Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Gruan,pasuria e ben te ēthurur,bukuria te dyshimte ndersa shemtimi te urryer.
--- G. de Maupassant

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 90 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Antonio Vivaldi Nė 22 korrik 1718 u shfaq pėr herė tė parė nė Firence opera "Skėnderbeu" e kompozitorit italian Antonio Vivaldi.

Kongresi i parė Arsimor
Nė 22 korrik 1922 u mbajt nė Tiranė Kongresi i parė Arsimor, qė mori vendime tė rėndėsishme pėr pėrhapjen dhe pėrmirėsimin e mėtejshėm tė arsimit shqip.

Zonja Ēurre
Nė 22 korrik 1944 u vra nė Qafshkallė tė Klosit (Mat) e reja Tragjai i Vlorės, 24-vjeēarja Zonja Ēurre, Heroinė e Popullit.

Ernest Heminguej
Nė 22 korrik 1899 u lind shkrimtari I madh amerikan Ernest Heminguej, autor I romaneve qė bėnė epokė: "Pėr kė bien kamabanat", "lamtumirė armė", "Plaku dhe deti", etj. pėr tė cilat nė 1954-n u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė. Vdiq nė vitin 1961.
Albasoul :: Bli dy fjalorė anglisht-shqip pėr ēmimin e njėrit
Postuar nga: Albo

Albasoul Kompania Ectaco Inc. edhe kėtė vit u bėn vizitorėve tė Albasoul njė ofertė speciale me shumė leverdi me rastin e festave te fundvitit. Sic e dini, Ectaco prodhon fjalore elektronike per mesimin e te gjithė gjuhėve te huaja tė botės, mes tyre edhe shqip.

Ajo ju ofron ju fjalorė elektronikė xhepi me zė qė janė tė domosdoshėm pėr mėsimin e gjuhės angleze. Fjalorėt bėjnė tė mundur pėrkthimin nga anglishtja nė shqip dhe nga shqipja nė anglisht, plus shqiptimin e fjalėve nė anglisht me zė. Lexoni mė poshtė se si mund tė blini fjalorėt me ēmim tė leverdisshėm.


Nė faqen e kompanisė do tė gjeni kėta modele fjalorėsh anglisht-shqip.


1. Klikoni lidhjen mė poshtė qė tė shikoni fjalorėt:

http://www.albasoul.com/ectaco/dictionaries/all-products-albanian.html


2. Zgjidhni modelin qe do tė blini


Modeli EAI600T

Ky ėshtė modeli mė i mirė, mė i shtrenjtė dhe mė i preferuar nga shumica e blerėsve. Oferta speciale pėr kėtė fjalor ėshtė:

Ēmimi: $299
Ulja: $10
Dhurata: Njė fjalor i modelit ML320 falas ($100)
KUPONA: 7RUAQ8RXK2

Fjalori ML320 eshte nje perkthyes universal shumėgjuhesh qė kushton $100 po ta blini mė vete, kurse ju do ta merrni falas.


Modeli EAl400T

Ēmimi: $219.95
Ulja: $30
Dhurata: Njė fjalor i modelit ML320 falas ($100)
KUPONA: Z5FG467153

Sic mund ta shihni, kjo ofertė ėshtė mė e mirė pasi ulja ėshtė mė e lartė se tek modeli mė lart.


3. Aplikoni Kuponat

Mė lart do tė shihni se pėr ēdo model ne u kemi dhėnė edhe njė kuponė. Kjo kuponė ėshtė speciale vetėm pėr vizitorėt e Albasoul. Pasi tė keni zgjedhur modelin qė do tė blini, klikoni mbi emrin e modelit me lart qė tė shkoni direkt tek faqja e porosisė. Nė faqe do te shihni fjalorin e renditur qe po porositni por me ēmimin e zakonshėm e jo me ēmimin e mėsipėrm.

Nė faqen e porosisė gjeni kutinė qė lexon "Enter code:" dhe ne kutine ne krah te saj shtoni kuponėn e modelit qė ne u kemi dhėnė mė lart. Pasi ta bėni kėtė, klikoni mbi butonin nė krah "Add Gift" qė tė aplikoni kuponėn. Tani do tė shihni qė ēmimi do tė ndryshojė dhe uljet e dhuratat e mėsipėrme do tė shtohen si mė lart. Sigurohuni edhe njėherė qė ēmimi dhe dhuratat u renditėn si mė lart.

Pasi tė siguroheni, klikoni mbi butonin "Fill in the Order" qė tė mbaroni porosinė duke dhėnė informacionin ku do tė dėrgohet pakoja dhe si do tė bėni pagesėn. Mėnyra mė e thjeshtė dhe mė e shpejtė ėshtė me kartė krediti por kompania pranon edhe ēek ose money-order. Sigurohuni qė tė jepni njė numėr tė saktė telefoni pasi kompania zakonisht do tu marri edhe nė telefon qė tė konfirmojė porosinė.

Ectaco ėshtė njė kompani qė bėn biznes nė mbarė botėn dhe ėshtė shumė e besuar dhe prestigjoze. Krahas ofertės sė mėsipėrme, ajo gjithashtu ju ofron kėto lehtėsira:

1. Transporti i pakos falas brenda 3 ditėsh pėr tė gjithė ata qė jetojnė nė SHBA dhe Kanada.

2. Keni tė drejtė ta ktheni fjalorin pas 15 ditėsh nėse nuk ngelėt tė kėnaqur dhe kompania do t'u kthejė lekėt mbrapsht.

3. Pėr ēdo shitje qė Ectaco do tė bėjė nga kjo ofertė pėr vizitorėt tanė, ajo do tė kontribuojė njė pėrqindje tė fitimit si donacion pėr komunitetin Albasoul. Kėto tė ardhura do tė shkojnė pėr tė mbuluar shpenzimet e komunitetit tonė jo-fitimprurės.

Fjalorėt elektronikė anglisht shqip janė dhurata mė e mirė qė mund tu bėni tė afėrmėve tuaj qė duan tė mėsojnė anglisht nė kėtė fundviti festiv.

Pėr ēdo pyetje qė tė kini, na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.

Stafi i Albasoul© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.