Miresevini tek Shpirti i Shqiptarit
  Rregjistrohu
 
 
 
 
 
 
 
 

  Thenie-Proverba
Ne literature, menyra me e mire per te pasur te drejte, eshte te jesh i vdekur.
--- Hugo

  Reklama

  Menuja

Anetaret
· Hyrje
· Llogaria ime
· Mesazhet
· Administrimi
· Dua ndihme
· Largohu

Komuniteti
· Te rejat
· Anetaret
· Donatoret
· Sondazhe
· Temat
· Seksionet
· Kontributi juaj
· Kryelista
· Kryeartikujt
· Foto kompjuteri

Programe
· Muzika
· Letersia
· Historia
· Forum
· Chat
· Email
· Galeria

Temat
· Albasoul
· Art
· Chat
· Demokraci
· Elita
· Emigracion
· Feja
· Forum
· Gjuha
· Histori
· Humor
· Internet
· Intimitet
· Kombi
· Kulture
· Kuzhina
· Lajme
· Letersi
· Muzika
· Njoftime
· Politike
· Shendeti
· Sport
· Urime

Sherbime
· Rekomandime
· Pyetesori
· Statistikat
· Fjalor
· Arkiva
· Kerko

  Vizitoret e castit?
Kemi 66 vizitor(e) dhe 0 anetar(e) ne faqe ne kete moment.

Ju jeni vizitor anonim. Mund te rregjistroheni ne cast falas duke klikuar ketu


  Perkujtimore
Nje dite si kjo ...


2008
Dervish Hekali
Nė 12 prill 1944 u vra nė pėrpjekje me forcat pushtuese, veprimtari i Luftės sė Madhe Antifashiste, Dervish Hekali, Hero i Popullit.

Spiro Floqi
Nė 12 prill 1983 mbylli sytė Spiro Floqi, studiues e gjuhėtar, i cili u mor veēanėrisht me sintaksėn dhe dialektet e gjuhės shqipe; hartoi tekste e monografi, siē wshtw monografia pėr tė folmen jugore tė krahinės sė Dangėllisė, qė ėshtė edhe ndėr tė folmet-bazė tė gjuhės sė Rilindjes.

Fjodor Shaljapin
Nė 12 prill 1938 u nda nga jeta kėngėtari rus Fjodor Shaljapin, njėri nga basėt mė tė shquar tė botės, i cili shkėlqeu nė skenėn e vendit tė tij dhe nw skenat mw tw mira botwrore me rolet e protagonistėve nė operat e njohura: "Ivan Suzanin", "Boris Godunov", " Faust", "Berberi i Seviljes", "Karmen", "Don Kishoti", etj.

Anija kozmike "Vostok"
Nė 12 prill 1961 anija kozmike "Vostok" e drejtuar nga astronauti sovjetik Jurij Gagarin, kreu fluturimin e parė orbital nė botė. Kėshtu nisi epoka e fluturimeve kozmike dhe Gagarin u bė njeriu i parė qė fluturoi nė Kozmos.

Dita Ndėrkombėtare e Aviacionit Kozmik
12 prilli ėshtė Dita Ndėrkombėtare e Aviacionit Kozmik
LISTA E ANTAREVE TE KOMUNITETITPershendesim antarin me te ri te komunitetit:
flam


Komuniteti perbehet nga 15918 antare te rregjistruar deri me sot.


[ Te gjitha |  A |  B |  C |  D |  E |  F |  G |  H |  I |  J |  K |  L |  M |  N ]
[ O |  P |  Q |  R |  S |  T |  U |  V |  W |  X |  Y |  Z |  Te tjeret ]

Rendit sipas: [ emrit te rregjistrimit | emrit te vertete | e-mail | url ]

Emri Emri i vertete E-mail Faqja ne rrjet
bardh    berdynab@hotmail.com   
berna    berna_2000_7@hotmail.com  http:// 
Berneta    Bernie20@gmx.at   
bert    bert321@hotmail.com   
BERTI_blg    berti007@shqiperia.com   
BertiUK    bertiuk@hotmail.com   
besaalba    besa181@yahoo.com   
Besart  Besart  besart@email.com  http://www.besart.de 
besar    besartota@hotmail.com   
besartvata    besart_v@hotmail.com   
BesarHalili    besar_halili@yahoo.co.uk   
Boralba    besa_alda@hotmail.com   
BES.BEQA.    besbeqa@hotmail.com   
besforta    besforta_80@hotmail.com   
besi_em    besimemini@hotmail.com   
BeSiMiKoSoVaR    besimh2001@yahoo.com   
Besim0206    besimz@gmail.com   
Besir    besir_ab@hotmail.com   
Besi18    besizh@hotmail.com   
beks    besmuka21@yahoo.com   


Faqja e meparshme (40)20 antareve u fillon emri me B (796 Faqe, 20 antare te renditur)Next Page (42)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 ]


© Albasoul.com 1998-2007
Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Qe te kopjoni materialet tona, duhet te merrni pelqimin e administratorit. Mund te na kontaktoni tek webmaster@albasoul.com.