Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje xhuxhmaxhuxh,i hypur mbi supet e nje gjigandi eshte ai qe shikon me larg nga keta te dy.
--- Franz Kafka

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 84 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
"Stundeti shqiptar"
Nė 21 qershor 1929 doli nė Torino revista shqipe "Stundeti shqiptar", organ i shoqatės mė tė njėjtin emėr. Ishte e pėrmuajshme kryesisht kulturore, ku botuan krijimet e tyre Poradeci, Harxhi, etj.tė cilat i shoqėronin me foto tė veprave tė Paskalit, Mihos etj.

Nikolo Makiaveli
Nė 21 qershor 1527 mbylli sytė Nikolo Makiaveli, politikan, historian e letrar italian, njėri nga njerėzit mė tė dėgjuar tė kohės kur jetoi, falė zgjuarsisė sė tij. Vepra tė tij janė: "Dialogė mbi artin e luftės", "Historia fiorentine", etj.

Zhan Pol Sartri
Nė 21 qershor 1906 u lind nė Paris Zhan Pol Sartri, filozof e shkrimtar, autor i mjaft veprave. Spikasin ndėr to: "Mosha e arsyes", "Tė jesh ėshtė asgjė", "Vdekje pa varrim", "Djalli dhe zoti i mirė", "Kritikė mbi arsyen dialektike", etj. pėr tė cilat Sartri u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė, por qė e refuzoi.

21 Qershori ėshtė Dita Ndėrkombėtare e Muzikės

 
Lajme :: Kuvendi rrezon kandidaturen e ministrit te jashtem
Postuar nga: Albo te Marte, 29 Korrik 2003 - 09:43 -- (10146 Lexime)
Lajme Pesė socialistėt votojnė kundėr ministrit tė Jashtėm, Meta, Koja, Legisi, Muēo dhe Prifti. PSD dhe PBDNJ, 6 vota abstenuese

Kuvendi miraton Meksin, rrėzon Bellon

Zv/kryeministrja merr 74 vota pro, 55 kundėr dhe 8 abstenime. Bello merr vetėm 64 vota pro, 58 kundėr dhe 16 abstenime

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Zv. Kryeministri Ilir Meta jep doreheqjen
Postuar nga: Albo te Shtune, 19 Korrik 2003 - 19:58 -- (7357 Lexime)
Lajme Zv/kryeministri dhe ministri i Punėve tė Jashtme largohet pas kritikave nė analizėn 6 -mujore

Meta jep dorėheqje tė parevokueshme

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: FMN: Qeveria pengon zhvillimin e biznesit
Postuar nga: Albo te Hene, 14 Korrik 2003 - 10:52 -- (6788 Lexime)
Lajme Fondi Monetar Nderkombetar ka publikuar kete jave ne adresen e tij te internetit nje raport te posacem per Shqiperine. Kritikohen procedurat borukratike ndaj investitoreve dhe pagesat jozyrtare ne dogana dhe tatime. Shpenzimet buxhetore nuk jane transparente. Keshillohet parlamenti per marrjen e me shume pergjegjesive. Procedurat e privatizimit nuk jane te kuptueshme per publikun

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Shqiperia e shqetesuar nga sundimi i mafias
Postuar nga: Albo te Shtune, 21 Qershor 2003 - 14:52 -- (8732 Lexime)
Lajme Le Figaro, 20 qershor 2003

Tirane: nga i derguari yne special Philippe Geli

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Sekretari amerikan i mbrojtjes viziton Tiranen
Postuar nga: Albo te Merkure, 11 Qershor 2003 - 09:52 -- (6408 Lexime)
Lajme Nje reportazh i plote i vizites se sekretarit te mbrojtjes ne Tirane.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: OSBE: "Tirana rrezikohet nga destabilizimi"
Postuar nga: Albo te Premte, 06 Qershor 2003 - 12:31 -- (7152 Lexime)
Lajme RAPORTI I PLOTE I ORGANIZATES TE SIGURISE DHE BASHKEPUNIMIT EUROPIAN (OSBE) PER SHQIPERINE

Nga Osmo Lipponen

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Ministri i Rendit mbron vrasesit e Florian Viles
Postuar nga: Albo te Shtune, 17 Maj 2003 - 16:43 -- (11347 Lexime)
Lajme Leter drejtuar ambasadorit amerikan ne Shqiperi, Xhejms Xhefrej

Zoti Ambasador!

