Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Kur e drejta nuk ka forcen, ajo quhet e keqja.
--- Wilde

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 90 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ismail Qemali
Nė 24 janar 1919 mbylli sytė nė moshėn 75-vjeēare njėri nga atdhetarėt tanė tė shquar, Ismail Qemali, udhėheqės i lėvizjes kombėtare, diplomat, themelues i shtetit tė parė shqiptar, Hero i Popullit; ai qė mbeti nė histori pėr organizimin e Kuvendit Kombėtar tė Vlorės dhe pėr ngritjen e flamurit nė 28 nėntor 1912.

Nikolla Zorraqi
Nė 24 janar 1929 u lind nė Tiranė Nikolla Zorraqi, kompozitor i njohur, autor i mjaft pjesėve dramatike pėr solist, kor e orkestėr, shumė baladave, operetave pėr fėmijė, bashke me 6 uvertura, 6 koncerte pėr violinė dhe orkestėr, 4 balete, 30 opera etj. Vdiq nė vitin 1991.

Pjer Bomarshe'
Nė 24 janar 1732 u lind Pjer Bomarshe', dramaturg francez, qe shkroi, nder te tjera, komedite njohura "Martesa e Figaros" dhe Berberi i Seviljes".

Xhon Belushi
Nė 24 janar 1949 lindi nė SHBA nė njė familje emigrantėsh shqiptarė nga Korēa, artisti shumė i njohur i Hollivudit, Xhon Belushi, i cili u shqua pėr njė talent muzikor dhe pėr interpretimet nė filma qė bėnė epokė, siē ėshtė p.sh. filmi "Vėllezėrit Bluzė".

Arkiva e Artikujve


Artikujt e renditur sipas muajit

 • Prill, 2009
 • Janar, 2009
 • Nendor, 2008
 • Tetor, 2008
 • Shtator, 2008
 • Qershor, 2008
 • Maj, 2008
 • Prill, 2008
 • Mars, 2008
 • Shkurt, 2008
 • Janar, 2008
 • Dhjetor, 2007
 • Nendor, 2007
 • Tetor, 2007
 • Shtator, 2007
 • Gusht, 2007
 • Korrik, 2007
 • Qershor, 2007
 • Maj, 2007
 • Prill, 2007
 • Mars, 2007
 • Shkurt, 2007
 • Janar, 2007
 • Dhjetor, 2006
 • Nendor, 2006
 • Tetor, 2006
 • Shtator, 2006
 • Gusht, 2006
 • Korrik, 2006
 • Qershor, 2006
 • Maj, 2006
 • Prill, 2006
 • Mars, 2006
 • Shkurt, 2006
 • Janar, 2006
 • Dhjetor, 2005
 • Nendor, 2005
 • Tetor, 2005
 • Shtator, 2005
 • Gusht, 2005
 • Korrik, 2005
 • Qershor, 2005
 • Maj, 2005
 • Prill, 2005
 • Mars, 2005
 • Shkurt, 2005
 • Janar, 2005
 • Dhjetor, 2004
 • Nendor, 2004
 • Tetor, 2004
 • Shtator, 2004
 • Gusht, 2004
 • Korrik, 2004
 • Qershor, 2004
 • Maj, 2004
 • Prill, 2004
 • Mars, 2004
 • Shkurt, 2004
 • Janar, 2004
 • Dhjetor, 2003
 • Nendor, 2003
 • Tetor, 2003
 • Shtator, 2003
 • Gusht, 2003
 • Korrik, 2003
 • Qershor, 2003
 • Maj, 2003
 • Prill, 2003
 • Mars, 2003
 • Shkurt, 2003
 • Janar, 2003
 • Dhjetor, 2002
 • Nendor, 2002
 • Tetor, 2002
 • Shtator, 2002
 • Gusht, 2002
 • Korrik, 2002
 • Qershor, 2002
 • Maj, 2002
 • Prill, 2002
 • Mars, 2002
 • Shkurt, 2002
 • Janar, 2002
 • Dhjetor, 2001

