Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 98 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Beteja e Sfetigradit
Nė 14 maj 1448 nisi nė Sfetigrad njėra nga betejat mė tė gjata tė luftėtarėve shqiptarė nėn udhėheqjen e Skėnderbeu kundėr ushtrisė turke, e cila ka hyrė nė histori si Beteja e Sfetigradit. Luftimet vazhduan deri nė korrik tė atij viti dhe pėrfunduan me fitoren e luftėtarėve shqiptarė.

Traktati i Varshavės
Nė 14 maj 1955 nė Varshavė u mbodhėn pėrfaqėsuesit e 8 shteteve europiane: Shqipėrisė, Hungarisė, RD tė Gjermanisė, Polonisė, Bashkimit Sovjetik, Ēekosllovakisė, Rumanisė e Bullgarisė dhe vendosėn krijimin e njė pakti qė kish si qėllim forcimin e miqėsisė, bashkėpunimin dhe ndihmėn reciproke ndėrmjet kėtyre vendeve, si dhe sigurimin dhe ruajtjen e paqes. Ky pakt u quajt Traktati i Varshavės. Hyri nė fuqi nė 5 qershor tė atij viti. Shqipėria doli nga ky traktat nė vitin 1968.

Euzhen de Lakrua
Nė 14 maj 1863 mbylli sytė piktori i njohur francez Euzhen de Lakrua, i cili pikturoi nė tėrė teknikat e vizatimit dhe u bė njė pararendės i tė gjitha shkollave tė artit tė shekullit tė 19. Ndėr pikturat mė tė mira tė tij renditen: "Skena nga masakra e Cios", "Liria nė barrikada", "Gratė e Algjerit.", etj.

2008
Beteja e Sfetigradit
Nė 14 maj 1448 nisi nė Sfetigrad njėra nga betejat mė tė gjata tė luftėtarėve shqiptarė nėn udhėheqjen e Skėnderbeu kundėr ushtrisė turke, e cila ka hyrė nė histori si Beteja e Sfetigradit. Luftimet vazhduan deri nė korrik tė atij viti dhe pėrfunduan me fitoren e luftėtarėve shqiptarė.

Traktati i Varshavės
Nė 14 maj 1955 nė Varshavė u mbodhėn pėrfaqėsuesit e 8 shteteve europiane: Shqipėrisė, Hungarisė, RD tė Gjermanisė, Polonisė, Bashkimit Sovjetik, Ēekosllovakisė, Rumanisė e Bullgarisė dhe vendosėn krijimin e njė pakti qė kish si qėllim forcimin e miqėsisė, bashkėpunimin dhe ndihmėn reciproke ndėrmjet kėtyre vendeve, si dhe sigurimin dhe ruajtjen e paqes. Ky pakt u quajt Traktati i Varshavės. Hyri nė fuqi nė 5 qershor tė atij viti. Shqipėria doli nga ky traktat nė vitin 1968.

Euzhen de Lakrua
Nė 14 maj 1863 mbylli sytė piktori i njohur francez Euzhen de Lakrua, i cili pikturoi nė tėrė teknikat e vizatimit dhe u bė njė pararendės i tė gjitha shkollave tė artit tė shekullit tė 19. Ndėr pikturat mė tė mira tė tij renditen: "Skena nga masakra e Cios", "Liria nė barrikada", "Gratė e Algjerit.", etj.

14 maji ėshtė festa kombėtare e Izraelit
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
LUKAS     
Lita     
livia2004     
leo1     
lorka     
Lulii     
loriki     
luliluki     
Lodovic     
laika     
lee    berti_sh@yahoo.co.uk   
lorenci     
Lavinia     
ledian     
london-hunk    alb_guk@hotmail.com   
LoNdon-TiRonc     
Lindmara    lindmara@chello.se   
LavdijeTerzici     
lumturi     
lirak     


Faqja e meparshme (25)20 antareve u fillon emri me L (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (27)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.