Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Zoti eshte nje sfere e pafund, qendra e te cilit eshte kudo dhe perimetri asgjekundi.
--- Pascal

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Mars, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Lasagna (pete me mish te grire) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 147162002-03-31 21:37:08
  FORMULA 1.Perfundon Cmimi i Madh i Brazilit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38652002-03-31 15:00:44
  Ndryshon ora ne Shqiperi dhe Europe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 113302002-03-31 09:53:32
  Java 18 e Kampionatit Kombetar te Futbollit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72412002-03-31 09:52:52
  Projekti: Rregullat e kanalit #shqiperia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52422002-03-30 15:57:17
  Gezuar Pashket ! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36272002-03-30 10:31:57
  Projekti: Supat Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 92042002-03-29 11:15:05
  Fjala shkencore ne KUR'AN Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48542002-03-29 10:37:16
  Lajme: Mbreti Leka I fiton gjyqin per shpifje me tri gazeta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42982002-03-28 23:11:49
  Ethymologjia e emrit DARDANIA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 66892002-03-28 11:55:37
  Vleresimet shqiptare per femren Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87172002-03-27 22:34:31
  Per ty demokraci Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48472002-03-27 22:27:08
  Historia e Standardizimit te gjuhes shqipe - III Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69692002-03-27 22:24:03
  Qe mos trishtohet, ēmendet njerezimi... Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63642002-03-27 22:10:27
  Barsaleta me katundare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 391212002-03-27 01:33:29
  Shkaterrimi i nje familje legjendare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60182002-03-27 00:28:07
  Lajme: Rikthehen ne Kosove te burgosurit nga Serbia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56312002-03-27 00:22:46
  Lajme: "Miqte": 7 kerkesat per Shqiperine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39642002-03-26 00:35:39
  Ēmimet pėr Oscar 2002 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33032002-03-25 22:35:31
  Pule me kerpudha Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78382002-03-25 20:52:34
  Projekti: http://posta.albasoul.com Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39982002-03-25 15:25:28
  Faik Konica nga Fan Noli Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86802002-03-25 14:16:25
  Projekti: Kush eshte Albasoul? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43752002-03-24 23:16:21
  Spaghetti Carbonara Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42152002-03-24 21:26:02
  Jobesnikėria dhe mashtrimi nė Dashuri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 98352002-03-24 21:25:18
  Petro Marku, i ndaluari i madh Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 140912002-03-24 12:24:49
  Byrek me spinaq Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63262002-03-24 12:21:32
  A do te mbijetojė kjo botė? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75052002-03-23 22:05:03
  Nje liber i ri ne raftet e librarive shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40522002-03-23 18:06:49
  Berisha: Tani vetem zgjedhje Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 31842002-03-23 02:01:11
  Beogradi do tė ekstradojė tė burgosur nė Kosovė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42172002-03-22 23:20:21
  Lajme: Interviste me Leka Zogun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39422002-03-22 23:19:27
  Hidhet shorti pėr 'Champions League' Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43902002-03-22 23:13:50
  Projekti: Pas 2 dite problemesh teknike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38992002-03-22 22:39:29
  Pėr nostalgjikėt Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43032002-03-21 21:31:41
  Njoftime: Mbremje argetimi per Shqiptaret Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74912002-03-21 21:08:15
  Yitzhak Rabini. Jeta e tij Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33442002-03-17 12:21:34
  BMW&Williams fitojne dy vendet e para ne Malajzi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39672002-03-17 12:20:59
  Perse Cercizi vrau Bimbashin e Gjirokastres? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 114052002-03-16 10:56:55
  Projekti: Ne lidhje me (c) Copyrighht Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35612002-03-16 09:43:21
  Lajme: Berisha pregatit "egzekutimin" e Rakipit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41882002-03-15 11:12:12
  Si u anetaresua Shqiperia ne Lidhjen e Kombeve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 225242002-03-15 10:01:00
  Historia e Standardizimit te gjuhes shqipe - II Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85542002-03-15 02:24:49
  Veprimtaria sportive e mjeshtrit te koshit, Dhimitėr Papa. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48772002-03-14 20:33:47
  Unė e rrėmbeva Helenėn! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45742002-03-14 13:45:12
  Kadare i shkruan Geraldines Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54372002-03-14 00:33:08
  Manastiret e mesjetes shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86342002-03-14 00:26:04
  Xhungla Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81312002-03-13 20:56:09
  Paloka godet me grusht Imamin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60542002-03-13 01:38:51
  Kriteret e Aplikimit pėr Emigracionin nė Kanada Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 609172002-03-12 12:16:55
  Te drejtat e njeriut ne Shqiperi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 135932002-03-11 23:44:53
  Teknologji e re pėr nėnat e reja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44202002-03-11 23:22:24
  Rojet bregdetare Italiane shpėtuan 22 imigrantė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37682002-03-11 23:19:54
  Si u ruajt arkivi i Kadare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35252002-03-11 22:24:21
  Jeta dhe ndikimi i Gandit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79832002-03-11 11:21:44
  Qendrimi i klerit katolik ndaj pavaresise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40062002-03-11 11:21:12
  Rezultatet e kampionatit te futbollit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72372002-03-10 21:56:50
  Thesaret e mijevjecareve te Shqiperise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 97122002-03-10 15:36:48
  Ēorba E Vetmisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 33942002-03-09 21:38:16
  Andrea Xega "intelektuali borgjez" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45502002-03-09 19:15:07
  Projekti: Perseri probleme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35592002-03-09 19:10:16
  Lajme: Maqedonia miraton ligjin e amnistise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34582002-03-09 19:05:16
  Bojken Lako nė Londėr Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40552002-03-09 18:51:19
  Nga Historia e Standardizimit tė Shqipes - I Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39612002-03-05 20:26:35
  Lajme: Opozita braktis kuvendin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37512002-03-05 14:40:23
  Fuqite e Medha ndaj ceshtjes shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 110802002-03-05 02:58:22
  Lajme: Kosova zgjedh udheheqesit e saj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37832002-03-04 15:05:36
  O Moj Shqypni Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 314782002-03-04 13:04:53
  Demokracia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85502002-03-04 12:23:12
  Bektashizmi dhe Baba Rrexhepi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 59612002-03-04 00:35:24
  Pak zgjuarsi shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76082002-03-03 15:36:00
  Lajme: Meta: Nano me ka kerkuar pastrim parash Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42922002-03-02 23:24:13
  Merita Halili Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44362002-03-02 22:37:43
  Barcaleta Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 176552002-03-02 20:34:23
  Projekti: Perse duhet te merrni pjese tek Forumi Shqiptar! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37162002-03-02 18:23:01
  Tuneli, kreu VII-VIII Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37202002-03-01 23:21:50
  Lajme: Nano, si do pastronte 1 miliard USD Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41252002-03-01 17:57:21
  Dashuria dhe Tolerimi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46712002-03-01 17:50:51


  78 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.