Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Po nuk ndjeva mjerimin tim, si mundem te ndjej gezimin tim, qe eshte femija i madh i mjerimit , e qe i ngjan aq shume sa te shtin friken?
--- Bloy

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Gjergj Kastrioti Skėnderbeu
Nė 17 janar 1465 mbylli sytė nė Lezhė i madhi Gjergj Kastrioti Skėnderbeu, heroi ynė legjendar, i cili pėr mbi 25 vjet nė krye tė luftėtarėve shqiptarė mundi t'u bėjė ballė ushtrivė turke, duke i pėnguar nė marshimin e tyre pushtues drejt Europės Perėndimore.

Jusuf Gėrvalla
Nė 17 janar 1982 u nda nga jeta njė fshat afėr Shtutgardit nė Gjermani Jusuf Gėrvalla, poet, publicist, pėrkthyes e kitarist, autor i veprave: "Fluturojnė e bien", "Bekimi i nėnės", "Rrotull", etj. I ndjekur nga serbėt mėrgoi dhe botoi atje gazetėn "Lajmėtari i lirisė" dhe "Zėri i Kosovės". U vra nga armiqtė e Kosovės.

Kongresi i parė Bektashian Shqiptar
Nė 17 janar 1921 u hap nė teqenė e Prishtinės Kongresi i parė Bektashian Shqiptar, ku u sanksionua krijimi i Komunitetit Bektashian Shqiptar.

Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare
Nė 17 janar 1921 u formua Arma e Artilerisė e Ushtrisė Shqiptare, e cila ka njė traditė qė nga koha e Skėnderbeut. Fridrih Kyning Nė 17 janar 1834 u nda nga jeta Fridrih Kyning, matematikan, i cili bėri njė varg shpikjesh nė fushėn e tipografisė dhe u bė i famshėm pėr shpikjen e makinės sė parė tipografike nė botė.

