Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Dashuria, miqesia, respekti nuk formojne lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashkėt.
--- Tchehov

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 77 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...
Projekti :: Deshironi te beheni pjese e stafit te Albasoul?
Postuar nga: Albo

Albasoul Te gjithe ata vizitore apo anetare, qe kane deshire te behen pjese e stafit te punes tek Albasoul, jane te lutur te na kontaktojne per me shume informacion. Me poshte do te gjeni pozicionet qe ne po perpiqemi te mbushim.

Ne muajt e fundit, komuniteti yne po perpiqet te ri-organizohet sa me mire dhe kemi arritur ne ate pike qe kemi nevoje imediate per ndihme teknike. Nese ju keni aftesite e duhura dhe deshiren per te ndihmuar ne kete drejtim, jeni te lutur te na kontaktoni ne adresen webmaster@albasoul.com. Me poshte do te gjeni edhe pozicionet e mundshme:

1. Red Hat Linux System Administrator

Ne kete pozicion na duhet nje person qe ka nje njohuri dhe eksperience te duhur ne administrimin e Red Hat Linux. Detyra e tij do te jete monitorimi dhe menaxhimi i serverave qe mundesojne sherbimet tona. Nese keni nje rezume, ose kredencialet e duhura, ju lutem na i percillni ne menyre qe edhe ne te zgjedhim personin e duhur.


2. Graphic Designer

Na duhet te rekrutojme 2 persona qe kane talent dhe njohuri te avancuara per te punuar me grafiket. Kandidatet duhet te jene eksperte ne perdorimin e Adobe Photoshop dhe programeve te tjere qe merren me grafiket. Detyra juaj kryesisht do te jete ndertimi i banners, grafike per sherbimet e komunitetit. Do te punoni ne grup, ne bashkepunim te ngushte me njeri-tjetrin dhe me gjithe stafin.

3. PHP/SQL programues

Nese keni njohuri te mira ne kodim me PHP dhe dini si te krijoni queries te optimizuara ne SQL, jeni te lutur te na kontaktoni. Mundesisht na tregoni ndonje skript qe ju e keni shkruajtur vete. Ky do te jete nje grup programuesish qe do te punojne se bashku per te ndertuar sherbime te reja per mbare komunitetin, ashtu sic do te permiresojne edhe ato egzistuese.

4. Web Designer

Nese keni njohuri te mjaftueshme me HTML dhe krijimin e faqeve ne Internet duke perdorur Macromedia DreamWeaver/Fireworks jeni te lutur qe te na kontaktoni. Detyra juaj do te jete krijimi i dezajn te sherbimeve tona te reja.

5. FLASH Animator

Nese keni njohuri te avancuara ne krijimin e animations me Flash, ju mund te ndihmoni me krijimin e faqeve hyrese te sherbimeve tona. Te gjithe kandidatet duhet te na tregojne te pakten 1 punim te tyre ne flash.


Keto ishin disa prej pozicioneve qe ne po perpiqemi ti mbushim. Te gjithe kandidatet duhet te kene parasysh qe do te perzgjidhen, do te jene pjese e stafit te Albasoul dhe sherbimeve te tij. Nuk ka asnje lloj kompensimi ne te holla per punen tuaj, dhe kontributi juaj duhet te jete vullnetar pasi Albasoul eshte organizate jo-fitimprurese. Ajo qe do te merrni ne shkembim te punes dhe perkushtimit tuaj do te jete mirenjohja e mbare komunititetit shqiptar ne bote qe na viziton. Emri juaj do te behet publik duke marre keshtu kredite te punes tuaj.

Te gjithe kandidatet nuk kane asnje detyrim financiar karshi ketij projekti, pra nuk presim qe ju te kontribuoni me te holla, vetem te vini ne veprim aftesite dhe talentin tuaj. Gjithashtu, duhet te njihni pergjegjesite karshi komunitetit qe vijne me pozicionet e mesiperme.

Te gjithe te interesuarit jane te lutur qe te nisin nje mesazh ne adresen webmaster@albasoul.com ku si titull duhet te vini pozicionin per te cilin aplikoni. Gjithashtu, ne mesazh jepni sa me shume informacion mbi njohurite, eksperiencen tuaj ne fushen perkatese. Perzgjedhja jone do te behet pikerisht mbi merita dhe eksperiencen.

Mirepresim mirekuptimin tuaj !
Ilirjan Papa


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.