Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Morali eshte si cdo lloj bazamenti; po germove shume thelle rreth e qark saj, e gjithe ndertesa shembet.
--- Butler

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 79 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Shkurt, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Rruga e modernitetit dhe koha e artė e letėrsisė shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101182002-02-28 08:34:16
  Dalja ne skene e gjuhes dhe kultures shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53472002-02-27 13:47:19
  Zėri i parė shqip Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69542002-02-27 13:41:00
  Piktori i fundit i Rilindjes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58562002-02-27 10:34:59
  ABC-ja e demokracisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42982002-02-27 10:29:04
  Poezi nga Kreshnik Ndreu Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57592002-02-27 08:53:57
  Vleresime per shqiptaret Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65932002-02-26 21:20:00
  Sistemi Operativ Linux Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82452002-02-26 11:45:47
  Historia e Arberesheve te Italise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 153962002-02-25 21:38:06
  Mbyllen Lojrat e 19-ta Olipmike Dimėrore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37382002-02-25 16:30:46
  Zbulime tė reja tė NASA-s Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54822002-02-25 16:19:50
  Lajme: PS kundėr hetimeve pėr zgjedhjet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34312002-02-24 20:55:21
  Dani kendon per ju tek Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41772002-02-24 19:51:01
  Lajme: Brezi i te pambaruarve apo qeverite e te rinjve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42012002-02-23 23:26:07
  Dhe dy albume te reja me muzike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39272002-02-23 16:03:46
  Gjuha letrare shqipe nė rrjedhė tė kohėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77882002-02-23 16:01:25
  Jeta e Ded Gjo Lulit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84842002-02-23 15:47:21
  Humor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72882002-02-23 13:46:18
  GNU/GPL Free Open Source Software Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37992002-02-22 16:15:43
  Kanceri i Lėkurės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69162002-02-22 16:14:36
  Qeveria shqiptare bėn betimin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40472002-02-22 16:14:23
  Kur lindi shteti tek shqiptaret? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 297932002-02-22 08:21:11
  **Hacker dhe Cracker** Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54802002-02-21 22:45:26
  Zbulohet gjeni qė pakėson rrezikun e kancerit nė gji Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45632002-02-21 21:17:18
  Kushtetuesja hap dritėn e gjėlbėr pėr qeverinė Majko Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 30642002-02-21 21:11:34
  Bagėti e Bujqėsi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86732002-02-21 19:20:08
  Me ne fund, ndihma qe kerkonit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37952002-02-21 17:55:17
  Cfare eshte demokracia? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 288422002-02-21 16:45:37
  Formula1, fakte dhe njerez Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35532002-02-21 11:53:33
  Kushtetuesja pezullon paraqitjen e qeverisė Majko Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36872002-02-20 21:12:08
  Lajme: Milloshevici perpara drejtesise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43502002-02-20 20:28:31
  Unė Mendoj Kėshtu - Pėrmbledhje me poezi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63792002-02-20 19:38:08
  Lajme: Nano-Berisha, debat edhe ne Parlament Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45662002-02-20 00:49:58
  Projekti: Kerkojme ndjese per anomalite e djeshme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37112002-02-19 23:52:15
  Lajme: Programi qeveritar "Majko 2" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43162002-02-19 23:41:40
  Arti i Violines ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80672002-02-19 23:40:00
  Bekim Fehmiu: Une dhe ceshtja shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40562002-02-19 23:37:55
  Muzafer Xhaxhiu, 80 vjet kushtuar gjuhes shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58342002-02-19 23:34:46
  Jeta dhe vepra e Ahmed Zogut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 364352002-02-19 23:27:48
  I urojmė 40-vjetorin Merushe Verlit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48172002-02-16 23:03:33
  Kalendari i grupit X eleminator ne Euro 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40572002-02-16 18:34:00
  Projekti: Ne lidhje me te drejtat e autorit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45232002-02-16 13:47:22
  Njė dėshpėrim nė patinazhin artistik Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38512002-02-16 13:12:39
  Intervistė me Kryeministrin Majko Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32792002-02-16 10:30:55
  Dashuria dhe kenga te prera ne mes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50732002-02-16 01:14:22
  Kotesia e nje "levizjeje" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33912002-02-15 21:14:40
  Kombėtarja, barazimi gri i Luksemburgut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35172002-02-15 21:13:16
  KLEDI KADIU, BALERIN I PARE NE TELEVIZIONIN ITALIAN Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61792002-02-15 21:12:45
  Peshorja e historisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32652002-02-15 21:12:06
  Barcaleta Shqipėtare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 104122002-02-14 19:49:02
  Festa e tė dashuruarve nėpėr shekuj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56982002-02-14 17:19:52
  Fundi spektakolar i nje tirani Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32772002-02-14 11:54:08
  Njoftime: Emigrantet, leje mes bashkepunimit me policine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74552002-02-14 11:50:40
  Shikoni cfare bete Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40362002-02-13 21:34:43
  Projekti: Per tu ardhur ju ne ndihme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38022002-02-13 15:04:54
  Emertimi i shqiptareve nder shekuj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 185632002-02-13 12:54:21
  Te lindur ne qelq Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63622002-02-13 12:32:41
