Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ne qofte se pjeset e tjera te botes kane majmune, Europa ka francezet. Kjo e kompenson.
--- Schopenhauer

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 128 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kongresi i Lushnjės
Nė 28 janar 1920 ēeli punimet Kongresi i Lushnjės, nė tė cilin u miratua njė akt kushtetues pėr pavarėsinė e plotė tė shtetit shqiptar; si dhe zgjodh njė kėshillin e lartė prej 4 vetash, qė do tė kryente funksionet e kryetarit tė shtetit dhe njė kėshill kombėtar me 37 veta. Kryeministėr u zgjodh Sulejman Delvina.

Ismail Kadare
Nė 28 janar 1936 lindi nė Gjirokastėr shkrimtari ynė i madh Ismail Kadare, mjeshtri i prozės sė gjatė, autor i veprave-kryevepra: "Gjenerali i ushtrisė sė vdekur", "Ura me tri harqe","Koncert nė fund tė dimrit", " Ėndėrr mashtruese","Dimri i madh", "Pesha e kryqit", "Spiritus", etj.

Xhovani Boreli
Nė 28 janar 1608 lindi shkencėtari italian Xhovani Boreli, shpikėsi i Heliostatit, i cili u shqua pėr punimet nė fushėn e fizikės, astronomisė dhe fiziologjisė.

Blasko Ibanjez
Nė 28 janar 1928 mbylli sytė shkrimtari spanjoll Blasko Ibanjez, njėri nga krijuesit mė tė mirė nė vendin e tij, me njė famė botėrore pėr romanet: "Miku i paftuar", "Maha lakuriqe", "Atdheu" dhe nė veēanti pėr romanin "Kasollja".
Forum :: Zotimet personale pėr vitin e ri 2007
Postuar nga: Albo

Forum Fundviti ėshtė jo vetėm njė kohė festive por edhe njė kohė ku njerėzit ulen e reflektojnė pak mbi atė qė kanė arritur tė realizojnė nė jetėn e tyre nė atė vit qė po lėnė pas, dhe gjėrat qė u kanė mbetur pa realizuar, apo qė do tu pėlqente t'i realizonin nė vitin e ri qė po vjen.

Kėtė temė e hapa pėr tu dhėnė mundėsi gjithė anėtarėve tė forumit pėr tė shprehur zotimet e tyre personale pėr vitin e ri 2007. Zotimet janė personale dhe secili prej jush ėshtė i lirė qė nė njė mesazh nė vazhdim tė hedhi aty 2-3 gjėra qė do tė dėshironte tė realizonte nė jetėn e tij nė 2007. Pėr shembull, dikush mund tė ketė si zotim pėrfundimin e shkollės sė nisur, dikush mund tė ketė si zotim pranimin nė njė shkollė tė caktuar, gjetjen e njė punė, mbajtjen e trupit nė formė, marrja me njė sport, ....lista ėshtė e pafund.

Duke qenė se ėshtė njė zotim personal qė ju ia bėni vetes, nuk ka nevojė pėr replika dhe komente.

Cilat janė zotimet tuaja personale pėr 2007?

Mund ti hidhni nė forumin shqiptar nė kėtė ketu


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.