Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Eshte e qarte qe si diskutimet e gjata ashtu si edhe te shkurterat te cojne ne te njetin vend.
--- Epikur

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 103 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Dita e Novruzit
Sot ėshtė dita e Imam Aliut ose, siē quhet ndryshe, Dita e Novruzit - festa mė e madhe e sektit tė bektashinjve.

Fan Stilian Noli
Nė 22 mars 1908 Fan Stilian Noli celebroi nė Boston liturgjinė e parė; njėherazi kjo ishte edhe litiurgjia e parė nė gjuhėn shqipe nė historinė e Kishės Ortodokse Shqiptare.

Alexander Moisi
Nė 22 mars 1935 mbylli sytė Aleksandėr Moisiu, aktor i madh shqiptar, i cili u dallua pėr analizėn e thellė shpirtėrore tė personazhit, pėr finesėn e veēantė nė interpretim , intonacionin vibrues e melodioz, duke i kombinuar me zėrin e tij tė paaritshėm nė skenė, ku realizoi njė galeri tė tėrė personazhesh nga veprat mė tė mira tė dramaturgėve botėrore.

Zgjedhjet e Dyta Pluraliste
Nė 22 mars 1992 nė Shqipėri u zhvilluan zgjedhjet e dyta pluraliste dhe pėr herė tė parė nė historinė e vendit tonė fitoi njė parti e opozitės sė re - Partia Demokratike.

Lumier
Nė 22 mars 1895 vėllezėrit Lumierė, pionierėt e kinematografisė franceze dhe asaj botėrore, bėnė demonstrimin e parė eksperimantal me kinematografin e tyre. Kjo ditė hyri nė histori si dita e parė e filmit tė parė.

Johan Volfgang Gete
Nė 22 mars 1895 vėllezėrit Lumierė, pionierėt e kinematografisė franceze dhe asaj botėrore, bėnė demonstrimin e parė eksperimantal me kinematografin e tyre. Kjo ditė hyri nė histori si dita e parė e filmit tė parė.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.