  Historia shqiptare ne fokusin e te huajve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51692002-02-13 07:01:01
  Lajme: PD: Votat tona kunder Majkos Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 31812002-02-12 21:16:19
  Lajme: Majko: Jam gati edhe per zgjedhje te reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33162002-02-12 21:10:33
  Papa Kristo Negovani: Deshmori i gjuhes dhe i ceshtjes kombetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62622002-02-12 17:44:39
  Kush eshte Arshi Pipa? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50442002-02-12 15:42:02
  Vleresime Kombetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54972002-02-12 12:36:18
  Tmerret e nje kampi komunist Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90052002-02-11 22:43:59
  Dėshton Majko Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33602002-02-11 20:23:35
  Elsa Martini shpalos dhe "mbyt" mungesa Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34472002-02-11 15:10:26
  Shėn Valentini dhe kuptimi i njė feste Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94202002-02-11 11:57:03
  Shenja tė reja pėr zbulimin e Alzajmerit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52782002-02-11 11:55:40
  Krijimtari nga Agim Doci Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 111352002-02-11 10:51:44
  Kastriotet dhe Mirdita Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 197912002-02-10 20:57:30
  Jana: Ju rrėfej dashurinė time shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47282002-02-10 20:26:52
  Lajme: Koēiu rrėfen nga burgu "djalin e kryeministrit" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55232002-02-10 20:25:39
  Stėrvitja e Tepruar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41032002-02-10 15:11:20
  Projekti: Nje adrese e re per chatin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60992002-02-10 13:22:38
  Pas 18 vjetėsh ripunohet Fjalori i gjuhės shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52322002-02-10 12:00:08
  At Gjergj Fishta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 199262002-02-09 16:02:55
  Sėmundja e Glaukomės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79602002-02-09 09:18:17
  Lajme: Droga akuzon njerez me pushtet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77292002-02-08 20:31:12
  Vera dhe Zemra Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50682002-02-08 20:28:57
  Tuneli - Kreu V-VI Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38072002-02-08 13:42:55
  Lajme: Italia do tė pėrdorė flotėn pėr tė ndaluar trafikun klandestin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40522002-02-08 09:35:12
  Lajme: Robertson: Zgjedhje te parakohshme ne Shkup Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33682002-02-08 02:30:15
  Permbledhje poezish nga Elinda Marku Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47672002-02-08 02:16:06
  Eva, nje yll ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52592002-02-07 14:03:00
  Himn per budallejte Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41222002-02-07 14:02:49
  Kaosi i qershorit 1924 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53542002-02-07 00:30:40
  Futbollisti Igli Tare ne Seria A Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47552002-02-06 17:00:01
  Tungjatjeta! Azem Hajdari Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38282002-02-06 14:22:34
  Lajme: Pėrse ngec ndėrtimi i institucioneve tė Kosovės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33052002-02-06 09:18:38
  Tragjedia e Kosoves (nga Ismail Kadare) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101472002-02-06 08:41:32
  Tre poezi nga Gezim Basha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54842002-02-06 08:33:05
  Te drejtat dhe lirite universale Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52672002-02-05 22:26:34
  "Kombi shqiptar ne prag te mijevjecarit te trete" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100442002-02-05 22:26:23
  Pak Humor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61992002-02-05 20:09:20
  Lajme: Kadare: Po i shkaktohen fatkeqesi popullit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39122002-02-05 18:26:52
  Lajme: BE do te hapi konsullate ne Prishtine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34832002-02-05 11:00:14
  Dashuri e Vonuar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52422002-02-05 10:16:56
  Nga duhet tė nisė reforma universitare. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64402002-02-04 19:03:20
  Kulture apo politike? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43612002-02-04 18:17:47
  Lajme: Degjoni debatin Berisha-Nano Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52452002-02-03 19:14:31
  Inva Mula, krenari kombetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60482002-02-03 18:16:22
  E drejta e jetes - e drejte kushtetuese Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 241992002-02-03 17:43:42
  Lajme: Berisha, "mision possible" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 31092002-02-03 17:38:24
  Rrihen nxėnėsit shqiptarė nė Shkup Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55642002-02-03 17:03:46
  Mbreti Zog urdheron heqjen e ferrexhese Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41612002-02-03 16:27:23
  Lajme: Reagime pas debatit Nano-Berisha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55022002-02-02 23:09:08
  Lajme: Kadare: Ja pse une refuzoj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37122002-02-02 22:48:48
  Lajme: Cfare duan shqiptaret? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45152002-02-02 21:44:24
  Ferrari, Dy aksidentet e ndodhura rastesi apo fat i keq?? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51932002-02-02 21:37:51
  Projekti: http://forumi.albasoul.com Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49282002-02-02 17:15:28
  NDRYSHIMET QE PARASHIKOHEN NE LIGJIN E RI TE IMIGRIMIT NE KANADA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47532002-02-01 20:34:51
  Njoftime: Nenshkruani kete peticon Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50342002-02-01 16:09:58
  Terheqja e vemendjes se BB nga rajoni i Ballaknit ne Azi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41352002-02-01 15:48:07
  Kthimi i Normalitetit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36022002-02-01 12:34:38
  Ideja shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36192002-02-01 11:47:25
  Projekti: http://muzika.albasoul.com Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73812002-02-01 01:32:22


  116 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.