Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 127 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Zef Jubani
Nė 1 shkurt 1880 u nda nga jeta Zef Jubani, ideolog i Rilindjes, ekonomist, folklorist e shkrimtar, themelues i organizatės se shegertėve "Shoqėria ndihmėtare" ne Shkoder, autor i veprave: "Pėrmbledhje kėngėsh popullore dhe rapsodi poemash shqiptare", "Aktualiteti i popullit tė Shqipėrisė sė Veriut", "Kundrime mbi gjendjen morale dhe intelektuale tė popullit shqiptar", etj.

Gazeta "Koha"
Nė 1 shkurt 1911 doli nė Korēė numri i parė i gazetės "Koha", e pėrjavshme politiko-letrare, e drejtuar nga patrioti Mihal Grameno. Qarkulloi deri nė vitin 1926.

Vasil Shanto
Nė 1 shkurt 1944 u vra nė fshatin Gril tė Shkodrės, Vasil Shanto, Hero i Popullit, figurė e shquar e Luftės Antifashiste.

Franēeska Gaal
Nė 1 shkurt 1904 u lind aktorja e shquar hungareze Franēeska Gaal. Nė vitet '30 ishte njė nga yjet e ekranit tė vendit tė saj dhe Europės, si protagoniste e filmave: "Paprika", "Katerina e fundit", etj. mė pas shkelqeu nė Hollivud me filmat: "Udhėtim martesor nė Paris", "Vajza e shtresės sė ulėt", etj. Vdiq nė vitin 1972.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.