Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ne burse, vjen nje moment ku, per te fituar, duhet folur ebraisht.
--- A.Scholl

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 142 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Zef Jubani
Nė 1 shkurt 1880 u nda nga jeta Zef Jubani, ideolog i Rilindjes, ekonomist, folklorist e shkrimtar, themelues i organizatės se shegertėve "Shoqėria ndihmėtare" ne Shkoder, autor i veprave: "Pėrmbledhje kėngėsh popullore dhe rapsodi poemash shqiptare", "Aktualiteti i popullit tė Shqipėrisė sė Veriut", "Kundrime mbi gjendjen morale dhe intelektuale tė popullit shqiptar", etj.

Gazeta "Koha"
Nė 1 shkurt 1911 doli nė Korēė numri i parė i gazetės "Koha", e pėrjavshme politiko-letrare, e drejtuar nga patrioti Mihal Grameno. Qarkulloi deri nė vitin 1926.

Vasil Shanto
Nė 1 shkurt 1944 u vra nė fshatin Gril tė Shkodrės, Vasil Shanto, Hero i Popullit, figurė e shquar e Luftės Antifashiste.

Franēeska Gaal
Nė 1 shkurt 1904 u lind aktorja e shquar hungareze Franēeska Gaal. Nė vitet '30 ishte njė nga yjet e ekranit tė vendit tė saj dhe Europės, si protagoniste e filmave: "Paprika", "Katerina e fundit", etj. mė pas shkelqeu nė Hollivud me filmat: "Udhėtim martesor nė Paris", "Vajza e shtresės sė ulėt", etj. Vdiq nė vitin 1972.
Rregjistim/Identifikim

Zgjidh nje opsion nga menuja me poshte:

Identifikohu.

Rregjistrohu.

Kerkon fjalekalimin e harruar me emai.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.