Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Besnikeria ne dashuri s`eshte tjeter vecse pertacia e
deshires.
--- de Regnier

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 106 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Kurban Bajrami
22 Shkurti kėtė vit pėrkon me festėn e madhe pėr besimtarėt myslimanė - Kurban Bajramin.

Lidhja e Studentėve Shqiptarė
Nė 22 shkurt 1918 u krijua nė Sheperfilld tė SHBA-sė "Lidhja e Studentėve Shqiptarė", njė shoqatė e pavarur e studentėve shqiptarė nė Amerikė e drejtuar nga Qerim Panariti, e cila kish dhe organin e vet: gazetėn "Studenti".

Hekurudha Durrės-Tiranė
Nė 22 shkurt 1949 pėrfundoi ndėrtimi i hekurudhės Durrės-Tiranė, me njė gjatėsi prej 38 kilometrash, pėrgjatė tė cilave ka 50 vepra arti dhe njė tunel 420 metra.

Amerigo Vespuēi
Nė 22 shkurt 1512 vdiq lundėrtari Amerigo Vespuēi, qė njihet si zbuluesi i parė i pjesės veriore tė Amerikės sė Jugut, madje pėr nder tė tij tėrė kontinenti u quajt Amerikė, edhe pse vite mė parė e kish zbuluar Kolombi.

Frederik Shopen
Nė 22 shkurt 1810 u lind pranė Varshavės kompozitori Frederik Shopen, njėri nga mė tė mėdhenjtė e muzikės. E pati nisur karrierėn muzikore qė nė moshėn 9-vjecare, kur arriti suksesin e parė si pianist, pėr tė shkėlqyer mė pas edhe si kompozitor me variacionet pėr pianoforte, me maxurkat, skercot, baladat, preludet dhe sonatat e mrekullueshme. Vdiq nė vitin 1849.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
j     
j-e-t-a    jeta_hoxha@yahoo.it   
J.C.     
J.D.007     
j.lena     
jabes24663    246.25.213.jabes@mgwzrtb.info   
jabes24842    248.3.53.jabes@ahnjbr.info   
jabes32842    328.7.1513.jabes@biedesz.info   
jace    toli1@tiscali.co.uk   
jacejoni    joni@msn.be   
jack    gazmentaltp@yahoo.co.uk   
jackal     
Jackson  Eri  http:// 
jacky     
jacob18143    181.13.169.jacob@pzcnkd.info   
jacob26858    268.20.238.jacob@xscbwvx.info   
Jacob623    242.64671@wakebalance.cn   
Jacob677    266.6486@rootupper.cn   
Jacob809    255.15302@prisonphotograph.hl.cn   
Jacobs34    229.22242@suitquarrel.cn   


  20 antareve u fillon emri me J (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (2)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.