Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Bukuria tė habitė, bukuria tė koritė
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 75 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Ernest Koliqi
Nė 20 maj 1903 u lind nė Shkodėr Ernest koliqi, poet, prozator, studiues e perkthyes, si dhe botues i fletores "Ora e maleve" apo i sė shumėnjohurės, revistės "Shejėzat"; organizator i Kongresit tė Studimeve Shqiptare (1940). Krijime tė tij janė: "Gjurmėt e stinėve", "Epika popullore shqipe", "Shija e bukės sė brume", "rrėnjėt lėvizin", etj. Vdiq nė vitin 1975 nė Romė.

Petraq Popa
Nė 20 maj 1878 u lind nė Elbasan mjeku u njohur Petraq Popa. Organizoi dhe drejtoi ekipin e parė shėndetėsor vullnetar(qė u vendos nė Llakatund) pėr pjesėmarrėsit e Luftės sė Vlorės. Vdiq nė vitin 1957 .

Xhejms Stjuart
Nė 20 maj 1908 u lind aktori i madh amerikan Xhejms Stjuart, i cili shkėlqeu veēanėrisht nė filmat dramatikė. Kujtojmė: "Historia e Filadelfias", "Strategjia e komandės ajrore", "Burri nga laramia", "Historia e FBI-sė" etj.
Festa kombėtare e Kamerunit
20 Maji ėshtė festa kombėtare e kamerunit, qė pėrkon dhe me shpalljen e pavarėsisė sė kėtij vendi.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
witeangel     
WILD_RAIN     
WhitePearl     
w1w0     
wendi     
Wallsingham     
WildMomentos    dritanik@yahoo.com   
wind_surf81     
wind_symphony    wind_symphony@albasoul.com   
waltham     
Wardina     
wow    http:// 
woody     
Whermacht    SkanderbegSS@albasoul.com   
wisary     
wolf11     
w     
www.chat.i.don't.know     
winger     
Wizardman     


  20 antareve u fillon emri me W (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (2)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.