni Mula: 80-vjetori im i bardhė (0)
·Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut (0)
·Tkurrja e shqipes vazhdon (0)
 Artikujt me te vjeter

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.