Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Bėje si ta bėsh, pa e bėrė mos e lėsh
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 105 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Selam Musai
Nė 12 qershor 1920 u nda nga jeta luftėtari patriot Selam Musai, i cili u dallua pėr trimėri veēanėrisht nė Luftėn e Vlorės tė 1920-s, nė luftimet qė u zhvilluan nė Qafėn e Kiēokut, ku e zuri topin nga gryka, duke mbetur simbol i luftės pėr liri.

KFOR-i hynė nė Kosovė
Nė 12 qershor 1999, pas 78 ditė bombardimesh tė NATO-s kundėr forcave serbe nė Jugosllavi, trupat e KFOR-it hynė nė Kosovė duke i dhėnė fund luftės gati dyvjeēare nė kėtė republikė.

Programi i qeverise se Nolit
Nė 12 qershor 1924 qeveria e sapoformuar (pas revolucionit tė Qershorit) e kryesuar nga Fan Noli, shpalli programin e saj prej 20 pikash. Nėpėrmjet tyre garantohej pėrmirėsimi i jetės sė vendit.

Luis Alvarez Uollter
Nė 12 qershor 1911 u lind fizikani amerikan Luis Alvarez Uollter. Dha njė ndihmesė tė madhe nė zhvillimin e radarit, tė fenerėve tė lundrimeve dhe nė menyrė tė veēantė tė bombės atomike gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, ndėrsa nė vitin 1947 ndėrtoi ekselatorin e parė me protone. Pėr tė gjitha kėto u nderua me ēmimin Nobel . Vdiq nė vitin 1988.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
vdedushi     
vilza     
Vladimir  Blue Prince Alert  -eyetiger@mviva.com  http:// 
Volare    a1545@yahoo.com   
vetemPERTY    adi03uk@hotmail.com   
vlonjatja    adrianashaho763@hotmail.com   
valdemoro    albastrit1951@mixmail.com   
vini-73    albi02hy@yahoo.co.uk   
ViP007    Albo789@aol.com   
Vogli    altin1969@yahoo.com   
verimi    antonnio25@hotmail.com   
VerioEpirioti    armand.c@web.de   
visi_toronto    coolvisi@yahoo.com   
Valbon    dj_piroman@hotmail.com   
veritas_d_e    eduart_23_79@hotmail.com   
veritas_vl    eduart_23_79@yahoo.it   
ViNcE_83    edvin96@hotmail.com   
VL1912    ekondi@hotmail.com   
Vajza    ela@albchat.com   
vinii    endri_87@yahoo.com   


Faqja e meparshme (14)20 antareve u fillon emri me V (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (16)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.