Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Cdo mendim qe zgjat eshte kontradikte, cdo dashuri qe zgjat eshte urrejtje, cdo sinqeritet qe zgjat eshte genjeshter, cdo drejtesi qe zgjat eshte padrejetesi, cdo lumturi qe zgjat eshte fatkeqesi.
--- Schwob

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 78 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Demonstrata e bukės Nė 21 shkurt 1936 shpėrtheu nė Korcė demonstrata e madhe e bukės, e cila nė historinė tonė ka hyrė si njė nga revoltat mė tė medha popullore.

Andrea Varfi
Nė 21 shkurt 1914 nė Qeparo tė Vlorės u lind Andrea Varfi, njėri ndėr shkrimtarėt pėrparimtarė tė viteve'30 dhe ndėr nismėtarėt pėr krijimin e Lidhjes sė Shkrimtarėve dhe Artistėve tė Shqipėrisė, vepra letrare e tė cilit ėshtė pėrmbledhur nė dy vėllime.

Laze Ferraj Nė 21 shkurt 1944u vra gjatė luftimeve me forcat gjermane nė Vranisht tė Vlorė Laze Ferraj, Hero i Popullit.

Sasha Gitri
Nė 21 shkurt 1885 u lind dramaturgu, aktori dhe regjisori francez Sasha Gitri', me njė karrierė tė filluar qė nė moshėn 5-vjeēare, kur interpretoi sė pari nė skenė, pėr tė vazhduar mė pas si autor qė pati sukses vecanėrisht nė kinematografi me filmat: "Romani i dashurisė dhe i aventurave", "Pastori", "Romani i gėnjeshtarit", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
alb4ever    francesco490@hotmail.com   
alb76     
alba     
alba-ta     
alba1     
alba15    missy_22267@hotmail.com   
alba2abla     
alba36     
alba69     
albaann    albaann@hotmail.com   
Albaa_De     
albaca     
AlbaChic14     
albaciel    http:// 
albacoast     
albafun     
albagirl    lisettf@aol.com   
albaGIRL03     
AlbaKos    tigri2000@aol.com   
albameli     


Faqja e meparshme (26)20 antareve u fillon emri me Te gjitha (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (28)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.