Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Nuk kam asnje dyshim qe devocioni i vertet eshte burimi i qetsise. Ai e ben me te durueshme jeten dhe me te embel vdekjen: s`mund te nxjerresh shume nga hipokrizia.
--- La Bruyere

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 112 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Hafiz Abdullah Zėmblaku
Nė 5 korrik 1892 u lind kleriku atdhetar hafiz Abdullah Zėmblaku, i cili u mor me botimin e librave fetare dhe me pėrkthime. U persekutua nga diktatura. Vdiq nė vitin 1960.

Vexhi Buharaja
Nė 5 korrik 1987 mbylli sytė nė Berat Vexhi Buharaja, studiues orientalist, shkrimtar e pėrkthyes (nga persishjtja), firmėn e tė cilit e mbajnė veprat: "Endėrrimet" e Naim Frashėrit; "Interpreti i Lindjes" e Sami Frashėrit, mjaft punime tė Hasan Tahsinit, letėrsi orientale (nga Sadiu e Shirazi) etj.

Zhan Kokto
Nė 5 korrik 1889 u lind Zhan Kokto, poet dhe producent filmash, figurė e madhe e kulturės franceze. Ndėr filmat e tij mė tė mirė spikasin: "Orfeu", "E bukura dhe bisha" etj.

Festa Kombėtare e Venezuelės
5 Korriku ėshhtė festa kombėtare e Venezuelės, qė pėrkon me shpalljen e pavarėsisė sė kėtij vendi nė vitin 1811.

Pyetesori[ Bej nje pyetje ]


Kategori: Faqja kryesore -> Muzika Shqiptare


Pyetje
·  C'fare kompjuteri duhet te disponoj pėr tė dėgjuar kėngėt?
·  A eshte e ligjshme kjo qe keni bere ju?
·  Si duhet te veproj per te degjuar Muzike Shqiptare pasi nuk arrij ti degjoj kenget.
·  KAM DISA DITE QE NUK DEGJOJ DOT MUZIKE PERSE ?
·  Ēfare duhet te bejme qe te ndigjojme muziken shqiptare?
·  Cfar veprimesh duhet te bej ne kompjuyer qe te kem programin REAL PLAYER
·  A MUND TA BEJ DOWNLOAD MUZIKEN SHQIPETARE QE DEGJOJ TEK ALBASOUL

Pergjigje
·  C'fare kompjuteri duhet te disponoj pėr tė dėgjuar kėngėt?

Kompjuteri duhet te kete... Lidhje te panderprere me internet.
Duhet te kete nje "sound card" dhe bokse. N.q.s keni degjuar ze nga kompjuteri i keni keto. Duhet te keni te instaluar "real player". Ky software e ben te mundshme degjimin e kengeve. Kete duhet ta shkarkoni ne kompjuter dhe ta instaloni. Merreni duke shkuar te kjo adrese : ftp://ftp.netscape.com/pub/netscape6/english/6.1_PR1/windows/win32/xpi/nsrp8.exe . Ky software instalohet vete me Netscape Communicator 4.7+. Pasi keni plotesuar pikat me lart ju mund te drejtoni Internet Explorer ose Netscape Comunicator ne www.albasoul.com. Prej andej mund te shkoni ne faqja e muzikes dhe te degjoni muzike.

Krye


·  A eshte e ligjshme kjo qe keni bere ju?

Nuk kemi asnje dyshim qe kjo qe kemi bere ne eshte mese e ligjshme per aq kohe sa vizitoret tane vetem degjojne kenget dhe nuk i shkarkojne ato. Albasoul.com nuk ka marre lejen e artisteve apo producenteve muzikore per te hapur kete seksion, megjithate ne respektojme te drejten e autorit. Eshte kjo arsyeja qe ne ju rekomandojme ju tu vini ne ndihme artisteve duke blere albumet e tyre.

Krye


·  Si duhet te veproj per te degjuar Muzike Shqiptare pasi nuk arrij ti degjoj kenget.

Per te degjuar kenget ne Muziken Shqiptare duhet te keni ne kompjutrin tuaj nje program i cili quhet "Real Player". Neqoftese nuk e keni, shkoni ne adresen http://realplayer.com dhe shkarkoni programin falas qe ata ofrojne. Neqoftese prape nuk degjoni kenget ne Muziken Shqiptare atehre na dergoni nje email ne adresen webmaster@albasoul.com duke na shpjeguar problemin qe haset.

Krye


·  KAM DISA DITE QE NUK DEGJOJ DOT MUZIKE PERSE ?

Muzika per momentin nuk punon pasi ndodhen difekte me serverin qe na kishte ofruar kompania. Stafi Albasoul po perpiqet qe ta fus ne funksion Muziken sa me shpejt eshte e mundur. Ju kerkojme ndjese per kete problem dhe ju sygjerojme qe ta vizitoni Muziken shpesh here pasi problemi do te zgjasi vetem per disa ore.

Krye


·  Ēfare duhet te bejme qe te ndigjojme muziken shqiptare?

Qė tė digjoni Muziken Shqiptare shkoni te Seksioni i Muzikes dhe zgjidhni albumin ose kengetarin tuaj qe ju pelqen. Mos harroni qe te digjoni muzike duhet te keni programin "Real Player"

Krye


·  Cfar veprimesh duhet te bej ne kompjuyer qe te kem programin REAL PLAYER

Programi Real Player tani e ka ndryshuar emrin ne RealPlayer One. Per ta mare shkoni ne realplayer.com dhe merni RealPlayer One falas jo ate me lek. Per tua bere me te kollajshme shkoni ne adresen e meposhtme. Eshte pak e gjate dhe prandaj bejeni Copy/Paste : http://forms.real.com/netzip/getrde5_new_look.html?h=207.188.7.150&f=windows/RealOnePlayerGold.exe&p=RealOne+Player&j2re=false&tagtype=applet&type=dl

Krye


·  A MUND TA BEJ DOWNLOAD MUZIKEN SHQIPETARE QE DEGJOJ TEK ALBASOUL

Albasoul.com nuk ka marre lejen e artisteve apo producenteve muzikore per te shperndare muziken shqiptare. Neqoftese ne bejme dicka te tille, ne thyejme te drejten e autorit dhe rezikojme ne mbylljen e seksionit te muzikes. Jeni te ftuar te digjoni kenget nga seksioni i muzikes dhe ju rekomandojme qe tu vini ne ndihme artisteve duke blere albumet e tyre.

Krye

© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.