Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Po ta dije djali sa e do baba, cmendet.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 96 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Antonio Vivaldi Nė 22 korrik 1718 u shfaq pėr herė tė parė nė Firence opera "Skėnderbeu" e kompozitorit italian Antonio Vivaldi.

Kongresi i parė Arsimor
Nė 22 korrik 1922 u mbajt nė Tiranė Kongresi i parė Arsimor, qė mori vendime tė rėndėsishme pėr pėrhapjen dhe pėrmirėsimin e mėtejshėm tė arsimit shqip.

Zonja Ēurre
Nė 22 korrik 1944 u vra nė Qafshkallė tė Klosit (Mat) e reja Tragjai i Vlorės, 24-vjeēarja Zonja Ēurre, Heroinė e Popullit.

Ernest Heminguej
Nė 22 korrik 1899 u lind shkrimtari I madh amerikan Ernest Heminguej, autor I romaneve qė bėnė epokė: "Pėr kė bien kamabanat", "lamtumirė armė", "Plaku dhe deti", etj. pėr tė cilat nė 1954-n u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė. Vdiq nė vitin 1961.
Elita :: Deputeti Aleksandėr Biberaj zgjidhet zv/president i Asamblesė Parlamentare tė KE
Postuar nga: Albo

Elita Biberaj, zevendespresident i grupit parlamentar te PPE

Per here te pare Shqiperia perfaqesohet ne grupin e Partive Popullore Evropiane me nje zevendespresident. Keshtu, deputeti demokrat Aleksander Biberaj, eshte zgjedhur ne postin e zevendespresidentit te grupit parlamentar te Partive Popullore Evropiane ne Keshillin e Evropes. Ne nje prononcim per mediat, Biberaj eshte shprehur se, zgjidhja e tij ne kete post eshte mbeshtetje per Parlamentin shqiptar, sidomos per Partine Demokratike te Shqiperise. “Mendoj se eshte shume i rendesishem perfaqesimi i Shqiperise ne te gjithe institucionet evropiane, aq me teper po te kemi parasysh, qe kemi perpara tre zhvillime shume te rendesishme, sic jane pavaresia e Kosoves qe pritet te zgjidhet brenda ketij viti, anetaresimi i Shqiperise ne BE dhe ne NATO”, u shpreh ai.

Biberaj, zv/president i Asamblesė Parlamentare tė KE-sė

TIRANĖ- Asambleja Parlamentare e Kėshillit tė Evropės, votoi dje nė Strasburg si zv/president tė saj, deputetin e Kuvendit tė Shqipėrisė, Aleksandėr Biberaj. Burime zyrtare nga Kuvendi, bėnė tė ditur se deputeti i PD-sė dhe njėkohėsisht Kryetar i Delegacionit Parlamentar Shqiptar nė Asamblenė Parlamentare tė KE-sė, Aleksandėr Biberaj, pasi ishte zgjedhur njė javė mė parė si zv/president i Grupit Parlamentar tė Partive Popullore Evropiane nė Asamblenė Parlamentare tė Kėshillit tė Evropės, u zgjodh dje nė njė post tjetėr tė rėndėsishėm. Kjo ėshtė hera e parė, qė njė pėrfaqėsues i Kuvendit tė ketė kėto nivele tė larta pėrfaqėsimi. "Prezenca e zotit Biberaj nė nivelet mė tė larta tė Asamblesė Parlamentare tė KE-sė, nė kėtė vit vendimtar pėr zgjidhjen e ēėshtjes sė Kosovės, si dhe nė rrugėn e Shqipėrisė drejt anėtarėsimit nė NATO dhe BE, ėshtė njė mbėshtetje e madhe",- citohen burimet zyrtare tė Kuvendit.


Kush ėshtė Aleksandėr Biberaj?

Qė tė njiheni me jetėshkrimin e deputetit shqiptar, mund tė vizitoni faqen e kuvendit shqiptar nė adresen e mėposhtme:
http://www.parlament.al/dokumenti.asp?id=217&kujam=Jetėshkrime


Kortezi e Korrieri, Shekulli dhe Kuvendi i Shqipėrisė


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.