Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Triumfi i demagogjise eshte kalimtar, por germadhat e saj jane te perjetshme.
--- Peguy

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 128 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kongresi i Lushnjės
Nė 28 janar 1920 ēeli punimet Kongresi i Lushnjės, nė tė cilin u miratua njė akt kushtetues pėr pavarėsinė e plotė tė shtetit shqiptar; si dhe zgjodh njė kėshillin e lartė prej 4 vetash, qė do tė kryente funksionet e kryetarit tė shtetit dhe njė kėshill kombėtar me 37 veta. Kryeministėr u zgjodh Sulejman Delvina.

Ismail Kadare
Nė 28 janar 1936 lindi nė Gjirokastėr shkrimtari ynė i madh Ismail Kadare, mjeshtri i prozės sė gjatė, autor i veprave-kryevepra: "Gjenerali i ushtrisė sė vdekur", "Ura me tri harqe","Koncert nė fund tė dimrit", " Ėndėrr mashtruese","Dimri i madh", "Pesha e kryqit", "Spiritus", etj.

Xhovani Boreli
Nė 28 janar 1608 lindi shkencėtari italian Xhovani Boreli, shpikėsi i Heliostatit, i cili u shqua pėr punimet nė fushėn e fizikės, astronomisė dhe fiziologjisė.

Blasko Ibanjez
Nė 28 janar 1928 mbylli sytė shkrimtari spanjoll Blasko Ibanjez, njėri nga krijuesit mė tė mirė nė vendin e tij, me njė famė botėrore pėr romanet: "Miku i paftuar", "Maha lakuriqe", "Atdheu" dhe nė veēanti pėr romanin "Kasollja".
Forum :: Sondazhi i FSH: PD gėzon mė shumė mbėshtetje nė zgjedhje
Postuar nga: Albo

Forum Pėrfundon nė datėn 3 korrik sondazhi i mbajtur nga Forumi Shqiptar me anetarėt e tij nė lidhje me zgjedhjet parlamentare tė mbajtura nė Shqipėri. Sondazhi qėndroi i hapur pėr njė muaj dhe nė tė morėn pjesė 450 anėtarė tė rregjistruar tė forumit shqiptar tė cilėt votuan nė lidhje me subjektin politik tė cilit do t'i jepnin votėn nė zgjedhjet e 3 korrikut. Siē u bė e qartė qė nė hapjen e sondazhit, ky sondazh nuk ėshtė njė sondazh shkencor dhe nuk kish pėr qėllim nxjerrjen e rezultatit tė saktė tė zgjedhjeve, por kish pėr qėllim qė tė testonte mbėshtetjen politike qė gezon ēdo parti politike qė merr pjesė nė zgjedhje.

Pėrfundimet e sondazhit nė shifra dhe komentet e anetareve mund ti lexoni kėtu.

Pėrfundimi kryesor i sondazhit ėshtė se Partia Demokratike Shqiptare gėzon mbėshtetjen mė tė madhe nė rradhėt e shqiptarėve si brenda edhe jashtė Shqipėrisė. Pėrfundimet e tjera mund ti nxirrni vetė duke u njohur nga afėr me sondazhin.

Ngelet pėr tė parė tani se si shifrat e sondazhit do tė krahasohen me shifrat zyrtare qė do tė japi Komiteti Qendror i Zgjedhjeve sot ose nesėr.

Stafi i AlbasoulShenim: Pėr ata qe janė tė interesuar qė tė mėsojnė lajmet mė tė fundit mbi rezultatin e zgjedhjeve, mund tė vizitoni nė ēdo moment tė ditės forumin shqiptar pėr lajmin mė tė fundit nga burime tė shumėllojshme. Klikoni kėtu. Albasoul do tė presi publikimin e rezultateve zyrtare tė KQZ dhe do t'ua pėrcjellim tė plota sapo tė ketė pėrfunduar numėrimi i votave.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.