Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Liri do te thote pergjegjesi. Prandaj pjesa me e madhe e njerezve i friksohen.
--- Shaw

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 116 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kongresi i Lushnjės
Nė 28 janar 1920 ēeli punimet Kongresi i Lushnjės, nė tė cilin u miratua njė akt kushtetues pėr pavarėsinė e plotė tė shtetit shqiptar; si dhe zgjodh njė kėshillin e lartė prej 4 vetash, qė do tė kryente funksionet e kryetarit tė shtetit dhe njė kėshill kombėtar me 37 veta. Kryeministėr u zgjodh Sulejman Delvina.

Ismail Kadare
Nė 28 janar 1936 lindi nė Gjirokastėr shkrimtari ynė i madh Ismail Kadare, mjeshtri i prozės sė gjatė, autor i veprave-kryevepra: "Gjenerali i ushtrisė sė vdekur", "Ura me tri harqe","Koncert nė fund tė dimrit", " Ėndėrr mashtruese","Dimri i madh", "Pesha e kryqit", "Spiritus", etj.

Xhovani Boreli
Nė 28 janar 1608 lindi shkencėtari italian Xhovani Boreli, shpikėsi i Heliostatit, i cili u shqua pėr punimet nė fushėn e fizikės, astronomisė dhe fiziologjisė.

Blasko Ibanjez
Nė 28 janar 1928 mbylli sytė shkrimtari spanjoll Blasko Ibanjez, njėri nga krijuesit mė tė mirė nė vendin e tij, me njė famė botėrore pėr romanet: "Miku i paftuar", "Maha lakuriqe", "Atdheu" dhe nė veēanti pėr romanin "Kasollja".
Projekti :: Adrian Kamenica, pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo

Albasoul Nje anetar i ri ne bordin drejtues.


Emri: Adrian Kamenica

Email: adrian_kamenica@hotmail.com

Pjesmarrja: Artikujt, forumin.

Mosha: 26 vjec

Seksi: Mashkull

Statusi shoqeror: Beqar.

Vendodhja: Pireas, Greqi.

Profesioni:Asistent Menaxher, departamenti Import-Export

Besimi: Kristian (i lire).

Arsimi: Vazhdoj studimet per MBA - Henley Management College, Athine.

Autobiografi:Kam afersisht 5 vjet ne Greqi, d.m.th perafersisht 5 vjet qe fillova te jetoj. Per here te pare ketu mu dha mundesia te perballem me jeten,(ashtu sic eshte ne te vertete). Me pelqen te bashkebisedoj me njerez qe kane interesim ne fusha te caktuara. Perpiqem qe gjate bisedimeve te egzistoje llogjika dhe respekti. Shikoj gabimet e mia dhe vazhdimisht perpiqem ti ndryshoj.

Per komunitetin: Ndjej pergjegjesine te mendoj dhe jap kontributin tim per kombin tim. Fillova te eksploroja Albasoul qe para shume kohesh. T'ju them te drejten ne fillim mendova se ishte nje organizate (e paorganizuar). U dekurajova shume nga gjuha e perdorur dhe mendimet e papergjegjshme. Per nje kohe te gjate nuk hyra me. Kohet e fundit (me zhvillimet politike ne Shqiperi) e ndjeva veten pergjegjes per gjendjen atje(megjithese vete nuk kisha bere asgje te keqe). Shume u inkurajova nga sinqeriteti i Ilirjanit ne deshiren per nje organizim me konkret e te frytshem. Te paktet jane ata qe e tejkalojne egoizmin e tyre per te miren e perbashket...

Deshiroj qe sinqerisht te jap ndihmen time simbolike ne organizimin e Albasoul. Do te deshiroja te beheshin ndryshime, duke e transformuar kete organizate ne nje rrjet informacioni, inkurajimi apo riorganizimi te te gjithe atyre qe e ndjejne veten pergjegjes per popullin tone. Sot shqiptaret kane me shume se kurre nevoje per te ndjere se dikush perkujdeset dhe interesohet per ta. Kane nevoje diku te kthejne veshtrimin e tyre per te pare nje shembull per mire. Pikerisht ky boshllek do te doja qe te plotesohej, dhe ndoshta Albasoul sot per sot ka mundesi me te mire per te bere dicka te vlefshme, per te cilen nuk do te pendohej neser. Lete mos ngurojme pra ...


Motoja: E djeshmja eshte eksperience, e nesermja shprese... sot eshte koha per te kaluar nga njera ane ne tjetren me menyren me te mire.Shenim: Te gjithe te interesuarit per tu bere pjese e bordit drejtues tek Albasoul, klikoni ketu.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.