Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Martesa eshte forma me e genjeshtert e mardhenjeve seksuale. Kjo eshte arsyeja qe ajo gezon aprovimin e koshiencave te pastra.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 119 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Bradllej Kelli
Nė 29 janar 1970 mbylli sytė nė Nju-Jork Bradllej Kelli, mik i Shqipėrisė dhe pėrkrahės i ēėshtjes shqiptare nė arenėn ndėrkombėtare. Pėr shumė vjet punoi nė vendin tonė, ku nė vitin 1921 hapi nė Tiranė Shkollėn teknike amerikane e cila, pas njė viti, kur Kelli u kthye nė Amerikė, u drejtua nga Harri Fulls.

Eduard Lir
Nė 29 janar 1888 u nda nga jeta piktori i shquar anglez Eduard Lir, i cili, ndėrmjet tė tjerash, realizoi disa piktura me temė shqiptare, botoi librin "Ditari i njė piktori peizazhist nė Shqipėri", etj.

Anri Bejli (Stendal)
Nė 29 janar 1787 lindi shkrimtari francez Anri Bejli, i njohur nė botėn e letrave si Stendal, njėri nga pėrfaqėsuesit mė tė mėdhenj tė realizmit kritik, autor i veprave-kryevepra: "Vanina Vanini", "E kuqja dhe e zeza", "Manastiri i Parmės", etj.

Emil Lenc
Nė 29 janar 1869 mbylli sytė fizikani i shquar rus Emil Lenc, i cili formuloi ligjin qė mban emrin e tij, shpjegoi eksperimentalisht ligjin "Zhul-Lenc" dhe pėrpiloi metodėn e llogaritjes sė elektromagneteve, si dhe zbuloi prapsueshmėrinė e makinave elektrike.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.