Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje njeri ka nevoje per pak cmenduri sepse vetem keshtu ai mund te prese litaret dhe te jete i lire.
--- ZORBA

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 141 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Shoqėria "Bashkimi"
Nė 31 janar 1899 u formua nė Shkodėr shoqėria "Bashkimi", e cila bėri njė punė tė madhe veēanėrisht pėr problemin e gjuhės shqipe dhe botoi 32 libra (kryesisht tekste shkollore), Fjalorin e shqipes, njė gramatikė tė shqipes, etj.

Raqi Qirinxhi
Nė 31 janar 1944 u vra Raqi Qirinxhi, hero i Popullit, ish-mėsues i Liceut tė Korēės.

Franc Shubert
Nė 31 janar 1797 u lind kompozitori i madh austriak Franc Shubert, prej tė cilit kultura botėrore ka trashėguar: 7 opera, 6 zingshpile (njė lloj opere komike), 9 simfoni, 9 uvertura, 19 kuartete harqesh, 21 sonata, 24 pėrmbledhje me valle, 100 pjesė korale, 603 kėngė, etj. Vdiq nė vitin 1824. Xhon Gollsuorthi
Nė 31 janar 1867 u lind nė Londėr Xhon Gollsuorthi, njėri nga shkrimtarėt mė tė shquar tė shekullit tė 19, autor i mjaft veprave epope, kryesisht romane: "Saga e Forsajtėve", "Komedia bashkėkohore", "Ishulli i farisejve", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
MENDI    armend_mitrovic@hotmail.com   
miri_el    miri_elba@hotmail.com   
Mafia     
Mylinda    mbime@hotmail.com   
MENI_BOY     
marioguacci    marioguacci@aol.com   
mirvan    vani_gl86@hotmail.com   
marildo     
Michigan_girl03     
Miss_albania_13     
Monikaa     
mergimi98     
Maria_A    maria_papa@msn.com   
Maria_It    katerina_papa@hotmail.com   
miyuki     
mevlyde     
morfeus    fantomas1984@libero.it   
Mela     
marie-france     
mando315     


Faqja e meparshme (47)20 antareve u fillon emri me M (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (49)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.