Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Pasuria me e madhe e te varferit eshte nderi.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 51 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Muhamet Ēami
Nė 9 korrik 1784 u lind Muhamet Ēami (Kyēyku), njėri nga poetėt mė tė njohur tė rrymės letrare tė bejtexhinjve, autor i poemės biblike "Jusufi dhe Zelihaja", i novelės nė vargje "Erveheja", etj.

Ivan Vazov
Nė 9 korrik 1851 u lind poeti i shquar bullgar Ivan Vazov, i cili, krahas aktivitetit politik u mor edhe me letėrsi dhe krijoi veprat: "Shpėtimi", "Kėngėt e bredharakut", "Epopeja e tė harruarve", "Nėn zgjedhė", etj. Vdiq nė vitin 1921.

Xhorxh Honard Darvin
Nė 9 korrik 1845 u lind Xhorxh Honard Darvin, atronom anglez. Pėrveē studimeve mbi baticat dhe fėrkimin baticor nė evoluimin e trupave qiellorė, ai hodhi edhe hipotezėn e formimit tė yjeve tė dyzuar, duke e pėrdorur atė nė sistemin Tokė-Hėnė. Vdiq nė vitin 1912.

Takimi ekonomik i nivelit tė lartė
Nė 9 korrik 1990 drejtuesit e shtatė vendeve mė tė mėdha tė industrializuara tė botės: SHBA, Kanada, Angli, Francė, Gjermani, Itali dhe Japoni, filluan takimin ekonomik tė nivelit tė lartė, sipas thirrjes sė presidentit tė atėhershėm amerikan, Xhorxh Bush, me qėllim krijimin e njė bote tė re tė lirė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Korrik, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  19 Tetor 2003, Dita e Shenjterimit te Nene Terezes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 143572003-07-31 09:58:48
  Lajme: Kuvendi rrezon kandidaturen e ministrit te jashtem Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 98052003-07-29 09:43:51
  Shpirti i Odhise Grillos fluturon ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58092003-07-28 09:32:57
  Koco Devole lirohet nga burgu italian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 236672003-07-25 14:36:51
  Festival folklorik ne Struge Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50362003-07-24 10:25:48
  Zbulohet nje mozaik i shek. I pas Krishtit ne Durres Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 69732003-07-24 10:22:41
  SK Tirana, kualifikohet ne turin e dyte te Liges se Kampioneve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51452003-07-24 10:19:26
  Ndahet nga jeta shkrimtari Dhimitėr Shuteriqi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84352003-07-22 01:56:03
  Miniera e uraniumit tė Nimēes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77672003-07-21 09:07:07
  Piktori Kodra: Pikaso adhuronte Shqiperine Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79272003-07-21 09:06:40
  Lajme: Zv. Kryeministri Ilir Meta jep doreheqjen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70572003-07-19 19:58:56
  Tubim proteste i emigranteve ne Greqi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62262003-07-18 11:03:53
  Kampioni i panjohur i Boksit Shqelmor Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81112003-07-17 14:31:48
  Gjuha Shqipe tani pjesė e Microsoft-it Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 127142003-07-17 14:30:10
  Nėnė Tereza: Atdheu im ėshtė Shqipėria Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 85002003-07-16 20:39:42
  Nėnė Tereza, skulptura e panjohur nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73032003-07-16 11:56:32
  Komisioni parlamentar mbi fajdet publikon raportet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40932003-07-15 15:13:56
  Si mbeti Shkodra ne kufijte e Shqiperise zyrtare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65042003-07-15 14:43:47
  Dy meteorė tė tjerė nė afėrsi tė Tepelenės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47242003-07-15 14:42:55
  Seminar pėr Mitrush Kutelin nė Institutin Universitar Oriental tė Napolit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 76572003-07-14 15:16:48
  Lajme: FMN: Qeveria pengon zhvillimin e biznesit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65092003-07-14 10:52:15
  Tomas Pochari, nje histori suksesi ne SHBA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65252003-07-14 10:46:58
  Interviste me kengetaren Elida Bardhi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38662003-07-14 10:21:53
  Odhise Grillo Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 126622003-07-12 19:13:45
  Aktiviteti i diaspores shqiptare ne SHBA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43542003-07-10 16:22:04
  Fizionomia e fshatit tė Shqipėrisė Veriore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58602003-07-10 16:20:22
  Fajdet, mbikqyrėsit tė lidhur me UDB-nė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57662003-07-10 15:32:16
  Agresioni grek i telefonisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53232003-07-10 15:31:35
  Thjeshte e shpejt-gatuani per veten tuaj... Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 417912003-07-09 00:06:33
  Anekdotat e Huggos - 6 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 147832003-07-08 00:06:10
  Femija yne (keshilla per femijet 0-12 muajsh) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 383372003-07-07 10:58:45
  Krijimet e Ditės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37992003-07-06 13:15:35
  Njė meteor ra nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 81502003-07-05 11:38:55
  Hidhet sot shorti i kampionatit dhe i kupės sė Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40062003-07-05 10:17:19
  Kriza ne PS, burimi i krizes shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64352003-07-04 10:18:46
  Kėshilli Kombėtar Shqiptaro Amerikan perkrah Presidentin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49442003-07-04 10:13:12
  Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91792003-07-04 08:21:19
  Mula braktis "Rigoleton" pėr Butrintin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51032003-07-03 00:06:18
  Kėrcimi (Baleti) Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 198102003-07-02 01:49:10


  39 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.