Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
E bėn mizėn bullė, qimen tra
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 90 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Hasan Moglica
Nė 20 qershor 1915 u nda nga jeta patrioti Hasan Moglica nga Okshtuni i Dibrės, I cili pati marrė pjesė nė tė gjitha betejat e zhvilluara nga Lidhja Shqiptare e Prizrenit; hapi shkollėn e parė shqipe nė fshatin e tij; si dhe ishte delegat nė Kongresin e Manastirit. U vra nga serbėt.

Nexhat Hakiu
Nė 20 qershor 1917 u lind nė Vlore poeti dhe studiuesi Nexhat Hakiu. I pėrket brezit tė shkrimtarėve tė viteve '30; mė pas nė vitet '40 drejtoi Revistėn Letrare. Veprat e tij mė tė mira janė: "Kėngė gjaku", "Fjala ime", "Zėri i fyellit", "Njė lule mbolla" etj. Vdiq nė vitin 1978.

Jozef Vacllav Mysbek
Nė 20 qershor 1848 u lind skulptori i madh ēek Jozef Vacllav Mysbek, njėri nga themeluesit e shkollės sė skulpturės nė vendin e tij, nė veēanti i skulpturės sė kohės sė re, si dhe autor i veprave madhore: pėrmendores sė Jan Zhishkės-heroit kombėtar ēek, Grupit tė figurave tė urės sė madhe Palacki, i godinės sė Teatrit tė Prages etj. Vdiq nė vitin 1992.
Chat :: Ndryshimet me te fundit ne kanalin #shqiperia
Postuar nga: Albo

Chat Stafi i kanalit ka vendosur qe te marri disa ndryshime radikale ne menyren se si eshte mirembajtur kanali deri me sot. Keto ndryshime u ndermoren teksa kerkonim te gjenim nje zgjidhje sa me te mire per te adresuar problemet e dhomes. Si gjithmone, te gjitha vendimet qe stafi merr, prioritet kryesor u jep vete vizitoreve te dhomes. Me poshte mund te njiheni me ndryshimet me te fundit ne dhomen #shqiperia dhe shpresoj qe te ngeleni te kenaqur.

1. Sharrjet ne kanal

Ishte bere rutine e rendomte kohet e fundit qe njerez te papergjegjshem te abuzonin ne kanal me sharrje, ofendime qe permbytnin kanalin ore e minute. Keto sharrje u drejtoheshin sa stafit te kanalit edhe vizitoreve te ndryshem te dhomes. Per ti dhene fund njehere e mire ketij problemi dhe per ta minimizuar ate ne maksimum, ne si staf vendosem qe ta moderojme diskutimin ne dritaren kryesore te kanalit duke aktivizuar moden +m ne kanal. Per ata qe nuk e dine se cfare do te thote kjo, kushdo qe futet ne kanal, mund te flasi ne privat me personat ne dhome por nuk do te jete ne gjendje te flasi ne dritaren kryesore te kanalit. Qe te flasesh ne dritaren kryesore te kanalit, duhet qe te kerkoni te merrni nje + plus nga operatoret e dhomes. Vetem ata qe kane + perpara emrit mund te shkruajne ne dritaren kryesore te kanalit qe e lexojne te gjithe. Sic ua shpjegova edhe me lart, kjo ben te mundur qe ju te mos hasni me permbytje apo sharrje ne kanal. Per ju si vizitore kjo do te thote qe sa here do te futeni ne kanal nuk do te lexoni me sharrje apo permbytje me tekst, por do te gjeni nje ambient teper te kendshem dhe te kontrolluar mire nga stafi.

2. Problemet me hyrjen ne kanal

Shume prej vizitoreve, jane ankuar se nuk u eshte lejuar hyrja ne kanal per faj te personave te tjere qe krijojne probleme ne kanal dhe qe jetojne ne te njejten zone qe edhe ju jetoni. Ne menyre qe ti japim nje zgjidhje ketij problemi dhe per tu dhene mundesi qe te gjitheve qe te futen ne kanal, ne e pastruam komplet listen e zeze te adresave te kompjuterave qe krijonin probleme ne kanal. C'do te thote kjo per ju si vizitore? Do te thote qe nuk do te keni me problemin me te vogel per te hyre ne kanal. Nuk do te ngeleni me jashte kanalit per faj te atyre qe abuzojne ne kanal.


3. Ri-organizimi i stafit te kanalit

Problem tjeter shqetesues ne kanal ishin bere edhe disa veprime te papergjegjshme te anetareve te stafit te kanalit qe nuk tregonin seriozitetin e duhur karshi vizitoreve te kanalit. Kjo u be alarmante kohet e fundit pasi numri i abuzimeve dhe ankesave ishte rritur ndjeshem. Vendimi qe stafi mori ishte i prere ne kete drejtim: e gjithe lista e operatoreve ne kanal u fshi dhe secili prej tyre do te merret ne pyetje dhe do te vleresohet nga super operatoret e kanalit perpara se te marri statusin qe kish me pare. Qellimi i nje procedure kaq te rrepte eshte nje dhe i vetem: vizitoret e kanalit te marrin ndihmen qe kerkojne nga stafi. Vetem ne kete menyre, vizitoret do te respektojne stafin dhe do te jene mirenjohes per punen qe keta bejne ne kanal. Ky eshte nje proces qe sapo ka filluar dhe do te vazhdoje edhe ne ditet qe do te vine.

Per momentin, te gjitha aplikimet e reja per te qene operator ne dhome jane pezulluar per nje afat te pacaktuar kohe derisa te kemi perfunduar reformimin e stafit te kanalit. Ndryshime rrenjesore do behen brenda stafit ne menyren e komunikimit midis hierakise se kanalit, qe ka munguar ne te shkuarren.

Keto ishin disa prej vendimeve me te fundit qe ne kemi marre per ta bere eksperiencen tuaj ne kanalin me te madh shqiptar ne Internet #shqiperia @ irc.unitedchat.net. Faleminderit qe na vizitoni dhe mos harroni qe te ftoni te gjithe miqte e te afermit tuaj shqiptare ne kanal.

Stafi i #shqiperia© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.