Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
E keqja vjen shpesh nga ata qė janė shumė tė uritur so shumė tė ngopur
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 89 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gazeta "L'albanese d'Italia"
Nė 23 shkurt 1918 doli nė Napoli numri i parė i gazetės "L'albanese d'Italia" (Shqiptari i Italisė), qė njihet si gazeta e parė nė shtypin shqiptar. Ishte njė organ politik, shoqėror, letrar dhe kulturor nė arbėrisht dhe pjesėrisht nė italisht, e drejtuar nga Jeronim de Rada.

Aleks Ēaēi
Nė 23 shkurt 1989 u nda nga jeta shkrimtari Aleks Ēaēi, ish-shkrimtar i viteve '30, dhe mė pas me njė krijimtari tė gjatė letrare ( rreth 60 vjet), kur shkroi pėr tė rritur dhe fėmijė veprat: "Kėngėt e dheut", "Bisedė me diellin", "Ėndrrat e mia", "Aroma e bukės", "Na hoqėn ēatinė", "Kanish", "Shtėpia pėrballė diellit", etj.

Xhovani Batista Pelegrini
Nė 23 shkurt 1921 u lind nė Beluno tė Italisė Xhovani Batista Pelegrini, gjuhėtar, balkanolog i njohur dhe albanolog i cili dha njė ndihmesė tė vlefshme pėr gjuhėn shqipe, kryesisht nė planin historik, dhe i shoqėroi veprat e veta pėr Shqipėrinė me harta tė ndryshme mbi vendin tonė.

Karl Liberman
Nė 23 shkurt 1842 u lind kimisti gjerman Karl Liberman, shkencėtari qė zbuloi reaksionin e komponenteve nitrike, i cili mban emrin e tij, si dhe procesin e prodhimit tė ngjyrosėsve kimikė.

