Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Mund te jesh me e forte se nje femer vetem po te jesh me femer se ajo.
--- Larcher

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 127 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Tom Kola
Nė 19 prill 1943 u vra gjatw luftimeve me forcat pushtuese nė Domje tė Shkodrės Tom Kola, veprimtar i Luftės Antifashiste, Hero i Popullit.

Assemble of Songs and Dance
Nė 19 prill 1964 u themelua Ansambli i Kėngėve e Valleve tė Kosovės, qė dha mbi 50 koncerte nėpėr botė. Sot quhet Ansambli "Shota".

Paolo Veronese
Nė 19 prill 1588 mbylli sytė piktori i njohur italian Paolo Veroneze, i cili i pėrket Shkollės veneciane tė Artit. Punimet mė tė mira tė tij janė: "Garsia nė shtėpinė e Levit", "Dasma nė kanenė e Galileit", "Kalvari", "Triumfi i Venecias", etj.

Pier Kyri
Nė 19 prill 1906 vdiq Pier Kyri, njėri nga shkencėtarėt mė tė mėdhenj tė kohėrave, qė punoi bashkė me tė shoqen, Mari, zbuluan rrezatimin radioaktiv, si dhe futėn nė fizikė termin e radioaktivitetit. Nė vitin 1903 u nderuan mė ēmimin e madh Nobel.

George Gordon Byron
Nė 19 prill 1824 u nda nga jeta poeti i njohur anglez Xhorxh Gordon Bajron, autor i dramės "Manfredi", "Kaini", i romanit "Don Zhuani", dhe sigurisht i poemės madhore "Ēajld Harold", ndėr vargjet e sė cilės i kushton edhe njė vend Shqipėrisė.
Projekti :: Adrian Kamenica, pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo

Albasoul Nje anetar i ri ne bordin drejtues.


Emri: Adrian Kamenica

Email: adrian_kamenica@hotmail.com

Pjesmarrja: Artikujt, forumin.

Mosha: 26 vjec

Seksi: Mashkull

Statusi shoqeror: Beqar.

Vendodhja: Pireas, Greqi.

Profesioni:Asistent Menaxher, departamenti Import-Export

Besimi: Kristian (i lire).

Arsimi: Vazhdoj studimet per MBA - Henley Management College, Athine.

Autobiografi:Kam afersisht 5 vjet ne Greqi, d.m.th perafersisht 5 vjet qe fillova te jetoj. Per here te pare ketu mu dha mundesia te perballem me jeten,(ashtu sic eshte ne te vertete). Me pelqen te bashkebisedoj me njerez qe kane interesim ne fusha te caktuara. Perpiqem qe gjate bisedimeve te egzistoje llogjika dhe respekti. Shikoj gabimet e mia dhe vazhdimisht perpiqem ti ndryshoj.

Per komunitetin: Ndjej pergjegjesine te mendoj dhe jap kontributin tim per kombin tim. Fillova te eksploroja Albasoul qe para shume kohesh. T'ju them te drejten ne fillim mendova se ishte nje organizate (e paorganizuar). U dekurajova shume nga gjuha e perdorur dhe mendimet e papergjegjshme. Per nje kohe te gjate nuk hyra me. Kohet e fundit (me zhvillimet politike ne Shqiperi) e ndjeva veten pergjegjes per gjendjen atje(megjithese vete nuk kisha bere asgje te keqe). Shume u inkurajova nga sinqeriteti i Ilirjanit ne deshiren per nje organizim me konkret e te frytshem. Te paktet jane ata qe e tejkalojne egoizmin e tyre per te miren e perbashket...

Deshiroj qe sinqerisht te jap ndihmen time simbolike ne organizimin e Albasoul. Do te deshiroja te beheshin ndryshime, duke e transformuar kete organizate ne nje rrjet informacioni, inkurajimi apo riorganizimi te te gjithe atyre qe e ndjejne veten pergjegjes per popullin tone. Sot shqiptaret kane me shume se kurre nevoje per te ndjere se dikush perkujdeset dhe interesohet per ta. Kane nevoje diku te kthejne veshtrimin e tyre per te pare nje shembull per mire. Pikerisht ky boshllek do te doja qe te plotesohej, dhe ndoshta Albasoul sot per sot ka mundesi me te mire per te bere dicka te vlefshme, per te cilen nuk do te pendohej neser. Lete mos ngurojme pra ...


Motoja: E djeshmja eshte eksperience, e nesermja shprese... sot eshte koha per te kaluar nga njera ane ne tjetren me menyren me te mire.Shenim: Te gjithe te interesuarit per tu bere pjese e bordit drejtues tek Albasoul, klikoni ketu.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.