Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ai qė ta ban rrafsh, ka qef me t'dalė kodėr
--- Populli

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 81 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Lidhja e Lezhės
Nė 2 mars 1444 me nismėn e Skėnderbeut u thirr nė Lezhė njė kuvend ku morėn pjesė sundimtarėt shqiptarė, pėr tė vendosur si tė shpėtonin atdheun nga pushtimi osman, duke lėnė mėnjanė konfliktet ndėrmjet tyre. Ky ishte bashkimi i parė mbarėshqiptar nė historinė e Shqipėrisė dhe ka hyrė nė histori si Lidhja e Lezhės.

Petro Cani
Nė 2 mars 1917 u lind nė Himarė Petro Cani, mjeku qė bėri operacionin e famshėm pa narkozė, kur i preu kėmbėt mė sharrė druri njė partizani gjatė Luftės Antifashiste. Mė pas ai realizoi bronkografinė e parė pulmonare nė Shqipėri; ishte i pari qė operoi ekinokokun nė vendin tonė; realizoi operacionin e parė nė zemėr, operacionin e heqjes sė mushkrise dhe me nismėn e e tij filloi narkoza moderne endotrakiale nė operacione. Vdiq nė vitin 1994.

Bederzhih Smetana
Nė 2 mars 1824 u lind kompozitori e dirigjenti ēek Bederzhih Smetana, i cili ndikoi nė rilindjen kombėtare dhe nė rritjen e ndjenjės patriotike tė vendit tė vet, sepse krijoi me njė frymė mjaft popullore, prandaj dhe u quajt "Gjeniu kėngėtar ".

Pol dė Krajf
Nė 2 mars 1890 u lind shkrimtari-mjek amerikani Pol dė Krajf, autor i veprave: "Veprimtarėt e mjekėsisė sonė", " Gjuetarėt e mikrobeve ", "Luftėtarėt kundėr vdekjes" , "Ia vlen tė jetojnė ata", "Lufta pėr jetėn ", etj.
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
danjel     
Danjela     
danjoli  korab shehu  mateo2@hotmail.com  http://korabi 
danl24690    246.4.97.danl@nhljnuql.info   
danl33610    336.6.2.danl@dyibnrq.info   
danny     
Danny123    bitri@msn.com   
Dannyboy16    http:// 
Dante    juxhin_w@yahoo.it   
dantek    dante75k@hotmail.com   
dany     
dany74     
danyXXX     
Dao     
dapadu     
dara     
darckman  G.P.   
DaRcMaN[x]  Fisnik Kumnova  wow_online@hotmail.com  http://www.gjakovainfo.com 
darcy     
Dardan     


Faqja e meparshme (4)20 antareve u fillon emri me D (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (6)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.