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Maj, 2002)  Veprimet  Vizita  postuar 
  E papritura ne kampionatin boteror Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 37122002-05-31 18:40:26
  Zbulohet Skėnderbeu i Kol Idromenos Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55042002-05-31 15:01:03
  Qeveria e “demokratėve” bie Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41512002-05-31 04:17:38
  Lajme: Miss Albania 2002 tek Miss Universe 2002 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 122992002-05-31 03:08:58
  Tretja ne mjegull Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 56042002-05-31 01:37:02
  Migjen Kelmendi per Gjuhėn Letrare Shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71652002-05-30 04:25:22
  Ahmet Bej Zogu lidh aleancė me Jugosllavinė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51022002-05-30 03:32:51
  Pranime te reja tek Albasoul Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48102002-05-29 03:30:07
  Nano ose socialisti ne largim Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35662002-05-29 01:38:52
  Humor i zgjedhur Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 101652002-05-28 03:14:32
  Shpėtimi nga prita Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38792002-05-28 02:49:44
  Bukuroshja e Londrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43202002-05-27 21:30:41
  Ilir Shaqiri dhe Elda Shabani Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72962002-05-27 13:09:10
  Nje urim i vecante Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 103352002-05-27 02:55:38
  Qėndrimi nė burg Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41162002-05-27 02:36:20
  QUMĖSHTI I GJIRIT RRIT INTELIGJENCĖN Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48902002-05-26 11:58:45
  Dinamo, Kampione e Shqiperise ne futboll Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48162002-05-26 09:56:33
  Perse Vasil Laci qelloi mbi mbretin Viktor Emanuel? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 127192002-05-26 08:01:09
  Gogoli Shqipėri dhe shterpėsia e nacionalizmit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40042002-05-25 22:36:37
  Qeveria qė u bė gazi i botės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36752002-05-25 12:51:06
  Kur njė ditė fiket dhe ajo pak shpresė e mbetur Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52922002-05-25 00:24:34
  Bukuroshja e Londrės - vazhdimi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40392002-05-23 19:49:57
  Duke u njohur me artistet shqiptare - Julian Sula Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47282002-05-23 19:06:37
  Po na afron Kampionati Boteror i Futbollit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42422002-05-23 12:27:47
  Fan Noli bėhet kryeministėr me short Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 57082002-05-23 04:11:45
  Shteti duhet te investoje per kulturen Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36622002-05-22 02:01:37
  Ndrek Luca, madheshtia e thjeshtesise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63932002-05-22 00:01:00
  Shqiptarėt nuk qeverisen me mjete parlamentare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35022002-05-21 22:59:46
  Aktiviteti politik i Sejfulla Malshoves Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48352002-05-21 01:54:04
  Ismail Kadare pranon gabimet Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 124602002-05-20 17:10:58
  Ismet Peja kendon per ju Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40902002-05-20 13:09:28
  Nė jug e veri nxitet kryengritja kundėr Tiranės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38512002-05-20 05:50:03
  Humor i zgjedhur Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 94522002-05-19 22:28:10
  Lajme: Vdes ambasadori amerikan ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 96692002-05-19 15:08:52
  Lajme: INSIG: politikanet shqiptare ne sherbim te Greqise Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 43212002-05-19 04:55:55
  Mjerimi i Shqipėrisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46562002-05-19 01:37:11
  Shaban DEMIRAJ mbi Kongresin e Drejtshkrimit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49292002-05-19 01:36:22
  Lajme: Berisha: Dialog me PS-ne per presidentin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40372002-05-18 00:40:16
  Kush eshte Mihal Grameno? Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 107712002-05-18 00:37:15
  Atentati mbi kryeministrin Zogu Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65272002-05-17 01:56:01
  Dosena ose Brigel trajner i kombėtarės shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45222002-05-17 01:55:22
  Lajme: Rezoluta e Parlamentit Europian Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40282002-05-16 02:50:43
  Ndikimi politik ne gjuhen letrare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70582002-05-15 23:28:14
  Agjitatorėt e atentateve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39862002-05-15 04:30:18
  Kenge te reja nga S. Hoxha, Sh. Levendi, Postmoderna Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61262002-05-14 21:58:43
  Ferrari urdheron perseri Barichellon "Lejo Schummin" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35212002-05-14 16:25:22
  Ngritja e Ahmet bej Zogut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38532002-05-14 01:59:19
  Njė gazetar nė rrjetin e trafikantėve shqiptarė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 87222002-05-13 11:36:55
  Peticion parlamentit shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48782002-05-13 00:54:14
  Shqiptarėt nė Rumani, njė histori e lashtė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77732002-05-12 12:37:05
  Identiteti seksual Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 86332002-05-11 10:33:15
  Aleksandėr Moisiu: Si u krijua njė legjendė [VII] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51862002-05-10 16:48:19
  Aktivitetet kulturore artistike ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 93032002-05-10 15:58:09
  Flokėt e krehur si zjarri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 78662002-05-10 15:32:49
  Fitorja e fundit e partisė sė bejlerėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32952002-05-09 14:01:39
  Anastas DODI per Gjuhėn Letrare Shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47402002-05-09 08:03:53
  Humor te ndryshem Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77652002-05-09 08:02:29
  Aleksandėr Moisiu: Si u krijua njė legjendė [VI] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39152002-05-08 23:58:40
  Bukuroshja e Londrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 32332002-05-08 19:47:36
  Sotir Peci, ministri qe s'u pajtua me Nolin dhe Zogun Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39782002-05-08 01:51:06
  Ali Pashė Tepelena: Njė takim i kėndshėm, njė bisedė e ėmbėl Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 51912002-05-07 14:54:41
  Album i ri nga Eli Fara Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 53062002-05-07 14:54:04
  Rexhep ISMAILI dhe Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79782002-05-07 08:07:59
  Identiteti Shqiptar Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60132002-05-07 08:07:25
  Historiku i Kodikut te shenjte te Beratit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 73412002-05-07 01:55:58
  Ismail Kadare dhe Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe. Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68292002-05-06 11:44:12
  Bulmeti lufton diabetin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 55522002-05-05 10:53:58
  Ilaē i ri kundėr alergjisė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 70302002-05-05 10:53:21
  Konica: "Fan Noli, mėndjecekėt dhe bolshevik" Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 49532002-05-05 08:01:06
  Kultura e Filmit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 38372002-05-04 22:47:46
  Anulohet dueli i Luan Krasniqit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44822002-05-04 22:47:04
  Gezuar Pashket per shume mot Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 119782002-05-04 18:33:00
  Aleksandėr Moisiu: Si u krijua njė legjendė [V] Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47412002-05-04 00:34:13
  Bukuroshja e Londrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 40822002-05-03 21:57:43
  Lajme: Rugova deshmon ne Hage Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 77492002-05-03 20:54:19
  Kompromiset seksuale Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 48782002-05-03 18:42:16
  Fotoja e Marubit, nder 500 me te mirat Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61592002-05-02 21:03:29
  Lajme: Alan Greenspani, njeri qė mban nė xhep presidentėt e SHBA-sė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50902002-05-02 20:54:05
  Degjoni "Miss Bukuria" nga Ledina Celo Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 47982002-05-01 23:45:05
  Lajme: Donatorėt, 20 milionė dollarė pėr zbutjen e varfėrisė nė Shqipėri Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 36402002-05-01 23:25:02
  Robert Aliaj Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 173102002-05-01 22:54:37
  Si e manipuluan komunistet Kishen Orthodokse Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41392002-05-01 12:20:15
  Bukuroshja e Londrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 42432002-05-01 01:12:38
  Shqipėria nė udhėkryq Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 35352002-05-01 00:53:18


  84 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.