Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ēka mos tė duash pėr vete, mos ia qit vėllait
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 117 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ēeta e Bilbilenjve
Nė 27 shkurt 1870, pas gjashtė muaj pėrpjekjesh, pushtuesit turq ekzekutuan nė Janinė ēetėn e 13 luftėtarėve trima nga Kurveleshi, qė njihet nė histori si Ēeta e Bilbilenjve, pėr shkak tė emrave tė njėjtė (Bilbil) tė dy drejtuesve tė saj.

Alfabetarja e gjuhės shqipe
Nė 27 shkurt 1897 u botua nė Stamboll "Alfabetarja e gjuhės shqipe" e pėrgatitur nga Sami Frashėri, Vaso Pasha dhe Koto Hoxhi, e cila ēeli njė epokė tė re nė fushėn e teksteve shkollore.

Xhon Stajnbek
Nė 27 shkurt 1902 lindi nė San Franēisko shkrimtari i njohur amerikan, nobelisti Xhon Stajnbek, autor i veprave (romane): "Kupa e artė", "Vilet e zemėrimit", "Margaritari", "Nė lindje tė Idenit", "Amerika ėshtė imja", etj. Vdiq nė vitin 1968.

Ivan Pavllov
Nė 27 shkurt 1936 mbylli sytė fiziologu madh rus Ivan Pavllov, themeluesi i teorisė mbi veprimtarinė e sistemit nervor; studiuesi i fiziologjisė sė qarkullimit tė gjakut dhe aparatit tretės, pėr tė cilat u nderua me ēmimin e madh Nobel.

Elisabet Tejlor
Nė 27 shkurt 1934 lindi e famshmja Elisabet Tejlor, artistja e bukur me sy vjollcė, e cila shkėlqeu nė ekranin e madh me filmat: "Antoni dhe Kleopatra", "Toskanini i ri", "Rroftė Zapata", etj, dhe qė, ndonėse me 73 operacione nė trup, nuk rresht sė punuari dhe drejton njė shoqatė kundėr SIDA-s dhe drogės.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Shtator, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Tendenca izolacioniste e zotit Meidani Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53152002-09-30 22:17:44
  Mrekullia e Karl Geges Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65992002-09-28 01:17:23
  Aktorė shqiptarė e grekė, sė bashku nė njė film Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 136562002-09-27 12:40:52
  Ujė - Ben Albani Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48702002-09-25 10:23:48
  "Serbet dhe Shqiptaret" e albanologut Kroat Milan Shuflaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 102302002-09-25 00:38:01
  Lajme: Hyrja e Serbi-Mal i zi nė Kėshillin e Evropės nuk cėnon Kosovėn. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59822002-09-25 00:36:53
  Nėnė Tereza, aty ku fillon dashuria pėr njerėzimin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74202002-09-24 03:20:22
  10 albume te reja per kenaqesine tuaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56562002-09-24 02:57:54
  Shpjegime Enderrash Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 3443172002-09-24 02:49:32
  Ushtria e Poetėve - Deti Bajri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49992002-09-22 00:59:55
  Asnjė makinė, tė dielėn, nė rrugėt e 15 qyteteve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53692002-09-19 21:13:42
  Turqia, toka e premtuar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81832002-09-19 21:13:26
  Rekord i ri nė 100 metra Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43162002-09-19 21:13:08
  Rezolute e parlamentit shqiptar per Camerine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43492002-09-19 18:52:00
  Leka Zogu kthehet ne origjine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55902002-09-19 18:46:08
  Dashuria eshte e shenjte! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44522002-09-19 11:22:35
  Lajme: Cfare sollen zgjedhjet ne Maqedoni? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35632002-09-19 02:23:34
  Esati merr Shqipėrinė e Mesme falė ushtrisė serbe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57532002-09-18 01:07:35
  PERBINDESHI - Ismail Kadare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 96992002-09-16 16:51:16
  Serveri u be upgrade me disa anomali Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40762002-09-16 15:36:05
  Luftėrat esado-rebele Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44352002-09-16 00:50:27
  Paragjykimet popullore per njerezit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 530382002-09-15 12:15:24
  Lajme: Neser zgjedhje ne Maqedoni Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40632002-09-14 06:27:47
  Sot 95 vjetori i Mitrush Kutelit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56662002-09-13 14:41:56
  Pėrjashtim Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37772002-09-13 13:06:13
  Nje aplete e re per tu futur ne chat Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 93722002-09-12 11:29:31
  Fuqitė e jashtme copėtuan Shqipėrinė, Princ Vidi largohet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71752002-09-12 03:01:11
  1 Vit nga Tragjedia e Madhe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47672002-09-10 23:32:11
  11 Albume te reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51752002-09-10 18:53:27
  Lajme: Deklarate e Parlamentit Europian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42932002-09-10 12:30:29
  Kushtetuta e komunitetit virtual Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49702002-09-09 13:56:35
  PERBINDESHI - ISMAIL KADARE Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59002002-09-08 15:40:16
  Pse nuk mund ta kem emrin tim .al ne internet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 103782002-09-08 08:55:57
  Pese vjetori i shenjtores Nene Tereza Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44262002-09-07 14:16:04
  Moisiu: Gjyqėsori tė ēlirohet nga varėsia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33012002-09-07 02:03:26
  Berisha: Reforma, jo ndarje pushteti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39152002-09-05 00:53:11
  Gjon Shyti, trajneri shkodran i notarit kampion tė Italisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67642002-09-04 09:05:26
  Humor taze Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 108142002-09-04 01:56:28
  Si e ka zakoni i shqiptarit urimin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75802002-09-03 01:14:25
  Organizata revolucionare "Krahu kombėtar" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43002002-09-03 00:59:21
  Zv/ministri qe beri 30 vjet burg Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64092002-09-02 02:24:05
  PERBINDESHI - (nga Ismail Kadare) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58522002-09-01 09:44:02


  42 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.