Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Atje ku thonė se ka dredhėza mė shumė, merre shportėn e vogėl
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 70 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Violeta Manushi
Nė 5 mars 1926 u lind nė Korēė Violeta Manushi, Artiste e Popullit, e cila nga njė tipografe e thjeshtė nė shtypshkronjėn "Pepo", arriti tė bėhet njė nga aktoret tona mė tė mira, qė ka nė repertorin e saj mbi 120 role si protagoniste, 97 prej tė cilave nė kinematografi; ndėrmjet tyre spikasin Nica, Dorina, Olimbia, Rita, Ollga apo zonja Dulska.

Telat Noga
Nė 5 mars 1945 vdiq nga tortuart nė kampin e pėrqendrimit nė Mathauzen, Telat Noga, Hero i Popullit.

Francesco Piava
Nė 5 mars 1876 vdiq Franēesko Piava, libretist italian, autor i libreteve tė veprave mė tė mira tė kompozitorėve e mėdhenj botėrorė, operat: "Rigoleto", "Ernani", "Traviata",etj, me tė cilat u bė i njohur dhe u cilėsua si libretisti mė i mirė i shekullit XIX.

Pier Simon Laplas
Nė 5 mars 1827 vdiq shkencėtari i madh francez Pier Simon Laplas, i cili arriti tė shpjegonte tė fshehtėn e fillimit tė sistemit planetar diellor nga njė tymnajė, dhe i shihte trupat qiellorė jo si diēka e ngrirė dhe e pandryshueshme, por si diēka qė ndryshon dhe zhvillohet vazhdimisht.

Alfred Kazela
Nė 5 mars 1947 u nda nga jeta Alfred Kazela, kompozitor, pianist,dirigjent dhe muzikant i njohur italian, pėrfaqėsues i rrymės sė neoklasicizmit, autor i veprave: "Skarlatiane pėr piano dhe orkester","Koncert roman", "Paganiniana", 7 opera, etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
elisabeth     
ElisaD.     
elisa_20     
elisa_cuni     
elisa_d    http:// 
elisbaci     
ELISEA    http:// 
elisha7959    79.18.102.elisha@santa-clauss.info   
Elisi     
ELISO     
elispufi     
Elissa     
ELISZOTO     
ELITA^5    ELITA__5@HOTMAIL.COM   
Eliza  Elna Durrėsi  eliza_durres@hotmail.com  http:// 
eliza1      http:// 
Elizabeta     
elizabeth30080    300.26.424.elizabeth@yinqrmrx.info   
Eliza_Ca     
eli_boy     


Faqja e meparshme (20)20 antareve u fillon emri me E (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (22)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.