Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Gjeja me e mire ne fete e ndryshme, jane heretiket e tyre.
--- Hebbel

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 68 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Anton Logoreci
Nė 19 korrik 1888 u nda nga jeta Anastas Kullurioti, I cili luftoi pėr ēėshtjen shqiptarendėr arbėreshėt e Greqisė. Ndėrkohė botoi gazetėn "Zėri I Shqipėrisė"dhe mjaft tekste shqip dhe u mor me mbledhjen e folklorit..

Astrit Delvina
Nė 19 korrik 1990 u nda nga jeta Astrit Delvina, shkrimtar disident qė vuajti persekutimin e diktaturės, ndėrsa shkroi romanin "Sykuqi", " Bijtė e tantalit", "Dhe nė varreza nuk ka qetėsi".

Arkitekt Kasemi
1570-1656 Arkitekt Kasemi, mjeshtėr I shquar I periudhės sė arkitekturės klasike, I cili gjatė njė karriere rreth gjysmė shekulli krijoi vepra monumentale,ndėrsa ishte edhe urbanist, edhe konstruktor dhe hidraulik.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.