Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Gati c’do lidhje fillon dhe vazhdon ne formen e nje perfitimi te dyanshem. Shkembim mendor apo fizik, i cili perfundon kur njera nga palet nuk ka me c’fare te jape.
--- W.H. Auden

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 59 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Agim Vinca
Nė 22 maj 1875 u lind nė Veleshtė tė Maqedonisė poeti shqiptar Agim Vinca, kritik letrar, publicist e pėrkthyes, autor i veprave: "Feniski", "Arena dhe Endrra", "Qasja", "Shqiptarėt, miti dhe realiteti" etj.

Viktor Hygo
Nė 22 maj 1885 mbyllli sytė shkrimtari i madh francez, Viktor Hygo. Shkėlqeu me veprat e tij kryevepra, qė e renditėn ndėr krijuesit mė tė mirė tė shekullit tė 19; ndėrmjet tyre spikasin: "Viti '93", "Njeriu qė qesh", "Katedralja e Parisit", "Tė mjerėt", etj.

Rikard Vagner
Nė 22 maj 1813 u lind Rikard Vagner, kompozitor gjerman, i cili solli njė frymė tė re modernistėe nė muzikėn klasike; u bė i njohur me veprat: "Mbreti i Nibelungėve", "Lohengrin"; fitoi famė edhe pėrtej oqeanit, nė SHBA, ku ende pėr nder tė tij, ēdo vit nė Nju-Jork organizohet festivali muzikor "Vagner".

Beti Uilliams
Nė 22 maj 1943 u lind Beti Uilliams, e njohur pėr aktivitetin e madh shoqėror nė Irlanda e Veriut, pėr tė cilin u nderua me ēmimin e madh ndėrkombėtar Nobel pėr Paqen.
Menuja e Administrimit

[ Manuali ne rrjet ]

Sorry, you have no admin authorization


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.