Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Kur njeriu do te vrase nje tiger, kjo quhet "sport". Kur tigri do ta vrase, njeriu e quan kete "egersi". Ndryshimi midis krimit dhe drejtesise nuk eshte me i madh.
--- Shaw

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 113 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Hasan Moglica
Nė 20 qershor 1915 u nda nga jeta patrioti Hasan Moglica nga Okshtuni i Dibrės, I cili pati marrė pjesė nė tė gjitha betejat e zhvilluara nga Lidhja Shqiptare e Prizrenit; hapi shkollėn e parė shqipe nė fshatin e tij; si dhe ishte delegat nė Kongresin e Manastirit. U vra nga serbėt.

Nexhat Hakiu
Nė 20 qershor 1917 u lind nė Vlore poeti dhe studiuesi Nexhat Hakiu. I pėrket brezit tė shkrimtarėve tė viteve '30; mė pas nė vitet '40 drejtoi Revistėn Letrare. Veprat e tij mė tė mira janė: "Kėngė gjaku", "Fjala ime", "Zėri i fyellit", "Njė lule mbolla" etj. Vdiq nė vitin 1978.

Jozef Vacllav Mysbek
Nė 20 qershor 1848 u lind skulptori i madh ēek Jozef Vacllav Mysbek, njėri nga themeluesit e shkollės sė skulpturės nė vendin e tij, nė veēanti i skulpturės sė kohės sė re, si dhe autor i veprave madhore: pėrmendores sė Jan Zhishkės-heroit kombėtar ēek, Grupit tė figurave tė urės sė madhe Palacki, i godinės sė Teatrit tė Prages etj. Vdiq nė vitin 1992.
Chat :: Ndyshim i serverit te dhomes #shqiperia
Postuar nga: Albo

Chat Ky eshte nje njoftim i rendesishem pasi kanali #shqiperia ka ndryshuar adresen e serverit. Vizitoret tane qe lidhen me dhomen nga faqja e dhomes, nuk do te shohin asnje ndryshim, mjafton te vizitojne dhomen duke klikuar mbi butonin 'Chat' me lart ose duke shkruar direkt ne adresen http://chat.albasoul.com/ . Kurse ata vizitore qe lidhen me dhomen me mIRC, qe sot e tutje duhet te lidhen me /server irc.unitedchat.net ose /server clients.unitedchat.net. Lexoni ne vazhdim per me teper informacion.

Ndryshimi i serverit erdhi si pasoje e kontradiktave te pazgjidhshme me administratoret e networkut qe mirembanin serverin tone. Levizja ne serverin e ri, do te sjelle nje sherbim me dinjitoz se ai i meparshmi pasi stafi yne do te kete me shume kontroll mbi dhomen. Stafi i dhomes do te jete pjese e stafit te mbare network, dhe dhoma #shqiperia eshte dhoma me e madhe ne networkun e ri. UnitedChat, ka qene adresa e vjeter e dhomes sone, 3 vjet me pare, dhe ne thjeshte po kthehemi ne identitet :)

Per ata qe lidhen me java adresa eshte:

http://chat.albasoul.com

Per ata qe lidhen me mirc adresa eshte:

server clients.unitedchat.net
server irc.unitedchat.net


Per faqet tona bashkepuntore kodin e apletes se re e gjeni ne adresene meposhtme:

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?s=&threadid=11979

Bashkebisedim te kendshem, dhe ju kerkojme ndjese per anomalite e dites se sotme.

Stafi i dhomes.© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.