Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Doreheqja eshte heroizmi i mediokritetit.
--- Barney

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 90 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Prill, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Distanca shtetėrore nga vėmendja amerikane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52042002-04-30 19:52:40
  Lajme: Gjykata: "Hajdari u vra pėr hakmarrje" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107762002-04-29 22:29:18
  Shqipėria nė vorbullėn e Luftės sė Parė Botėrore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 164292002-04-29 20:45:48
  Bukuroshja e Londrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46972002-04-29 01:43:33
  Njoftime: Numurohen 2331 fitues te llotarise amerikane. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 126412002-04-28 18:55:37
  Aleksandėr Moisiu: Si u krijua njė legjendė [IV] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45552002-04-28 01:40:23
  Si e mbyten komunistet kryeministrin Kota Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63302002-04-27 21:46:56
  Piktori Henri Kavaja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42232002-04-26 19:46:17
  Shkrime Personale mbi Humanizmin e Ri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42262002-04-26 18:29:30
  Nga Bota - 19 vjecari vret veten dhe 17 te tjere ne Gjermani Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45262002-04-26 18:12:23
  Tėrmeti trondit juglindjen e Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37802002-04-26 12:42:09
  Pėr Dashurine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55472002-04-25 21:38:48
  Si na shohin femrat nė takimin e parė ? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57062002-04-25 17:52:20
  Ēeshtja Ēame ende pa zgjedhje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41862002-04-25 15:34:45
  Lajme: Koēiu: "Djali i kryeministrit" ėshtė Sokol Nano Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 116812002-04-24 19:05:34
  Aleksandėr Moisiu: Si u krijua njė legjendė [III] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42652002-04-24 12:42:47
  Projekti: Nje forum i ri per kenaqesine tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42592002-04-23 23:48:50
  Lajme: Kushtetuesja: Nuk pyesim per Meidanin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43402002-04-23 23:27:30
  Dokumenti i Lėvizjes Humaniste Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57462002-04-23 18:15:29
  Korrespondencat e Konices me Nolin mbi Zogun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57432002-04-23 00:46:23
  Lajme: Meidani nis fushatėn pėr President Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34422002-04-23 00:40:14
  Reflekse poetike pas 11 shtatorit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39512002-04-22 20:42:52
  Tave me mish dhe patate Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 323572002-04-22 17:07:50
  Gjelle te ftohta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85402002-04-22 00:41:57
  Persekutimi i Kishes Katolike ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76142002-04-22 00:34:07
  Tiranasi qe perktheu Kuranin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58832002-04-21 01:22:08
  Manual i Luftėtarit tė Dritės - Paulo Coelho Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76532002-04-20 00:28:13
  Aleksandėr Moisiu: Si u krijua njė legjendė [II] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48312002-04-19 01:38:10
  Lajme: Konkluzionet e "Miqve te Shqiperise" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37362002-04-19 01:37:42
  Krasniqi ėndėrron tė bėhet kampion nė peshė tė rėndė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36812002-04-18 06:59:46
  Vlerat e Lulebasanit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47312002-04-17 19:23:16
  Lajme: Akuza te reja mbi Klosin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49222002-04-17 18:58:07
  Mbi fisin e shquar te Gjolekajve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72432002-04-17 13:16:20
  Dy polet shqiptare ne Vjene Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 28332002-04-16 21:37:17
  Aktivitetet artistike te javes ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73592002-04-16 17:33:00
  Kosova gjatė luftėrave austro-turke Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37282002-04-15 16:11:12
  Pjeseza Humoristike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 181682002-04-15 16:10:07
  Formula1.Perfundon Cmimi i Madh i San Marinos Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32592002-04-14 19:13:28
  Aleksandėr Moisiu, Si u krijua njė legjendė - I Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55732002-04-13 21:18:27
  A do te shembet valle ndertesa e Teatrit Kombetar? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46262002-04-13 21:13:16
  Jeta e nje nacionalisti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53162002-04-13 10:07:56
  Njoftime: Ndryshime ne ligjin amerikan Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63122002-04-12 10:49:40
  Diplomacia: Sfida midis politikes dhe profesionit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53852002-04-12 10:29:12
  Projekti: Rregullat e operatoreve ne kanal Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72042002-04-12 09:54:57
  Lajme: Haxhia: "Plani pėr tė vrarė Sali Berishėn" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 203182002-04-11 00:18:16
  Lajme: Berisha: Nano me i dobet se kurre Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 30672002-04-10 02:04:11
  Shkrimtari Legjendar i Kinemasė Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40482002-04-09 22:13:31
  Historia e standardizimit te shqipes - IV Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67372002-04-09 10:48:35
  I fundit i Mukjes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61502002-04-09 10:43:49
  Aktivitete kulturore te javes ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 259502002-04-08 16:42:22
  Dhjetė Ditė Qė Nuk Tronditėn Botėn Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59802002-04-08 16:38:14
  Arhens bind Nanon e Berishen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 30622002-04-08 00:59:50
  Lajme: 31 milionė dollarė abuzime Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35282002-04-08 00:55:27
  Nje burre i fuqishem ne krah te Kosoves Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42112002-04-07 12:30:25
  Album i ri "Kenge Magjike" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51222002-04-07 01:03:00
  Humor i perziere Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90992002-04-06 23:24:37
  Katėr fitore nė ēerekfinalet e kupės sė kampionėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39572002-04-05 11:21:55
  Fest 2001 u shtua ne faqen e muzikes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38492002-04-05 00:01:18
  Mitrush Kuteli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 106582002-04-04 22:29:27
  Hallva Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 160492002-04-04 22:29:08
  Lajme: Nano-Meta kompromis Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48072002-04-03 18:11:20
  Lunxhėria pellazge Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62522002-04-03 08:01:28
  Projekti: Merita Halili per ju Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36202002-04-02 20:45:12
  Rrugėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45872002-04-02 17:51:28
  Falimenton Swiss Air Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42432002-04-01 23:13:12
  Kthehen parate e firmave Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63352002-04-01 23:11:29
  Francė: shkencėtarėt klonojnė lepuj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51692002-04-01 22:20:21
  Perse gjermanet pushtuan Shqiperine? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 169052002-04-01 12:35:23
  Kush eshte Karl Gega Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57162002-04-01 12:15:00
  Lajme: Berisha: Jemi per Nanon president Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60712002-04-01 01:53:49


  70 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.