 •  Artikujt( per Prill, 2003)  Veprimet  Vizita  postuar 
  Letra tjetėr e Hapur Presidentit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 65162003-04-30 21:45:04
  _TPKrijimet e mia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79742003-04-30 13:34:04
  Shtypi dhe intelektualizmi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41302003-04-29 11:31:15
  Mbremja e Pervjetshme Pėrnderuese Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41802003-04-28 16:38:08
  Arbėreshėt dhe Kėnga e Moresė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 74592003-04-28 16:36:51
  Zėvėnės Ministri i Jashtėm shqiptar, guvernator i Basrės Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 44272003-04-28 08:08:10
  Filmi shqiptar merr cmim ne Kane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 130732003-04-27 04:32:47
  Gezuar Pashket per shume mot! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 39082003-04-26 23:31:13
  _TPRobert Shvarc Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63402003-04-26 00:20:40
  Probleme te perkohshme me dhomen #shqiperia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72492003-04-25 12:49:01
  Komandant Shpendi dhe karriera e tij Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 84042003-04-25 01:09:06
  Suzana, mbreteresha shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 68852003-04-25 01:01:41
  Vellavrasja ne Luften e Madhe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67862003-04-24 01:01:27
  Artistet shqiptare ne Itali takojne Papen e Romes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 72962003-04-23 01:01:01
  "Arnaudet", artistet shqiptare ne perandorine osmane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 104722003-04-23 01:01:00
  Letėr e Hapur dėrguar Presidentit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60902003-04-22 19:15:20
  Lajme: $ 350 milion investime per kerkimin e naftes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 90282003-04-22 10:59:12
  SARS, te rejat e fundit nga epidemia boterore Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50212003-04-22 10:57:09
  Universalizmi ose Nacionalizmi Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50562003-04-21 02:04:14
  Gezuar Pashket gjithe besimtareve katolike Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 75172003-04-19 13:35:50
  Rikthimi i Redon Makashit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 62012003-04-18 02:34:40
  Zhveshja e miteve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 50132003-04-17 01:01:23
  Mbreti Zog: Vdekja e Faik Konices Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58932003-04-17 01:01:22
  Historia e alfabetit te gjuhes shqipe Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 80952003-04-16 18:34:36
  Plani i opozites per te luftuar krimin Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 41282003-04-16 14:59:02
  Kurorezohen Miss dhe Mr. Albania Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 134292003-04-16 09:54:07
  _TPInteligjenca e munguar e intelektualėve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 45242003-04-15 12:20:34
  _TPReceta gatimi nga Shqiperia e mesme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 386012003-04-15 10:16:33
  Karl Gega ose Karl Ritter von Gehga! Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 46772003-04-15 10:07:43
  Baritoni shqiptar, Figaro ne teatrin e Parmes Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 52072003-04-13 22:08:37
  Pergatitjet per konkursin e bukurise shqiptare Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 91712003-04-11 11:50:39
  Lajme: Bie Sadam Husein dhe rregjimi i tij Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 61232003-04-10 01:32:43
  Sa e dobet Shqiperia Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 88792003-04-10 01:01:02
  Ornela Muti ne Tirane Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 119542003-04-09 11:31:05
  _TPTeqeja e Zallit nė Gjirokastėr, njė dritė e vazhdueshme Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 131762003-04-09 01:33:52
  Kapiten Gafurr Jegeni Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 67342003-04-08 17:18:32
  _TPHundėza dhe hunzakėt jetėgjatė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 127782003-04-07 02:26:15
  Shkelqimi dhe renia e shokut Nano Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 54732003-04-07 02:16:19
  Interviste me violinistin Tedi Papavrami Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 71942003-04-05 12:33:09
  _TPVėllim poetik - 365 edhe njė Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 82652003-04-05 02:01:28
  Anekdotat e Huggos - 5 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 106152003-04-04 18:52:39
  Historik dhe kuriozitete mbi Zhakondėn e da Vinēit Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 176202003-04-04 18:24:13
  Lajme: Kryeministri grek premton kthimin e pronave cameve Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 79102003-04-03 10:25:27
  _TPShqiptaret dhe percarja Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 125602003-04-03 01:01:02
  Shqiperi - Irlande 0-0 Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 60842003-04-02 16:11:43
  Sindroma Akute e Rrugeve te Frymemarrjes - SARS Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 58492003-04-02 13:55:26
  SHBA: Respektoni te drejtat e njeriut Printo artikullin  Dergoja kete artikull nje personi 63322003-04-01 22:59:37


  47 artikuj ne total


  © Albasoul.com 1998-2007
  Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.