Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
E mira e hallkut e e zeza e vetes
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 117 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...

 
Njoftime :: Llotaria amerikane, fitojne 3.000 shqiptare
Postuar nga: Albo te Merkure, 25 Qershor 2003 - 23:25 -- (22119 Lexime)
Njoftime Departamenti i Shtetit publikon rezultatet e fazes se pare te seleksionimit te personave qe kane aplikuar per nje vize qendrimi te perhershem ne SHBA per vitin 2004. Ne te gjithe boten perzgjidhen 110 mije, por do pajisen me vize vetem 50 mije. Shqiperia, vendi i pare ne bote per numrin e vizave per banor.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Prof. Saimir Lolja pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo te Enjte, 13 Mars 2003 - 02:53 -- (25152 Lexime)
Albasoul Listes se Bordit Drejtues i shtohet edhe profesori Saimir Lolja i cili na nderon me pjesemarrjen dhe kontributin e tij. Bordit i shtohet nje intelektual tjeter i nderuar qe perfaqeson me se miri komunitetin shqiptar ne Kanada. Sic mund ta keni vene re, po rritet shtrirja gjeografike e anetareve te bordit ashtu sic gjithesecili prej tyre sjell kulturen dhe traditen e nje krahine te caktuar shqiptare. Mirepresim aplikante te rinj, vecanerisht te seksit femer. Deshira jone eshte perfaqesimi sa me i denje i komunitetit ne kete bord. Bordi tashme numeron 7 anetare gjithsej.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Krimi i organizuar sulmon Lirine e Fjales ne Shqiperi
Postuar nga: Albo te Premte, 07 Mars 2003 - 00:28 -- (8658 Lexime)
Njoftime Pse e sulmuan Ylli Pangon!

Nje dite pasi Ambasadori Amerikan Xhefri vizitoi Fakultetin e Sociologjise, duke u deklaruar ashper kunder krimit dhe ne favor te respektimit te te drejtave te njeriut, Dekani i Fakultetit, Keshilltar i jashtem politik i Presidentit Moisiu, njeherazi komentator i shtypit te perditshem dhe mediave elektronike, Ylli Pango, u plagos ne shtepine e tij.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Konjaku me i mire ne bote
Postuar nga: Albo te Hene, 17 Qershor 2002 - 19:59 -- (15447 Lexime)
Njoftime Nje fierak fiton kupen e arit per konjakun me te mire ne boteLexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Numurohen 2331 fitues te llotarise amerikane.
Postuar nga: Fiori te Djele, 28 Prill 2002 - 18:55 -- (13445 Lexime)
Emigracion Qendra Nacionale e Vizave ne Portsmouth, New Hampshire ka regjistruar dhe deklaruar tashme fituesit e llotarise amerikane per vitin 2002.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Ndryshime ne ligjin amerikan
Postuar nga: Albo te Premte, 12 Prill 2002 - 10:49 -- (7101 Lexime)
Emigracion Ky njoftim eshte postuar ne forumin shqiptar nga njeri prej diskutanteve. Mendova se do te qe me interes tu informonim edhe ju, megjithese nuk jemi ne gjendje te konfirmojme vertetesine e ketyre ndryshimeve ne ligjin e emigrimit amerikan. Lexoni me poshte, dhe pyetjet mund ti adresoni ne forum. Lidhjen e keni ne fund te artikullit.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Mbremje argetimi per Shqiptaret
Postuar nga: Fiori te Enjte, 21 Mars 2002 - 21:08 -- (8299 Lexime)
Njoftime Mbremje argetimi ne Londer, Uk dhe Michigan, SHBA. Per me teper informacione dhe numra telefoni te organizatoreve, lexoni artikullin ne vazhdim...

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Emigrantet, leje mes bashkepunimit me policine
Postuar nga: renas te Enjte, 14 Shkurt 2002 - 11:50 -- (8219 Lexime)
Emigracion Mbase kjo do te ndihmoje paksa ne mbylljen ee vuajtjeve te emigranteve Shqiptare neper Evrope.Bashkimi Europian ka miratuar propozimin sipas te cilit......

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Njoftime :: Nenshkruani kete peticon
Postuar nga: Albo te Premte, 01 Shkurt 2002 - 16:09 -- (5819 Lexime)
Albasoul Te gjithe anetaret dhe vizitoret e komunitetit tone jane te lutur te nenshkruajne kete peticon per lirimin e 163 shqiptareve nga Kosova qe mbahen peng ne burgjet serbe. Klikoni ketu .

Printo artikullin 

 
Njoftime :: Kontributi juaj financiar
Postuar nga: Albo te Djele, 13 Janar 2002 - 20:02 -- (6636 Lexime)
Njoftime Te gjithe vizitoret dhe anetaret tane jane te lutur te lexojne kete mesazh nga krijuesi i Albasoul.com. Kerkohet mendimi juaj ne kete pike pasi me poshte do te diskutohet mbi te ardhmen e ketij komuniteti. Lexoni dicka me shume mbi te rejat qe do te gjeni tek Albasoul.com se shpejti, dhe cfare mund te beni ju qe te ndihmoni ne kete drejtim.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

  Sensacioni ditor
Asgje sensacionale sot.

  Chat Shqip

Dhomat e bisedimit
· #shqiperia
· #dardania
· #albasoul
· #forumi
· #ndihme
· 

  Projekti
· Kredoja jone
· Vizioni Albasoul
· Historiku
· Bashkepunim
· Ndihma juaj
· Stafi yne
· Ndihme

Bordi Drejtues
· Statuti i Bordit
· Erion Malaj
· Adrian Kamenica
· Afrim Gashi
· Saimir Lolja
· Ervis Tusha
· Emri juaj
· Emri juaj

  Artikujt e shkuar
Marte, 30 Shtator
·Gėzuar festėn e Fiter Bajramit! (0)
Djele, 22 Qershor
·Pėrfundojnė zgjedhjet parlamentare nė Maqedoni (0)
·Abdyl Frashėri: Dhe rreziku islamik nė Lidhjen e Prizrenit (0)
·1908 - 2008, 100 vjetori i lindjes sė Eqrem Ēabej (0)
Merkure, 28 Maj
· 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri (0)
·Drama e "Damjanit himarjot" ne oborrin e Sulltanit (0)
·Shqiperi - Poloni = 0 - 1 (0)
·Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008 (0)
Djele, 27 Prill
·Gėzuar Pashkėn Orthodhokse! (0)
Djele, 20 Prill
·Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt (0)
·Ndėrron jetė i fotografi i mirėnjohur shkodran Angjelin Nėnshati (0)
·Stan Dragoti, nė Shqipėri pėr tre filma hollivudianė (0)
Enjte, 03 Prill
·Shqipėria merr ftesėn pėr tu anėtarėsuar nė NATO (0)
Djele, 23 Mars
·Gėzuar Ditėn e Sulltan Novruzit dhe Ditėn e Pashkės Katolike! (0)
Marte, 18 Mars
·Fushatė donacionesh pėr viktimat e tragjedisė sė Gėrdecit (0)
Shtune, 08 Mars
·Gėzuar 8 marsin - Dita ndėrkombėtare e Gruas (0)
Premte, 07 Mars
·7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar (0)
Merkure, 27 Shkurt
·Avni Mula: 80-vjetori im i bardhė (0)
·Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut (0)
·Tkurrja e shqipes vazhdon (0)
 Artikujt me te vjeter

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.