Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Autoret me origjinal te sotem nuk jane ata qe sjellin dicka te re, por ata qe dine te thone gjera te njohura sikur ato te mos ishin thene kurrepara tyre.
--- Goethe

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 109 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Dita e Novruzit
Sot ėshtė dita e Imam Aliut ose, siē quhet ndryshe, Dita e Novruzit - festa mė e madhe e sektit tė bektashinjve.

Fan Stilian Noli
Nė 22 mars 1908 Fan Stilian Noli celebroi nė Boston liturgjinė e parė; njėherazi kjo ishte edhe litiurgjia e parė nė gjuhėn shqipe nė historinė e Kishės Ortodokse Shqiptare.

Alexander Moisi
Nė 22 mars 1935 mbylli sytė Aleksandėr Moisiu, aktor i madh shqiptar, i cili u dallua pėr analizėn e thellė shpirtėrore tė personazhit, pėr finesėn e veēantė nė interpretim , intonacionin vibrues e melodioz, duke i kombinuar me zėrin e tij tė paaritshėm nė skenė, ku realizoi njė galeri tė tėrė personazhesh nga veprat mė tė mira tė dramaturgėve botėrore.

Zgjedhjet e Dyta Pluraliste
Nė 22 mars 1992 nė Shqipėri u zhvilluan zgjedhjet e dyta pluraliste dhe pėr herė tė parė nė historinė e vendit tonė fitoi njė parti e opozitės sė re - Partia Demokratike.

Lumier
Nė 22 mars 1895 vėllezėrit Lumierė, pionierėt e kinematografisė franceze dhe asaj botėrore, bėnė demonstrimin e parė eksperimantal me kinematografin e tyre. Kjo ditė hyri nė histori si dita e parė e filmit tė parė.

Johan Volfgang Gete
Nė 22 mars 1895 vėllezėrit Lumierė, pionierėt e kinematografisė franceze dhe asaj botėrore, bėnė demonstrimin e parė eksperimantal me kinematografin e tyre. Kjo ditė hyri nė histori si dita e parė e filmit tė parė.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.