Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Kur varferia hyn nga dera, dashuria del nga dritarja.
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 322 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
19 qershor 1886
Nė 19 qershor 1886 me nismėn e Shoqėrisė sė Stambollit u hap shkolla e parė shqipe nė Kosovė.

"Studenti"
Nė 19 qershor 1921 doli nė Boston revista shqipe "Studenti", organ i studentėve shqiptarė nė Amerikė. Ishte kryesisht pedagogjike e letrare, e drejtuar nga Xhorxh Prifti.

Artur Evans Liolin
Nė 19 qershor 1943 u lind nė Nju-Jork nė njė familje korēare, kancelari i Kishės Ortodokse Shqiptare nė SHBA, atė Artur Evans Liolin. Pėrveē akitivitetit fetar, ai ka edhe njė aktivitet tė madh humanitar e diplomatik nė dobi tė Shqipėrisė, si dhe mjaft studime pėr tė: "Shqipėria - enigmė europiane", "Fan Noli dhe vetėdija shqiptare", "Shoqėria shqiptare - riformim dhe gjetje", etj.

Marie Logoreci
Nė 19 qershor 1988 mbylli sytė nė moshėn 68-vjeēare aktorja e njohur e skenės shqiptare, Artistja e Popullit Marie Logoreci, e cila, me mbi 50 rolet qė interpretoi nė skenė e mė pas nė ekran, mbeti ndėr figurat mė tė mėdha tė artit shqiptar; ndėr to spikat roli i Lokes tė drama "Cuca e maleve".
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet

Asnje antari nuk i fillon emri me P


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.