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: $ 350 milion investime per kerkimin e naftes
Postuar nga: Albo te Marte, 22 Prill 2003 - 10:59 -- (9387 Lexime)
Lajme Kompani tė njohura botėrore kanė kėrkuar naftė nė territorin shqiptar pa arritur sukses
Kėrkimi i naftės, 350 milionė USD investime


Nė dhjetė puse nė zona tė ndryshme, vetėm nė Berat ėshtė zbuluar “pak” naftė

Florian Papa

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Bie Sadam Husein dhe rregjimi i tij
Postuar nga: Albo te Enjte, 10 Prill 2003 - 01:32 -- (6507 Lexime)
Lajme Trupat amerikane kanė hyrė nė qendėr tė Bagdatit, njė qytet ku festimet zhvillohen paralelisht me luftime nė disa pjesė. Nė pamjet e shfaqura nė televizion, duken trupa qė kanė zėnė pozicione pėrreth Sheshit Firdos tė Bagdadit, kur dhjetra irakianė rrėzuan monumentin e Sadam Huseinit, me ndihmėn e forcave amerikane.

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

 
Lajme :: Kryeministri grek premton kthimin e pronave cameve
Postuar nga: Albo te Enjte, 03 Prill 2003 - 10:25 -- (8316 Lexime)
Lajme Kryeministri grek premton dhe miratimin e ligjit pėr kthimin e kompensimin e pasurive tė shqiptarėve nė Greqi

Simitis-Nanos: Ligji i luftės, kapitull i mbyllur

“Ēėshtja e kėtij ligji, pėrfundimisht, politikisht dhe juridikisht ėshtė mbyllur, qė nė nėnshkrimin e traktatit tė miqėsisė”

Lexo ne vazhdim...     Printo artikullin 

  Sensacioni ditor
Asgje sensacionale sot.

  Chat Shqip

Dhomat e bisedimit
· #shqiperia
· #dardania
· #albasoul
· #forumi
· #ndihme
· 

  Projekti
· Kredoja jone
· Vizioni Albasoul
· Historiku
· Bashkepunim
· Ndihma juaj
· Stafi yne
· Ndihme

Bordi Drejtues
· Statuti i Bordit
· Erion Malaj
· Adrian Kamenica
· Afrim Gashi
· Saimir Lolja
· Ervis Tusha
· Emri juaj
· Emri juaj

  Artikujt e shkuar
Marte, 30 Shtator
·Gėzuar festėn e Fiter Bajramit! (0)
Djele, 22 Qershor
·Pėrfundojnė zgjedhjet parlamentare nė Maqedoni (0)
·Abdyl Frashėri: Dhe rreziku islamik nė Lidhjen e Prizrenit (0)
·1908 - 2008, 100 vjetori i lindjes sė Eqrem Ēabej (0)
Merkure, 28 Maj
· 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri (0)
·Drama e "Damjanit himarjot" ne oborrin e Sulltanit (0)
·Shqiperi - Poloni = 0 - 1 (0)
·Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008 (0)
Djele, 27 Prill
·Gėzuar Pashkėn Orthodhokse! (0)
Djele, 20 Prill
·Shqiptaro-amerikani, teknologjia njė mėnyrė zhvillimi ekonomik pėr shqiptarėt (0)
·Ndėrron jetė i fotografi i mirėnjohur shkodran Angjelin Nėnshati (0)
·Stan Dragoti, nė Shqipėri pėr tre filma hollivudianė (0)
Enjte, 03 Prill
·Shqipėria merr ftesėn pėr tu anėtarėsuar nė NATO (0)
Djele, 23 Mars
·Gėzuar Ditėn e Sulltan Novruzit dhe Ditėn e Pashkės Katolike! (0)
Marte, 18 Mars
·Fushatė donacionesh pėr viktimat e tragjedisė sė Gėrdecit (0)
Shtune, 08 Mars
·Gėzuar 8 marsin - Dita ndėrkombėtare e Gruas (0)
Premte, 07 Mars
·7 marsi - Mėsuesi(a) juaj i/e preferuar (0)
Merkure, 27 Shkurt
·Avni Mula: 80-vjetori im i bardhė (0)
·Njė libėr pėr jetėn e Usta Laver Bariut (0)
·Tkurrja e shqipes vazhdon (0)
 Artikujt me te vjeter

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.