Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nuk kerkoj, por gjej.
--- Picasso

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 118 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Shoqėria "Bashkimi"
Nė 31 janar 1899 u formua nė Shkodėr shoqėria "Bashkimi", e cila bėri njė punė tė madhe veēanėrisht pėr problemin e gjuhės shqipe dhe botoi 32 libra (kryesisht tekste shkollore), Fjalorin e shqipes, njė gramatikė tė shqipes, etj.

Raqi Qirinxhi
Nė 31 janar 1944 u vra Raqi Qirinxhi, hero i Popullit, ish-mėsues i Liceut tė Korēės.

Franc Shubert
Nė 31 janar 1797 u lind kompozitori i madh austriak Franc Shubert, prej tė cilit kultura botėrore ka trashėguar: 7 opera, 6 zingshpile (njė lloj opere komike), 9 simfoni, 9 uvertura, 19 kuartete harqesh, 21 sonata, 24 pėrmbledhje me valle, 100 pjesė korale, 603 kėngė, etj. Vdiq nė vitin 1824. Xhon Gollsuorthi
Nė 31 janar 1867 u lind nė Londėr Xhon Gollsuorthi, njėri nga shkrimtarėt mė tė shquar tė shekullit tė 19, autor i mjaft veprave epope, kryesisht romane: "Saga e Forsajtėve", "Komedia bashkėkohore", "Ishulli i farisejve", etj.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.