Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ka dy lloj femrash qe duhen evituar me cdo kusht: ne fillim, ato qe nuk ju duan , e pastaj, ato qe ju duan. Midis ketyre dy ekstremiteteve, ka me mijra femra terheqese, qe ne nuk dime t`i vleresojme.
--- Louys

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 59 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Mars, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  _TPNje akt i shemtuar trondit komunitetin shqiptar ne SHBA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 164922003-03-31 00:57:50
  Kuqezinjte mposhtin ruset 3:1 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71612003-03-29 18:25:05
  I mirenjohuri Tedi Papavrami, koncert ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77932003-03-28 16:23:42
  Lajmerohen shqiptaret me banim ne Philadelphia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59662003-03-27 22:50:39
  Zbulohet nje steme e vjeter shqiptare ne Itali Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77602003-03-27 14:28:32
  A ishte nje Lufte civile Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58782003-03-26 00:01:18
  Lajme: BE: Po presim te luftoni krimin e organizuar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45042003-03-25 12:09:16
  _TP24 marsi, dite historike per kombin shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80332003-03-25 11:02:14
  Xhemal Broja, personalitet i teatrit shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56492003-03-24 17:56:38
  Aktori i mirenjohur Vangjush Furxhi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78432003-03-24 10:25:53
  Kadare: Opozita ėshtė ende e fortė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41292003-03-24 10:13:38
  Anekdotat e Huggos - 4 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 105042003-03-21 12:58:03
  Publikohet romani i fshehur i Kadarese Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90582003-03-20 02:01:54
  Ndricim Xhepa i kthehet profesionit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65402003-03-20 02:01:52
  Projekti: Edi mbush 20 vjec ! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79422003-03-19 02:02:35
  Nje lufte per te gjithe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53332003-03-19 02:01:43
  Laver Bariu dhe muzika popullore permetare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102982003-03-19 01:49:25
  Lajme: Si u ngjit Sadam Hysein ne pushtet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77682003-03-18 22:01:42
  Fli Kosove dhe Sheqerpare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 153032003-03-18 11:57:58
  Erifili Bezhani, vlonjatja e doktoruar nė Marseje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 66722003-03-17 14:46:49
  Humor forumor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86702003-03-16 23:54:37
  A ėshtė gjuhė zyrtare Shqipja nė Shqipėri? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55992003-03-16 03:08:36
  Projekti: Burim Gashi pranohet ne Bordin Drejtues Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91222003-03-15 02:41:58
  Schnider: Shqiperi, politika e lidhur me krimin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41442003-03-14 10:41:21
  Lajme: Mbreteresha Elisabeta II dekoron presidentin shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51282003-03-13 10:54:24
  Njoftime: Prof. Saimir Lolja pranohet ne Bordin Drejtues Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 230812003-03-13 02:53:41
  _TPLuftrat tregojne shpirtrat e popujve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51212003-03-12 02:22:44
  Prof. Dr. Ramiz Abdyli ne prag te doreheqjes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43632003-03-12 01:13:33
  Nderon jete kreu i Ballit Kombetar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46452003-03-11 11:29:04
  Projekti: Afrim Gashi pranohet ne Bordin Drejtues Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 276972003-03-10 18:06:11
  Nenave: Gezuar Festen e 8 Marsit ! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 103092003-03-08 13:26:40
  Mesuesve: Gezuar Festen e 7 Marsit! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 189002003-03-07 03:44:58
  Apel: Per ke bien keto kembana? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43862003-03-07 03:35:46
  Njoftime: Krimi i organizuar sulmon Lirine e Fjales ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79422003-03-07 00:28:57
  Yjet e Kinematografise shqiptare te harruar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64912003-03-06 17:30:22
  Arditi, banori me i ri i fshatit SOS Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53172003-03-06 16:58:47
  Elsa Lila kendon ne Sanremo Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77312003-03-06 16:52:48
  Jeta e Baba Reshat Bardhi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74902003-03-04 16:34:45
  Lajme: Do te nisin bisedimet Prishtine-Beograd Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34512003-03-04 13:24:31
  Eumero dhe skulptura e hyjneshes Athina Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70032003-03-04 13:19:25
  Kujtimet, qe vine nga e panjohura Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43252003-03-04 00:40:04
  Nė Universitetet Amerikane Flitet Shqip Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91062003-03-02 12:26:46
  Arbereshja, gjuhe e dyte zyrtare ne Itali Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48292003-03-02 03:25:39
  Gezuar Diten e Veres ! Fat ne dashuri e mbaresi ne jete! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 181242003-03-01 15:15:18


  44 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.