Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Koha eshte ajo qe mbyll cdo plage.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kuvendi i Junikut
Nė 21 maj 1912 u mblodh nė Junik njė tubim ku morėn pjesė pėrfaqėsues nga e gjithė krahina e Kosovės, Dibrės, Shkodrės, si dhe nga disa krahina tė Jugut. Ata shqyrtuan programin dhe masat pėr forcmin e mėtejshėm tė kryengritejs sė pėrgjithshme, si dhe paraqitėn kėrkesat pėr caktimin e kufijve tė vendit, vendosja e administratės shqiptare dhe caktimin e gjuhės shqipe me alfabetin kombėtar si gjuhė zyrtare. Ky tubim ka hyrė nė histori si Kuvendi i Junikut.

Iljaz Fishta
Nė 21 maj 1926 lindi nė Shkodėr prof.dr. Iljaz Fishta, studiues, i cili iu kushtua gjurmimeve nė fushėn e ekonomisė dhe pėrgatiti e botoi 11 vėllime pėr kėtė fushė, si dhe mbi 130 artikuj. Gjithashtu pati njė letėrkėmbim tė dendur pėr problemet ekonomike me rreth 30 qendra universitare e studimore tė Europės e Amerikės.

Mėsimi i gjuhės shqipe ne universitetin amerikan
Nė 21 maj 1932 , nė gazetėn "Besa" tė shqiptarėve tė Amerikės, u njoftua nė njė artikull se nė Universitetin e kolumbias tė SHBA-sė, filloi pėr herė tė parė mėsimi i gjuhės shqipe, si dhe u hap njė katedėr pėr gjuhėn shqipe.

 
Projekti :: Edi mbush 20 vjec !
Postuar nga: Albo te Merkure, 19 Mars 2003 - 02:02 -- (8702 Lexime)
Urime Duke qene se sot njeri prej anetareve te stafit te Albasoul, mirembajtesi i muzikes dhe dizenjatori i grafikeve te Albasoul, njekohesisht edhe vellai i atij qe po ju shkruan, mbush plot 20 vjec, menduam qe ti bejme nje urim solemn perpara gjithe vizitoreve.

Gezuar 20 vjetorin dhe u befsh 100 vjec!

Edi ka ndihmuar shume dhe vazhdon te ndihmoje me punen e tij per komunitetin edhe pse ka marre shume pak mirenjohje dhe kredi per punen e tij. Keshtu qe sot eshte dita qe ju, vizitoret e muzikes dhe Albasoul, ta falenderoni dhe uroni ate per ditelindjen, duke i shkruaj ne adresen muzika@albasoul.com. Disa prej punimeve me te fundit te tij i gjeni ketu.

Printo artikullin 

 
Projekti :: Burim Gashi pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo te Shtune, 15 Mars 2003 - 02:41 -- (9884 Lexime)
Albasoul Burim Gashi eshte i treti anetar i ri i Bordit Drejtues qe pranohet kete jave. I urojme Burimit mireseardhjen ne emrin tuaj dhe te gjithe bordit. Jemi te bindur qe kontributi i tij do ti japi nje hov perpara komunitetit tone.

Me poshte mund te njiheni me formularin e Burimit. Bordi Drejtues tashme numeron 8 anetare.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Afrim Gashi pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo te Hene, 10 Mars 2003 - 18:06 -- (29088 Lexime)
Albasoul Anetari me i ri i Bordit Drejtues eshte Z. Afrim Gashi i cili ka frekuentuar komunitetin tone per nje kohe te gjate tashme. Pjekuria dhe eksperienca e tij e jetes, do te jene nje kontribut i cmuar per mbarevajtjen e punes se bordit dhe mbare komunitetit.

Ne emer te gjithe bordit dhe mbare komunitetit, i percjellim Afrimit urimet me te mira ne detyren e re. Me poshte do te gjeni formularin e tij.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Deshironi te beheni pjese e stafit te Albasoul?
Postuar nga: Albo te Enjte, 24 Tetor 2002 - 17:39 -- (7905 Lexime)
Albasoul Te gjithe ata vizitore apo anetare, qe kane deshire te behen pjese e stafit te punes tek Albasoul, jane te lutur te na kontaktojne per me shume informacion. Me poshte do te gjeni pozicionet qe ne po perpiqemi te mbushim.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Kurorezohet Miss Forumi 2002
Postuar nga: Albo te Merkure, 14 Gusht 2002 - 12:06 -- (40348 Lexime)
Forum Sic ju kemi vene ne dijeni, direkt pas perfundimit te spektaklit Miss Shqiperia 2002 ne Shqiperi, ne beme nje sondazh me shqiptaret e komunitetit tone per te pare nese verdikti i jurise do te perkonte me verdiktin e komunitetit tone.

