Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nje here duke marre nje vendim, duhen mbyllur veshet ndaj argumenteve te kunderta me te mira. Kjo tregon nje karakter te forte. Me raste, pra, duhet mashtruar vullneti deri ne budallallek.
--- Nietzsche

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 135 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Shoqėria "Bashkimi"
Nė 31 janar 1899 u formua nė Shkodėr shoqėria "Bashkimi", e cila bėri njė punė tė madhe veēanėrisht pėr problemin e gjuhės shqipe dhe botoi 32 libra (kryesisht tekste shkollore), Fjalorin e shqipes, njė gramatikė tė shqipes, etj.

Raqi Qirinxhi
Nė 31 janar 1944 u vra Raqi Qirinxhi, hero i Popullit, ish-mėsues i Liceut tė Korēės.

Franc Shubert
Nė 31 janar 1797 u lind kompozitori i madh austriak Franc Shubert, prej tė cilit kultura botėrore ka trashėguar: 7 opera, 6 zingshpile (njė lloj opere komike), 9 simfoni, 9 uvertura, 19 kuartete harqesh, 21 sonata, 24 pėrmbledhje me valle, 100 pjesė korale, 603 kėngė, etj. Vdiq nė vitin 1824. Xhon Gollsuorthi
Nė 31 janar 1867 u lind nė Londėr Xhon Gollsuorthi, njėri nga shkrimtarėt mė tė shquar tė shekullit tė 19, autor i mjaft veprave epope, kryesisht romane: "Saga e Forsajtėve", "Komedia bashkėkohore", "Ishulli i farisejve", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
A     
a*gj     
A,L,B,A,N    ALBAN_SABANI@YAHOO.COM   
A-2-Z     
a-merdan     
a-nabel     
A-TROPOJANI    A-TROPOJANI@HOTMAIL.COM   
a.a.k     
A.B.i     
a.bexheti2     
a.dervishi     
A.Doci      http://www.albasoul.com 
A.GOGA     
A.hocha    vinita-15@hotmail.com   
A.imeri     
a.j.    jeton@boun.edu.tr  http:// 
a.l  A.L  -VLORA85  http://HOT MAIL 
A.LEVENDI     
A.P     
a.p./tr.     


  20 antareve u fillon emri me A (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (2)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.