Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Budallai ka fat vetem ne perralla!
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 88 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kuvendi i Junikut
Nė 21 maj 1912 u mblodh nė Junik njė tubim ku morėn pjesė pėrfaqėsues nga e gjithė krahina e Kosovės, Dibrės, Shkodrės, si dhe nga disa krahina tė Jugut. Ata shqyrtuan programin dhe masat pėr forcmin e mėtejshėm tė kryengritejs sė pėrgjithshme, si dhe paraqitėn kėrkesat pėr caktimin e kufijve tė vendit, vendosja e administratės shqiptare dhe caktimin e gjuhės shqipe me alfabetin kombėtar si gjuhė zyrtare. Ky tubim ka hyrė nė histori si Kuvendi i Junikut.

Iljaz Fishta
Nė 21 maj 1926 lindi nė Shkodėr prof.dr. Iljaz Fishta, studiues, i cili iu kushtua gjurmimeve nė fushėn e ekonomisė dhe pėrgatiti e botoi 11 vėllime pėr kėtė fushė, si dhe mbi 130 artikuj. Gjithashtu pati njė letėrkėmbim tė dendur pėr problemet ekonomike me rreth 30 qendra universitare e studimore tė Europės e Amerikės.

Mėsimi i gjuhės shqipe ne universitetin amerikan
Nė 21 maj 1932 , nė gazetėn "Besa" tė shqiptarėve tė Amerikės, u njoftua nė njė artikull se nė Universitetin e kolumbias tė SHBA-sė, filloi pėr herė tė parė mėsimi i gjuhės shqipe, si dhe u hap njė katedėr pėr gjuhėn shqipe.

STATISTIKATNe kemi marre 178134892 vizita faqesh qe prej Dhjetor 2001, 17071 sot, dhe 15759 dje.
Me shume vizita marrim te Enjte me nje total prej 26151090 vizita faqesh, kurse te Shtune nuk eshte dita jone me e mire me nje total 24488750 vizita faqesh. Mesatarisht, ora jone me e mire (me 9214223 vizita faqesh ) eshte ne oren 12 , kurse vizitoret tane me te rregullt na vizitojne ne fluks ne oren 1 (vetem me 4434776 vizita faqesh).


Kerkuesit

 MSIE: lmr 35.19 % (62697862)
 Netscape:lmr 58.90 % (104936409)
 Opera: lmr 0.241 % (429567)
 Konqueror: lmr 0.014 % (26258)
 Lynx:lmr 0.004 % (8055)
 Motore kerkimi: lmr 3.126 % (5568512)
 Panjohur: lmr 2.508 % (4468241)


Sistemi i Drejtimit

 Windows:lmr 52.40 % (93352892)
 Linux:lmr 5.995 % (10679361)
 Mac/PPC:lmr 8.863 % (15788804)
 FreeBSD:lmr 0.001 % (2145)
 SunOS:lmr 0.009 % (17790)
 IRIX:lmr 0.000 % (788)
 BeOS:lmr 0.000 % (660)
 OS/2:lmr 0.000 % (694)
 AIX:lmr 0.000 % (1032)
 Panjohur:lmr 32.72 % (58290726)


Vizitoret per ore

5 am: lmr  3.44% (6127197)
6 am: lmr  4.03% (7170807)
7 am: lmr  4.65% (8277879)
8 am: lmr  5.02% (8937874)
9 am: lmr  5.13% (9130814)
10 am: lmr  5.03% (8952033)
11 am: lmr  5.06% (9009655)
12 am: lmr  5.17% (9214223)
1 pm: lmr  5.16% (9194565)
2 pm: lmr  5.14% (9159228)
3 pm: lmr  5.09% (9058258)
4 pm: lmr  4.96% (8842820)
5 pm: lmr  4.78% (8506644)
6 pm: lmr  4.49% (7997324)
7 pm: lmr  4.23% (7539031)
8 pm: lmr  4.14% (7381190)
9 pm: lmr  4.05% (7206040)
10 pm: lmr  3.68% (6558212)
11 pm: lmr  3.11% (5531986)
12 pm: lmr  2.64% (4705613)
1 am: lmr  2.49% (4434776)
2 am: lmr  2.65% (4721774)
3 am: lmr  2.83% (5048144)
4 am: lmr  3.05% (5428703)


Vizitoret per jave

Hene: lmr  14.49% (25809539)
Marte: lmr  14.49% (25802825)
Merkure: lmr  14.25% (25387153)
Enjte: lmr  14.68% (26151090)
Premte: lmr  14.48% (25796870)
Shtune: lmr  13.75% (24488750)
Djele: lmr  13.86% (24695844)


Vizitoret per muaj

Janar: lmr  8.39% (14945685)
Shkurt: lmr  8.44% (15029463)
Mars: lmr  8.97% (15979792)
Prill: lmr  8.53% (15187055)
Maj: lmr  8.66% (15429087)
Qershor: lmr  7.96% (14180027)
Korrik: lmr  8.06% (14349220)
Gusht: lmr  7.73% (13772854)
Shtator: lmr  7.72% (13755670)
Tetor: lmr  8.78% (15648331)
Nendor: lmr  8.45% (15053385)
Dhjetor: lmr  8.31% (14799869)


Statistika te perziera

 Anetare te rregjistruar:15918
 Artikuj te postuar:2071
 Tema aktive:24
 Komentet e postuar:742
 Seksione speciale:9
 Artikuj ne seksione:12
 Lidhjet tek Lidhjet ne Rrjet:
 Kategorite tek Lidhjet ne Rrjet:
 Artikuj qe presin publikimin:5
 Versioni i Sitemit:0.7.0


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.