Rezultatin e gjeni me poshte dhe ka per tu befasuar te gjitheve :)

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Adrian Kamenica, pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo te Hene, 12 Gusht 2002 - 17:09 -- (25977 Lexime)
Albasoul Nje anetar i ri ne bordin drejtues.


Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Erion Malaj, pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo te Hene, 12 Gusht 2002 - 02:23 -- (27416 Lexime)
Albasoul Nje anetar i ri ne bordin tone te ri drejtues, te cilin mund ta njihni me poshte.


Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Piro Dono, pranohet ne bordin drejtues
Postuar nga: Albo te Hene, 05 Gusht 2002 - 22:23 -- (9437 Lexime)
Albasoul Kam nderin dhe kenaqesine e vecante tu njoh me anetarin e pare te bordit drejtues, Z. Piro Dono. Me poshte do te gjeni gjithe informacionin e tij te anetaresimit. Besoj se perkrahja dhe simpatia juaj nuk ka per te munguar per Zotin Dono.Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Kosova, Margaritar i Kombit Shqiptar
Postuar nga: Albo te Enjte, 01 Gusht 2002 - 00:47 -- (11314 Lexime)
Ceshtje Kombetare *** Kryetar i Shoqates Atdhetare?Kulturore

" Lidhja e Prizrenit"

Prof. Dr. Myslim Islami

(Ē'pashė, ē'dėgjova dhe ēfarė meditova brenda pesė ditėve nėpėr Kosovė.)

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Projekti :: Chati funksionon normalisht
Postuar nga: Albo te Merkure, 24 Korrik 2002 - 14:48 -- (9310 Lexime)
Chat Pasi disa ditesh problemesh me dritaren e chatit, ato u zgjidhen sot. Tashme mund te futeni ne dhome normalisht, duke klikuar mbi butonin "Chat" me siper. Nje dritare e re do tu hapet ne te cilin mjafton te zgjidhni nje pseudonim dhe te klikoni butonin "Connect".

Argetim te kendshem !


Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

  Sensacioni ditor
Asgje sensacionale sot.

  Chat Shqip

Dhomat e bisedimit
· #shqiperia
· #dardania
· #albasoul
· #forumi
· #ndihme
· 

  Projekti
· Kredoja jone
· Vizioni Albasoul
· Historiku
· Bashkepunim
· Ndihma juaj
· Stafi yne
· Ndihme

Bordi Drejtues
· Statuti i Bordit
· Erion Malaj
· Adrian Kamenica
· Afrim Gashi
· Saimir Lolja
· Ervis Tusha
· Emri juaj
· Emri juaj

  Artikujt e shkuar
Marte, 30 Shtator
·Gėzuar festėn e Fiter Bajramit! (0)
Djele, 22 Qershor
·Pėrfundojnė zgjedhjet parlamentare nė Maqedoni (0)
·Abdyl Frashėri: Dhe rreziku islamik nė Lidhjen e Prizrenit (0)
·1908 - 2008, 100 vjetori i lindjes sė Eqrem Ēabej (0)
Merkure, 28 Maj
· 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri (0)
·Drama e "Damjanit himarjot" ne oborrin e Sulltanit (0)
·Shqiperi - Poloni = 0 - 1 (0)
·Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008 (0)
Djele, 27 Prill
·Gėzuar Pashkėn Orthodhokse! (0)
Djele, 20 Prill
·Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt (0)
·Ndėrron jetė i fotografi i mirėnjohur shkodran Angjelin Nėnshati (0)
·Stan Dragoti, nė Shqipėri pėr tre filma hollivudianė (0)
Enjte, 03 Prill
·Shqipėria merr ftesėn pėr tu anėtarėsuar nė NATO (0)
Djele, 23 Mars
·Gėzuar Ditėn e Sulltan Novruzit dhe Ditėn e Pashkės Katolike! (0)
Marte, 18 Mars
·Fushatė donacionesh pėr viktimat e tragjedisė sė Gėrdecit (0)
Shtune, 08 Mars
·Gėzuar 8 marsin - Dita ndėrkombėtare e Gruas (0)
Premte, 07 Mars
·7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar (0)
Merkure, 27 Shkurt
·Avni Mula: 80-vjetori im i bardhė (0)
·Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut (0)
·Tkurrja e shqipes vazhdon (0)
 Artikujt me te vjeter

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.