Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Midis atyre qe pelqej dhe admiroj, nuk mund te gjej dicka te perbashket. Ne te kundert, te gjithe ata qe dua me bejne per te qeshur
--- W.H. Auden

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 200 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Rexhep Meidani
Nė 17 gusht 1944 lindi nė Tiranė prof.dr.Rexhep Meidani, fizikan me njė punė tė gjatė shkencore studimore, si dhe njėri nga pedagogėt mė tė mirė tė Fakultetit tė Shkencave tė Natyrės, ish president i Republikės sė Shqipėrisė gjate viteve 1997-2002.

Abdyl Frashėri
Nė 17 gusht 1839 lindi nė Frashėr tė Pėrmetit atdhetari i shquar Abdyl Frashėri, vėllai i dy tė mėdhenjve Samiut dhe Naimit, i cili bashkė me ta luftoi pėr ēėshtjen kombėtare: kryesoi Komitetin Shqiptar tė Janinės; hartoi projektin e shpalljes sė pavarėsisė. Gjithahtu ishte kryetar i Komitetit tė Stambollit; njėri nga udhėheqėsit kryesorė tė Lidhjes Shqiptare tė Prizrenit; organizator i dy Kuvendeve historike tė Frashėrit dhe tė Dibrės; etj. Vdiq nė Stamboll nė vitin 1892. Pas 82 vjetėsh eshtrat e tij u sollėn nė Shqipėri.

Petro Nini Luarasi
Nė 17 gusht mbylli sytė personaliteti i Rilindjes sonė Kombėtare Petro Nini Luarasi, mėsuesi qė hapi shkollės shqipe; publicisti qė bashkėpunoi me shtypin pėrparimtar tė kohės brenda dhe jashtė vendit; autori qė shkroi "Mallkimi i shkronjave shqipe dhe pėrfolja e shqiptarit". U vra nga kisha greke.

Robert de Niro
Nė 17 gusht 1943 lindi njėri nga yjet e kinematografisė amerikane dhe asaj botėrore, Robert de Niro, aktor amerikan me origjinė italiane, protagonist nė filmat "Shoferi i taksisė", "Kazino", "Brons", etj. De Niro ėshtė nderuar edhe me ēmim Oskar.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
QERIMI    qe_rimi@hotmail.com   
qenushi_pijanec    igli_bidollari@yahoo.it   
Quku     
qeremidja     
qamushi     
QEN    QENI_QEN@YAHOO.COM   
qozimi     
qeros     
qyqani    qyqani@hotmail.com   
qerre     
qwertyu     
qemal    qemalrobaj@yahoo.com   
qamil     
Qarri     
Qazim     
qemajl    mergimtari5@yahoo.com   
Qime  dona shyti  donashyti@hotmail.com   
QENDRIM     
qenan    qenan.kera@chello.be   
qazww     


  20 antareve u fillon emri me Q (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (2)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.