Festa kombėtare e Guajanės
23 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Guajanės, e cila pėrkon me shpalljen e republikės sė kėtij vendi.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Janar, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Lajme: Debati Meta-Nano per VOA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39432002-01-31 18:24:44
  Lajme: Intervista e plote e Metes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33002002-01-30 21:33:22
  Humor me ngjyra politike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81352002-01-30 19:29:23
  Si mund tė dini nėse dikush vėrtet ju do ? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 100412002-01-30 15:35:02
  Lajme: Pse dha dorėheqjen Ilir Meta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44412002-01-30 10:30:10
  Tre foto (wallpaper) te reja per kompjuterin tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87462002-01-29 13:20:45
  Pianistja Korcare ne Angli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43992002-01-29 10:45:50
  Lajme: Meta jep doreheqjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47042002-01-29 08:05:29
  Tuneli - Ernesto Sabato Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 127882002-01-28 19:58:21
  Universi i Dashurise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65612002-01-28 01:12:04
  Lajme: Cfare u diskutua ne Bruksel? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37412002-01-28 00:56:06
  Lajme: E verteta e incidentit te Brukselit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 110752002-01-27 15:57:03
  Projekti: Kontributi juaj financiar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 151632002-01-26 01:34:08
  Pjeseza humoristike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 99452002-01-26 01:10:44
  Lajme: Europa i kthen shpinėn Shqipėrisė nga ky skandal. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42492002-01-25 22:42:13
  Te dashures nga nje matematikan - Agim Shehu Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72942002-01-25 18:05:40
  Krijimtari Letrare Nga Bledar Starova Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79922002-01-25 17:52:01
  Shqipėria nė Euro 2004 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37142002-01-25 10:26:59
  Projekti: Ndryshime ne forum Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42182002-01-25 02:12:27
  Barcaletat e shumta Nr.1 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 92602002-01-24 17:54:56
  Lajme: Cfare solli takimi i Brukselit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36082002-01-24 16:08:55
  Refleksione pėr integrimin e kombit shqiptar nė BE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46902002-01-24 02:09:35
  Pse dashurohemi...? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52972002-01-23 22:51:25
  Lajme: Kosovė, LDK-ja i jep kryeministrin Thaēit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38922002-01-23 20:23:34
  Barcaleta te ndryshme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 197472002-01-23 17:21:36
  Lajme: Pack: Keto vota jane vjedhur Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32612002-01-23 12:22:22
  Koncepti pėr "tjetrin" nė kulturėn tradicionale shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70192002-01-23 11:29:55
  Mbi te ardhmen e Ballkanit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38042002-01-23 11:28:59
  Lajme: Italia, do te kompjuterizoje administraten shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36212002-01-22 23:33:29
  Isa Boletini, prijsi i shqiptareve qe tmerroi Stambollin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46832002-01-22 23:33:20
  Energjia jetėsore ėshtė energji seksuale... Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74082002-01-22 20:20:00
  Mashkulli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35532002-01-22 18:30:39
  Projekti: Merrni pjese tek forumi shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43652002-01-22 07:42:02
  GOLDEN GLOBE AWARDS 2002 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36122002-01-22 07:21:20
  Lajme: Platforma e opozites ne Bruksel Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43102002-01-21 23:20:14
  Lajme: "Alkaeda", pastrim parash ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50072002-01-21 23:11:21
  Lexon Librin e Shenjte dhe dorezohet vete ne polici Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33692002-01-21 23:06:48
  Baladė nga Gėzim Mekuli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76212002-01-21 15:05:06
  Nje anomali me serverin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32472002-01-21 13:43:37
  Problemet u zgjidhen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50692002-01-21 13:39:19
  Jemi ne serverin e ri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35592002-01-21 13:37:30
  Fjala Linguistika Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73582002-01-18 07:13:28
  KONSIDERATA DHE VLERĖSIME TĖ EQREM ĒABEJT PĖR ĮT GJERGJ FISHTĖN Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87142002-01-18 07:12:45
  Viti 2001 sportiv, bafesitė dhe zhgėnjimet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45312002-01-17 20:48:55
  Wallpaper per kompjuterin tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40172002-01-17 18:39:12
  Projekti: Albasoul.com do te levizi ne nje server tjeter Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35762002-01-16 22:25:50
  Kush ėshtė perėndia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 114152002-01-16 07:29:15
  xhindi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59842002-01-16 07:26:15
  Shqiperia ne rugen e Shpalljes se Pamvarsise (Pas Lidhjes se Prizrenit) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57602002-01-14 08:15:00
  Historiku i Alfabetit Shqip Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 159382002-01-14 08:14:41
  Njoftime: Kontributi juaj financiar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59232002-01-13 20:02:18
  Lajme: Pack: 24 Janari gjyq pėr zgjedhjet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33762002-01-13 00:17:54
  Lajme: Ja pse nuk votėbesohet Ilir Meta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36042002-01-13 00:16:10
  Luan Krasniqi - kampion evropian nė boksin profesionist Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50112002-01-12 09:21:14
  Albume te reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39142002-01-11 17:24:35
  Dy dialektet kryesore dhe pikėpamja e jonė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54882002-01-11 16:13:31
  Krijime Letrare nga vajza me pseudonim Heneza Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87472002-01-10 23:33:18
  TABUJA DHE TABUTI Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51912002-01-10 19:01:43
  Njė Problem me Emigracionin nė Kanada Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48332002-01-10 19:00:56
  Sa e varfer eshte sot Shqiperia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36462002-01-10 14:58:01
  N ' gjuhėn letrare Zoti s'ekziston. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42882002-01-10 14:57:26
  SERBIAN "ETHNIC CLEANSING" OF ALBANIANS IN KOSOVA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 129932002-01-10 08:00:57
  E verteta mbi Shen Naumin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60162002-01-09 23:05:44
  ATO DY TE RENDESISHMET Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50342002-01-09 15:37:26
  Lajme: Nis seanca paragjyqėsore e Millosheviēit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33572002-01-09 12:40:08
  Lajme: Meta: "Vodhem por jo vetem" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37492002-01-08 21:06:13
  Historia e Shqiperise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48682002-01-08 10:22:20
  Edith Durham, mbi masakrat serbe mbi popullsine shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46572002-01-08 01:26:15
  Albania THE ANCIENT ILLYRIANS Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52902002-01-08 00:17:54
  Ali Pashe Tepelena, Luani i Janines Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 196422002-01-07 20:09:23
  Krijime letrare nga Arianit Roshi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86492002-01-07 15:53:45
  ME QENĖ A MOS ME QENĖ (II) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34992002-01-07 15:47:32
  SHĖMTIA E VIKTIMĖS Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35212002-01-07 15:45:10
  KESHILLIMORE E RJETIT INFORMATIV FROSINA / IM 634A Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36122002-01-07 15:44:33
  ME QENĖ A MOS ME QENĖ (I) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34632002-01-07 11:20:09
  Poezi te ndryshme nga shkrimtare shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 334132002-01-07 11:19:36
  Ēfare eshte racizmi!!! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 194502002-01-07 10:33:14
  Nen terrorin komunist Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34672002-01-07 10:32:47
  Dinastia Marubi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48712002-01-07 10:31:35
  Kush eshte Mehdi Frasheri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 136252002-01-07 01:06:02
  Nano-Berisha, takim para 24 janarit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35252002-01-07 00:38:45
  Asgje s'ėshtė mė fantastike se jeta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41462002-01-06 18:48:48
  Gjergj Kastrioti - Skenderbeu Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82112002-01-06 18:48:16
  Historia e popullit shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 179972002-01-06 18:46:28
  Epika heroike shqiptare si pėrmendore madhėshtore e kulturės sė gjuhės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102242002-01-06 18:45:58
  Kur'an-i nė Gjuhėn Shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47722002-01-06 18:44:52
  Krijimet e Mylindes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45582002-01-05 23:43:57
  Reflektim pas 10 vjetesh pluralizmi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65732002-01-05 17:56:41
  Projekti: Nje problem me rregjistrimin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35252002-01-04 19:22:16
  TĖ SHPRESOJMĖ VETĖM NGA VEHTJA JONĖ' Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 31512002-01-04 14:49:58
  Tregime Te Mocme Shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 239942002-01-04 14:49:40
  Kupa E Botes 2002 | Kualifikimet e plota Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39892002-01-04 14:49:29
  Lajme: Opozita kerkon "qeveri teknike" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33742002-01-04 01:05:22
  Voskopoja, qendra e kultures shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74112002-01-04 00:46:56
  Nexhmie Hoxha e pakorrigjueshme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 125792002-01-03 23:58:14
  Un intreccio di popoli nella patria di Alessandro Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40892002-01-03 23:57:52
  Ē'do tė jetė Shqipėria nė Ballkan? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33722002-01-03 17:20:46
  Naim Frasheri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44582002-01-03 17:20:27
  RILINDJA SHQIPĖTARE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38972002-01-03 17:20:12
  Mbremje shqiptare ne New Jersey, Amerike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51392002-01-03 00:23:39
  Nje deshmor i ri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85292002-01-01 22:28:58


  101 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.