Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Dashuroni Artin. Nė tė gjitha gėnjeshtrat, ai (arti) ėshtė mė i vėrteti.
--- Gustave Flaubert, leter (1846)

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 64 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Revista "Fiala e tim zoti"
Nė 25 shkurt 1912 nė Horėn e Arbėreshėve doli numri i parė i revistės "Fiala e tim zoti", nėn kujdesin e Pal Skiroit. Qarkulloi deri nė vitin 1915.

Rexho Mulliqi
Nė 25 shkurt 1982 mbylli sytė kompozitori kosovar Rexho Mulliqi, i cili krijoi pothuaj nė tė gjitha gjintė e muzikės. Ndėr to spikasin baleti "Nita", pjesėt orkestrale "Akuarelet e Prizrenit", "Pastorale pėr orkestėr", etj.

Arma e Kufirit
Nė 25 shkurt 1929 u krijua Arma e Kufirit, prandaj edhe kjo ditė ėshtė Dita e Forcave tė Kufirit.

Enriko Karuzo
Nė 25 shkurt 1873 u lind Enriko Karuzo, njėri nga kėngėtarėt mė tė shquar tė botės, tenor dranatik me njė talent tė papėrsėritshėm dhe njėri nga ekzekutuesit mė mjeshtėrorė tė roleve kryesorė nė operat e kompozitorėve mė tė mėdhenj tė botės. Karuzo ishte kėngėtari i parė, repertori i tė cilit u regjistruar nė pllaka garmofoni.

Fridrih Pashen
Nė 25 shkurt 1947 vdiq fizikani gjerman Fridrih Pashen, autor i dy linjave tė para tė serisė spektrale infra tė kuqe tė Oksigjenit dhe i ligjit e fenomenit "Pashen", qė shfrytėzohen ende nė fizikė.

Festa kombėtare e Kuvajtit
25 Shkurti ėshtė festa kombėtare e Kuvajtit, qė pėrkon me ditėn e shpalljes sė Republikės sė kėtij vendi nė vitin 1961.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Korrik, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Shkodra me vėshtirėsi e pranon princ Vidin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45242002-07-30 18:58:14
  Masiviteti i njė gjinije tė re Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 34922002-07-30 10:12:32
  Butrinti me zbulimet e reja tė kėtij viti Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57602002-07-30 10:10:41
  Sondazh per Miss Shqiperia 2002 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53462002-07-29 20:35:52
  Qeveria NANO 4 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80932002-07-29 19:39:48
  Gjithė njerezit e presidentit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48102002-07-29 19:33:03
  Lajme: Si ta kuptojme mareveshjen Berisha-Nano? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38252002-07-28 23:32:54
  Formimi i kabinetit tė mbret Vidit dhe intrigat e Esat Toptanit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42032002-07-28 22:39:47
  Kėshtu nisi pėrralla e diskriminimit tė filmit kosovar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61572002-07-27 00:13:45
  Lindita Lole, sopranoja shqiptare qė sfidon New York-un Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53892002-07-26 17:57:24
  Toka Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39472002-07-26 14:44:05
  Cfare emri duhet te kete Kosova? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50112002-07-26 08:12:37
  Ngritja e Esat Pashės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44862002-07-25 23:23:14
  Gjashte albume te reja ne faqen e muzikes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64012002-07-24 17:37:36
  Alfred Moisiu betohet si president i R. Shqiperise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39602002-07-24 16:54:06
  Projekti: Chati funksionon normalisht Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84642002-07-24 14:48:38
  Edukata Seksuale - V Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 276872002-07-22 19:23:40
  Dorėzimi i Janinės dhe i Shkodrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56682002-07-22 01:46:09
  Lajme: Partite shqiptare ne Maqedoni ne koalicion Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52542002-07-20 23:36:11
  Jeta dhe Karakteri i Njeriut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 208072002-07-20 08:39:00
  Dibra digjet pėr tė dytėn here Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47992002-07-19 01:25:46
  Idhulli i Rinise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49242002-07-18 16:53:36
  Lajme: PD: Mocion mosbesimi per "Majkon" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40292002-07-18 02:22:42
  Pėr fėmijė: Penelopa Njeh te Shoqin - Homeri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55202002-07-16 20:23:27
  Si te mbrohemi nga viruset - II Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 170422002-07-16 16:08:41
  Si u persekutua familja Pustina e parisė sė Dibrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 83432002-07-16 00:01:19
  Luftėrat e dibranėve mes Luftės Ballkanike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79272002-07-15 02:39:36
  Ndryshime ne statusin e studenteve te huaj ne USA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 64372002-07-14 16:43:32
  "Populli shqiptar ne prag te mijevjeēarit te trete" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58572002-07-13 17:39:39
  Mos qeshni shume se prishet koha... Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 141292002-07-12 11:38:23
  Shpallja e pavarėsisė kombėtare mė 28 nėntor 1912 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 146942002-07-12 10:55:21
  Gjėja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38272002-07-11 11:17:10
  BE: mos e prekni Majkon Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42762002-07-10 16:53:10
  Edukata Seksuale - IV Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77282002-07-09 14:59:34
  Nė Shkėmbin e pėllumbave nuk ulen mė pėllumbat Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54502002-07-08 16:45:34
  Projekti: Fillojne pranimet ne Bordin Drejtues Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 435292002-07-08 04:07:41
  Embėlsira Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 133392002-07-08 00:47:35
  Hapet nje qender emigracioni ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 220212002-07-07 09:37:58
  Rruga me fytyrėn e Edi Ramės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56692002-07-06 14:48:43
  Gezuar Festen USA Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47862002-07-04 10:24:00
  Debati mbi kinematografine shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46012002-07-04 10:20:56
  Lajme: Rexhepi: Kosova e Pavarur ne 2005 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37462002-07-02 14:22:27
  Si te mbrohem nga viruset? - I Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 98662002-07-02 13:20:07
  Elita 5 dhe Miranda Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48532002-07-01 10:27:34


  44 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.