Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Femra nuk sheh asnjehere ate qe bejne per te, ajo sheh vetem ate qe nuk bejne.
--- Courteline

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 85 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Hasan Moglica
Nė 20 qershor 1915 u nda nga jeta patrioti Hasan Moglica nga Okshtuni i Dibrės, I cili pati marrė pjesė nė tė gjitha betejat e zhvilluara nga Lidhja Shqiptare e Prizrenit; hapi shkollėn e parė shqipe nė fshatin e tij; si dhe ishte delegat nė Kongresin e Manastirit. U vra nga serbėt.

Nexhat Hakiu
Nė 20 qershor 1917 u lind nė Vlore poeti dhe studiuesi Nexhat Hakiu. I pėrket brezit tė shkrimtarėve tė viteve '30; mė pas nė vitet '40 drejtoi Revistėn Letrare. Veprat e tij mė tė mira janė: "Kėngė gjaku", "Fjala ime", "Zėri i fyellit", "Njė lule mbolla" etj. Vdiq nė vitin 1978.

Jozef Vacllav Mysbek
Nė 20 qershor 1848 u lind skulptori i madh ēek Jozef Vacllav Mysbek, njėri nga themeluesit e shkollės sė skulpturės nė vendin e tij, nė veēanti i skulpturės sė kohės sė re, si dhe autor i veprave madhore: pėrmendores sė Jan Zhishkės-heroit kombėtar ēek, Grupit tė figurave tė urės sė madhe Palacki, i godinės sė Teatrit tė Prages etj. Vdiq nė vitin 1992.
Projekti :: Rregullat e operatoreve ne kanal
Postuar nga: Albo

Chat Lexoni me poshte rregullat qe cdo operator ndjek ne kanalin #shqiperia ne cdo kohe. Nese vereni shkelje nga ana e operatoreve te caktuar mos nguroni te vizitoni kanalin #ndihme dhe te flisni menje SOP (super operator) me shkeljet e nje operatori te caktuar. Dhoma duhet te jete e kendshme per te gjithe vizitoret.

P.S Operatore jane ata qe kane nje @ para emrit ne kanal.

Te gjithe operatoret e dhomes duhet te kene parasysh dhe zbatojne rregullat e meposhtme:1. Zbatimi i gjithe rregullave qe vizitioret duhet te zbatojne.

2. Ndalohet nxjerrja e personave per sharje ne privat. Nga ky rregull mund te behet perjashtim ne raste te vecanta.

3. Ndalohet perdorimi i skripteve qe nxjerrin vizitoret jashte pa arsye per gabime te programit te mIRC. Nuk perdoret autokick per caps pa paralajmeruar vizitorin me pare. Per ata qe vene autokick per shume tekst limitin mund ta vene 350 germa.

4. Ēdo kick apo ban duhet te kete nje arsye, dhe kete arsye duhet te jeni te gatshem t'ia spjegoni operatoreve te tjere qe mund tju pyesin. Cdo abuzim i operatorit per ceshtje personale eshte i ndaluar.

5. Respekto veprimet e operatoreve te tjere dhe mos bej asnje veprim ne kundershtim me veprimin e nje kolegu pa pyetur ate me pare. Vetem sop kane te drejte te vene dore neper veprimet e aop. Megjithate ne raste padrejtesish te dukshme mund te behet perjashtim.

6. Per cdo pakenaqsi flit me SOP apo founder dhe mos krijo sherre mes operatoreve ne dhome.

7. Ndalohet dhenia e fjalekalimit te pseudonimit dikujt tjeter qe nuk zbaton rregullat e dhomes dhe abuzon me te, dhe kjo do te rezultoje ne heqje automatike te privilegjit ne dhome.

Rregullat e mesiperme nuk jane te plota. Nje operator duhet te ndjeki vullnetin e mire te tij ne ato raste ku ka paqartesi apo nuk ka nje rregull te shkuar.

Konseguencat e shkeljeve
------------------------
Te gjithe operatoret duhet te kene te qarta rregullat e mesiperme ne cdo kohe dhe per cdo pyetje apo ndihme te nevojshme te kontaktojne me SOP-te ne kanal. Ne te njejten kohe ju bej te ditur qe te gjithe operatoret jane nen monitorimin e SOP-ve te cilet nderhyjne ne ato raste kur ka shkelje rregullash nga operatoret.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.