Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Bukuria njė ditė, veprat njė jetė
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 87 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Antonio Vivaldi Nė 22 korrik 1718 u shfaq pėr herė tė parė nė Firence opera "Skėnderbeu" e kompozitorit italian Antonio Vivaldi.

Kongresi i parė Arsimor
Nė 22 korrik 1922 u mbajt nė Tiranė Kongresi i parė Arsimor, qė mori vendime tė rėndėsishme pėr pėrhapjen dhe pėrmirėsimin e mėtejshėm tė arsimit shqip.

Zonja Ēurre
Nė 22 korrik 1944 u vra nė Qafshkallė tė Klosit (Mat) e reja Tragjai i Vlorės, 24-vjeēarja Zonja Ēurre, Heroinė e Popullit.

Ernest Heminguej
Nė 22 korrik 1899 u lind shkrimtari I madh amerikan Ernest Heminguej, autor I romaneve qė bėnė epokė: "Pėr kė bien kamabanat", "lamtumirė armė", "Plaku dhe deti", etj. pėr tė cilat nė 1954-n u nderua me ēmimin e madh Nobel pėr Letėrsinė. Vdiq nė vitin 1961.
Albasoul :: Ervis Tusha pranohet ne Bordin Drejtues
Postuar nga: Albo

Albasoul Nje prej mbeshtetesve te hershem te Albasoul, super operator ne dhomen #shqiperia ne 3 vjetet e fundit ka zgjedhur qe te behet anetar i bordit drejtues te Albasoul duke dhene keshtu ndihmen maksimale per ate qe ne po perpiqemi te ngrejme. Ervisi njihet me emrin Redi nga shume prej jush qe frekuentoni dhomen #shqiperia, dhe ai eshte anetari i pare i bordit drejtues qe aktualisht jeton ne Shqiperi.

I uroj mireseardhjen Ervisit ne emrin e gjithe anetareve te tjere te bordit dhe ne emrin tuaj njekohesisht. Me poshte do te njiheni edhe me formularin e tij.

Emri: Ervis Tusha (Redi)

Email: Savius1@hotmail.com

Pjesmarrja: Gjithcka, por me shume forumin dhe chatin, ku kam aksesin Sop me nick name Redi

Mosha: 24

Seksi: Mashkull

Statusi shoqeror: I fejuar.

Vendodhja: Shqiperi, Durres.

Profesioni: Menaxhier tek nje firme ISP ne Tirane.

Besimi: Myslyman

Arsimi: Shkollen e mesme e kam kryer tek gjimnazi "Naim Frasheri", matura ?97. Nga deshira per te studiuar akoma konkurova per shkollen e Larte Ushtarake ne Itali. Preferova si vend studimi Italine, pasi ma kishin lavderuar dhe te theme te verteten: me pelqeu, me pelqen dhe do te me pelqeje si vend. Kete shkolle e kryeva me sukses, ku ne vitin 2002 u diplomova ne Shkenca Strategjike me graden Toger, si dhe njekohesisht u diplomova dhe Dc. ne Shkenca Politike.

Autobiografi: Une quhem Ervis. Redi quhet vellai im. Meqenese vellain e dua shume, vendosa te mbaj emrin e tij. Kam lindur me 16/ 08/ 79, ne Durres, ku banoj po ne kete qytet. Per mua eshte qyteti me fantastik shqiptar. Me keni njohur ne forumin e meparshmen me pseudonimin: Skenderbeu2. Ku kam sherbyer si moderator ne disa tema. Ne forumin e ri mbaj nick name: Number 1. Gjithashtu dhe ketu sherbej si moderator ne dy tema.
Ne jeten virtuale te chatit njihem me pseudonimin: Redi, ku kam aksesin Super Operator.
Kthimi im ne Shqiperi lidhet me shume arsye, se pari me mendimin kudo jashte atdheut do ta ndieja veten te depersonalizuar. Une mbahem ne parimin se nuk kam atdhe rezerve.
Me pelqen sporti, ne veēanti futbolli. Muzika, per mua eshte zbulimi me i madh se ēdo urtesi tjeter filozofike. Letersia, mendoj qe gjuha eshte veshja e mendimit. Me pelqen shume te lexoj libra historik. Zoteroj Italishten, Anglishten. Aktualisht po mesoj Frengjishten dhe kuptoj pak Rusisht.

Per komunitetin: E kam frekuentuar Albasoulin qe nga themelimi i tij dhe mund te theme me plot gojen qe eshte nje nga faqet me te mira shqiptare. Deshira ime eshte qe te behemi faqja me e mira dhe me drejtesi tu servirem kerkesave te vizitoreve jasht apo brenda atdheut.

Motoja ime: Nese me respekto njehere, une ta rikthej dy here.

Gjithe te Mirat,
Ervis Tusha.


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.